Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod Jeane » pát led 18, 2013 13:31

Jsem nejspíše potomkem pobělohorských exulantů. Moje matka přišla do Čech po 2. světové válce z obce Bedřichův Hradec, kraj Opole. Hledám někoho, kdo má mezi předky tato příjmení: Sláma - Slámová (Slama), Ondráček - Ondráčková (Ondraczek, Wondraczek), Mallý - Mallá (Mally) případně Střelec - Střelcová (Strzeletz). Případně kohokoliv, kdo ví, že jeho předci pocházejí z Bedřichova Hradce.
Jeane
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 18, 2013 13:17

Re: Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod kakuki » úte úno 26, 2013 18:44

Dobrý den,
odepisuji Vám jménem své babičky, rozené Wondraczkové. Moje druhá babička se jmenuje Střelcová a tak se zdá že jsem potomek obou rodin, které hledáte. Babička říká,že ona i moje druhá babička se dostali do Čech také po druhé světové válce, právě z Bedřichova Hradce. Aktuálně bydlíme nedaleko Karlových Varů. Myslela jsem že by Vás to mohlo zajímat.
kakuki
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 26, 2013 18:36

Re: Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod Jeane » ned bře 03, 2013 11:45

Ahoj kakuki.
Jsem moc ráda, že se konečně někdo ozval. Posílala jsem v úterý přes tyto stránky mail, ale netuším, jestli došel, protože stále marně čekám na odpověď.
Zdraví Jeane
Jeane
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 18, 2013 13:17

Re: Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod malai » pon čer 10, 2013 5:51

Dobrý den, náhodou jsem otevřela vaši výzvu. V mém rodokmenu se jméno Slámová objevuje ve spojení se jménem Michael Malai. On je narozen v Pöchlarn, kraj Melk, ona v Oslově. Budu velice ráda, když mi i vy napíšete více o jménu Malai. Někdy je uváděno - jak jsem zjistila chybně s dvěma "L", někdy počeštěno na Malý. Děkuji. Moje adresa dajicek2@centrum.cz.
malai
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 10, 2013 5:45

Re: Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod Ruda » pon črc 27, 2015 14:21

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pro malai.
Dobrý den.
Nejsem si jistý ale ptáte se na jméno Malai.Jde asi o jméno Malý,které bylo v Bedřichově Hradci poměrně hojné.Lidé v Hradci byli dosti příbuzní.I já mám fotku ze svatby mojí maminky ,kde je na fotce i paní Malá.Dost tam bylo také Štěříků a jiných.Jsou o Bedřichově Hradci napsané některé články či knihy od paní Štěříkové.Tak snad budete mít více štěstí.Nashledanou.ruda.benes@seznam.cz
Ruda
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 27, 2015 14:07
Oblast pátrání: Bedřichův Hradec-Friedrichsgraz

Re: Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod jirimaly » úte led 03, 2017 21:17

Ahoj, jmenuji se Jiří Malý a moje babička též pochází z Bedřichova Hradce, její maminka byla Marie Ondráčková rozená Ohybská :-) co jsem vystudoval z rodného listu, ale proč se jmenuje Malá netuším :-) je to celé zamotané.
jirimaly
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 03, 2017 21:12
Oblast pátrání: bedřichův hradec

Re: Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod máculka » ned led 08, 2017 19:02

Dobrý den, sice z Vašich příjmení je mě žádné netýká ( nejspíš) ale část rodiny (Karliczekovi) žila a pravděpodobně i žije v Bedřichově Hradci a část (ta naše) v Petersgratz, nyní Piotrowka. Na konci války, tak jako většina, odešli přes Německo do Čech.
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: Bedřichův Hradec - Friedrichsgraetz

Příspěvekod Miroslav Slavik » pon pro 28, 2020 12:27

Dobrý den, připojuji se. Moje babička Gertruda se v Bedřichově Hradci vdala někdy kolem roku 1935 za Wilhelma Malého. Děda padnul ve 2.světové válce. Babička s mojí matkou (tehdy osmiletou) byly vysídleny do Čech do okolí Chodova (Jalový dvůr), později se přestěhovaly do Kraslic. Kdyby se tu našel někdo, kdo by měl podobné informace, zejména o příjmení Malý, Mallý, nebo tak, budu moc rád.
Miroslav Slavik
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 28, 2020 12:14


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků