Táborsko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Táborsko

Příspěvekod marilou » ned úno 10, 2013 19:44

Hledám předky s jménem Loudín, Mrázek, Chlada a Milka. Měli by být z oblasti okolo Tábora, Pacova, ti předci. Mám poslední záznam o Loudínovi Josefovi 1895 - 1947? a jeho otci Václavovi, odkud pocházejí nevím, ale žili v Táboře - Měšicích. Jeho manželka je Marie 1899 - 1972, rozená Mrázková z Dolních Hořic na Táborsku. Mám ještě záznam o jejích rodičích Františku Mrázkovi z Malešína u Pacova a Marii rozené Milkové z Dolních Hořic či Hartvíkova u Tábora. Z vyprávění vím, že byli docela rozvětvená rodina, jejíž další členové se od stěhovali na jižní Moravu nebo do západočeského pohraničí. Prosím víte-li o nich něco dejte mi vědět.
Díky
marilou
marilou
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 01, 2012 20:01

Re: Táborsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned úno 10, 2013 20:41

Rychle jsem nahledla do digitalizovanych matrik Mesic i Dolnich Horic, ale vsechny jsou starsi nez data, ktera uvadite, coz zrejme znamena, ze zapisy o Vami uvedenych predcich jsou jeste v "zivych" matrikach- tedy na patricnych obecnich uradech- tak jim zkuste napsat email- snad Vam po vysvetleni Vasich rodinnych vztahu, tj. dolozeni pribuzenstvi, vyjdou vstric a najdou snatek Marie Mrazkove a Josefa Loudina- jen bude asi tezsi zjistit, v ktere obci to bude.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Táborsko

Příspěvekod obluda31 » pon úno 11, 2013 13:46

marilou píše:Hledám předky s jménem Loudín, Mrázek, Chlada a Milka. Měli by být z oblasti okolo Tábora, Pacova, ti předci. Mám poslední záznam o Loudínovi Josefovi 1895 - 1947? a jeho otci Václavovi, odkud pocházejí nevím, ale žili v Táboře - Měšicích. Jeho manželka je Marie 1899 - 1972, rozená Mrázková z Dolních Hořic na Táborsku. Mám ještě záznam o jejích rodičích Františku Mrázkovi z Malešína u Pacova a Marii rozené Milkové z Dolních Hořic či Hartvíkova u Tábora. Z vyprávění vím, že byli docela rozvětvená rodina, jejíž další členové se od stěhovali na jižní Moravu nebo do západočeského pohraničí. Prosím víte-li o nich něco dejte mi vědět.
Díky
marilou


Josef Loudín se narodil 19.6.1894 v Měšicích 15 - matrika Tábor kniha 23, stránka 51. Marie Mrázková se narodila
8.9.1899 Dolních Hořicích 22 - matrika Hartvíkov kniha 8, stránka strana 107. V matrikách narození je u obou poznámka
že byli oddáni dne 11.3.1934 v Táboře.
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Táborsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon úno 11, 2013 14:10

Jeee, obluda31 je borec- ja dovnitr nekoukala- videla jsem seznam zdigitalizovanych a tam to nevypadalo....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků