Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod petula » úte led 15, 2013 2:12

Hledám příbuzné z těchto rodů
Solfronk
Sofron---- Domažlice,Plzeň,Havlovice,Smolov

Novák,Ledvina,Regal,Tischler,Ševčík Mous,Ebenstreit,Eckert,Krčma,Reininger,Pummer,
Plager,Sehler,Bosch,Doubek,Svačina,Milota,Tippner
Sladky-Bezděkov
Peklo-Petrovice,
Cenefels-Milovice,Domažlice
Němeček-Poleň
Děkuji
petula
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 15, 2013 0:53

Re: Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod svist1 » sob úno 23, 2013 21:43

Dobrý den, můj otec pochází od Plzně, narodil se v Kyšicích. Jo a jmenuji se Doubek. V případě nějaké shody se ozvěte :-)
svist1
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 23, 2013 21:39

Re: Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod obluda31 » ned úno 24, 2013 12:52

petula píše:Hledám příbuzné z těchto rodů
Solfronk
Sofron---- Domažlice,Plzeň,Havlovice,Smolov

Novák,Ledvina,Regal,Tischler,Ševčík Mous,Ebenstreit,Eckert,Krčma,Reininger,Pummer,
Plager,Sehler,Bosch,Doubek,Svačina,Milota,Tippner
Sladky-Bezděkov
Peklo-Petrovice,
Cenefels-Milovice,Domažlice
Němeček-Poleň
Děkuji

V Radnicích (RO) je pamětní deska politickým vězňům a obětem fašismu se jménem Vojtěch Solfronk nar. 8.8.1883 - zemřel 11.6.1941 v Radnicích. Také v Radnicích žil Václav Solfronk nar. 7.2.1909. Matriky zatím nejsou zdigitalizované, takže nelze zjistit v jakém byli příbuzenském vztahu.
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod kaiserj » stř úno 27, 2013 16:54

Některé jména mám v rodokmenu - Milota, Ledvina a podobně - všechny Domažlice

Kdyžtak se ozvěte přes SZ
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod tom.L » pon dub 29, 2013 20:39

Dobrý den, pátrám po předcích z rodu SLADKý. Dostal jsem se do okolí Všepadly / Ježov/ Úboč v letech 1654-1700.
Ovčáci i sedláci. Jsem přesvědčen, že přišli z Domažlicka... Díky za jakýkoliv kontakt. Tomáš Licek
tom.L
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 02, 2011 21:07
Bydliště: Praha

Re: Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod Sova » stř kvě 01, 2013 11:40

Zdravím,Peklo Augustin z Domažlic a Josefa Bauer,také Domažlice.Syn Augustin*8/8 1865 kancel.praktikant u c.k.zem.soudu Pha.Ženil se na Kladně 10/1 1891 s Rozalií Krebs z Velvar.Dcera Josefa a syn Jaromír.Pak byl na Kladně ještě Alois s manž.Margaretou z Vlkýše ,mistr u Pžs, :roll: dcera Anna,provdaná Bechner a synové Karel a Josef.Všichni nar.Vlkýš.
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod Radeko » pát bře 23, 2018 11:17

Dobrý den,
dostala jsem se na tyto stránky při pátrání po jménu Solfronk. Solfronková byla moje praprababi a pocházela z Domažlic (Josefa Solfronková nar.1844). Její otec byl Mikuláš Solfronk nar.1904 v Domažlicích.
Po mamince byl z rodu Canefelsů (ty tu myslím taky zmiňujete a po babičce z rodu Ebenstraitů). Zřejmě někdy po smrti otce Mikuláše Solfronka odchází jeho žena Markéta s dcerou Josefou
do Dolního Stupna, což je kousek od Radnic. Nepodařilo se mi zjistit, proč se rodina, která pocházela z Domažlic odstěhovala do dosti vzdáleného Stupna. Já pocházím z Břas (mezi Stupnem a Radnicemi). Co se týká Domažlic tak Solfronkovi zde žili asi do roku 1848, kdy Mikuláš Solfronk zemřel. Čísla popisné Domažlice 69, Domažlice 71. Matka Dorotea Canefelsová se narodila v Milavči č.48.
Váš příspěvek je již asi pět let starý, ale třeba se genealogií stále zabýváte. Pokud budete mít nějaké informace, budu ráda, když se mi ozvete.
S pozdravem
Radka Málková
Milan.Malek@seznam.cz
Radeko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 23, 2018 11:00
Oblast pátrání: Domažlice,Brloh,Podmokly

Re: Solfronk,Sofron a ostatní-Domažlice,Plzeň

Příspěvekod I. Solf » pát srp 09, 2019 18:11

Zdravim,
I. Solfronková z Plzne
I. Solf
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 09, 2019 0:10


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků