Kulíček a další (Vlašim a okolí)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Kulíček a další (Vlašim a okolí)

Příspěvekod zuzi.k » čtv led 03, 2013 19:09

Zdravím Vás,
pracuji na rodokmenu příjmení Kulíček. Kulíčkové pocházejí z Vlašimi a před tím pravděpodobně asi z Trhového Štěpánova (cca 1766). Kromě příjmení Kulíček se v mém rodokmenu vyskytují následující příjmení:
Hajdinovi
Lenochová Eva
Kremzová Květa
Alois Svoboda, hostinský ze Sedlova
Jaroumovi (Anna, Marie, Josef - tkadlec)
Anna Toulová
František Červ (*1877, zámečnický mistr)
Pikovi (Marie, Jan - krejčí, Emílie, František)
Manžhal Josef (1879-1952, strojník, karlín)
Dýchovi (Antonie a Karel - původně řezník, později sluha v občanské záložně ve Vlašimi)
Novotný František
Nejepsovi (Mořina a okolí)
Gajda (Lwow, Ukrajina)
Štekerová/Steckerová Matilda (Načeradec)
Poupě Barbora (Bystřice)
Štětinová Anna (Vlašim)
Novotná Barbora (Vlašim, + 1842)
Votavová Barbora (okolí Vlašimi).
Pokud máte jakékoliv informace o některých z těchto příjmení, přednostně o příjmení Kulíček, budu Vám vděčná :)
zuzi.k
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 03, 2013 18:51

Re: Kulíček a další (Vlašim a okolí)

Příspěvekod Koraana » pát úno 21, 2014 18:22

Dobry den, v mem rodokmenu jsem zaznamenala Karla Kulicka narozeneho 1.5.1881 u mista narozeni mam Praha II. č. 441. Dal jsem nezkoumala, ale nachazel se pak ve Svinarove, od Vlasimi kousek...tak mozna nekdo od Vas?
Koraana
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 06, 2012 2:30

Re: Kulíček a další (Vlašim a okolí)

Příspěvekod Hjulius » sob srp 13, 2016 13:15

Zdravím,
Můj děda se jmenoval Josef Kulíček, pocházel z Vlašimi, pamatuji že jsme tam nejednou v dětství byli na návštěvě u jeho bratra. Pravděpodobně je to okruh vaší rodiny. Děda se narodil 19.3.2016 ve Vídni a zemřel 17.4.2005 v Přerově. Pochován jest v Prušánkách kde žil od doby kdy si vzal Ludmilu Řehánkovou,která jak jsem se dozvěděl až nedávno měla již dceru Slavomíru, kterou přijal za vlastní. Moc informací bohužel nemám, máma umřela dříve než jsme čekali.

Julius Holásek
Hjulius
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 13, 2016 12:36
Oblast pátrání: Řehánek Prušánky

Re: Kulíček a další (Vlašim a okolí)

Příspěvekod Václav » sob srp 13, 2016 16:22

Znal jsem mezi léty 1990 až 2000 v Praze Jirku Kulíčka, pracoval na kriminálce, jeho dcera hrála volejbal v Čechii Karlín.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Kulíček a další (Vlašim a okolí)

Příspěvekod petrckladno » úte pro 27, 2016 4:00

já zase hledám potomky Vlasty Růženy Kulíčkové která si vzala v roce 1930 Josefa Kulíčka
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků