Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko ...

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko ...

Příspěvekod Aslam » čtv říj 30, 2008 20:21

Všechny zdravím,
níže vypisuji zjištěná přijmení svých předků i s uvedením regionu. Při troše štěstí tam třeba někdo nalezne možnou vazbu na svůj rodokmen. V takovém případě velice uvítám informace o nositelích daného přijímení.

Vysokomýtsko: Holub

Nymbursko, Loučeňsko, okolní vsi: Urban (Poděbrady), Matyásko, Jiroušek, Heřmanský Cepek, Drobný, Hůlka, Slavík, Havlas, Stoklasa, Mejstřík, Unčovský, Zahrádka, Nebeský, Pulda, Malík

Deštná, Mirotín: Chytra, Pospíchal, Běhal, Mikule-Němec, Jílek, Kouba, Doubský/Daubský, Dolejší, Maurer, Longin, Kůrka, Šátka, Hereš, Křenek, Tupý, Dvořák, Poslušný, Průša, Chaloupek, Morawa

Lukavice, Dobruška a okolí: Cvejn, Zahradník, Štěpánek, Brož, Červený, Ptáček, Zimmer, Hejzlar, Ryšavý

Strakonicko, Štěkeň: Faldus, Mráz, Slavíček, Voříšek, Novák, Zahradník, Cyhla

Kolínsko (východně od Kolína): Chochola, Štolba, Váňa, Pošík, Zmátlo, Vokolek, Mazač, Jeřábek, Hrodek, Klinkáček, Nožíř, Čech

U většiny linií jsem se dostal alespoň k roku 1800.
Naposledy upravil Aslam dne ned lis 02, 2008 4:31, celkově upraveno 1
Aslam
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 30, 2008 17:47

Příspěvekod Dana Schubertová » sob lis 01, 2008 20:17

Ten můj "první" Jeřábek se narodil ve Slatiňanech, pak dlouhá léta žil v Josefsdorfu (Josefov - dnes Svobodná Ves - okr.Kutná Hora). Jmenoval se František Jeřábek a narodil se 28.9.1828. Jeho otec František Jeřábek byl hajným na Koudelovském dvoře, jeho maminka Marie, rozená Čížková byla ze Slatiňan. Myslíte, že na sebe navážeme?
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod seidlovarodokmen » sob zář 15, 2012 18:34

Josef Štěpánek z Lukavice okr.RK č.53 se oženil s Kateřinou dcerou Ignáce Hermanna z Prorub 16. Jejich dcera Barbora nar. 1818 v Lukavici 53 se provdala 1836 za Josefa Seidela nar. 1811 Vel.Uhřínov 27. Jeden z jejich synů František nar. 1845 v Lukavici je náš přímý předek. Jedná se Vám o tyto Štěpánkovy?
seidlovarodokmen
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 15, 2012 17:33

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod hanucha » čtv zář 27, 2012 23:19

Mám Štěpánek z Javornice (nejstarší s datem narození František 25.11.1770 v Javornici 83)
Potom Cvejn (hodne moc)
A Hejzlaru mam tez nekolik nezavislych vetvi.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod hanucha » čtv zář 27, 2012 23:26

Jo a pak vlastně se dívám že mám ještě z Mirotína Dolejší a Dvořáky, např. Kateřina Dvořáková nar. 26.11.1776 v Mirotíně 13, provdaná r. 1794 za Pavel Dolejší nar. 18.1.1770 v Bořetíně.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod Pátrám » sob zář 21, 2013 13:14

Dobrý den,jsem z rodu Chytrů z Jindřichohradecka,nejvíce z Okrouhlé Radouně čp. 12 (již neexistuje). Myslíte že spolu nějak souvisíme????
Pátrám
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 21, 2013 13:06

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod PetrC » sob bře 29, 2014 19:41

Dobrý den,
mám zpracovaný rodokmen rodu Mazačů (Kounice, Bříství, Český Brod) až před rok 1700. Je to nedaleko od Vaší lokality (Kolín). dále mám kontakty na další rody Mazačů z okolí Kolína.

Petr Čížek
PetrC
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 17, 2010 1:48

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod romcab95 » úte dub 01, 2014 14:44

Já mám pár Unčovských (18. století) z Krchleb.
Kdyby jste se na Nymbursku někdy dostal k obci Dvory (pár kilometrů od Nymburka), mám pár knih, které by mohli pomoci...
romcab95
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát led 31, 2014 18:53

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod Beruska7a » stř dub 02, 2014 22:22

Zdravím,
v mém rodokmenu se nachází příjmení Matyásko - babička byla zasvobodna Matyásková, pochází z Mladé Boleslavi. U dalších předků figurují obce Všechlapy a Struhy.
Beruska7a
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 04, 2013 3:30
Bydliště: Kladno
Oblast pátrání: Hronov, Úpice

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod Chingachgook » čtv led 13, 2022 9:50

Dobrý den,

mohu vědět více o Heřmanském z Nyburska?

Děkuji

Lukáš Doubrava
Chingachgook
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte úno 05, 2019 23:33
Oblast pátrání: Kolín

Re: Přijímení - Nymbursko, Dobrušsko, Strakonicko, Deštensko

Příspěvekod Zora » čtv led 13, 2022 10:08

poslední návštěva kolegy Aslama:
Poslední návštěva: stř lis 16, 2011 4:37

Jestli je pro Vás odpověď důležitá, kontaktujte ho přes email .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků