Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod Monty » ned dub 01, 2012 17:10

Hledám příbuzné z těchto rodin:
Košánovi/Košanovi - rodina pochází z Milče u Nepomuku, záp. Čechy
Divišovi - Mlýnské Struhadlo, okres Klatovy, záp. Čechy
Mašátovi - Klatovsko, asi Mlynářovice
Mračkovi/Mráčkovi - z Lnářského Málkova, nyní katastr obce Kadov, jižní Čechy
Němečkovi - Čečelovice, Blatensko
Křížovi - Újezd u Plánice, Klatovsko
Rojíkovi - Bližanovy, Klatovsko
Maškovi - Mlýnské Struhadlo, okr. Klatovy
Petrovi - Mlýnské Struhadlo, okr. Klatovy

MANDELÍČKOVI - pravděpodobně záp. Čechy - hledám jakoukoli informaci!!!

Všem děkuji.
Naposledy upravil TKempny dne sob led 05, 2013 16:17, celkově upraveno 2
Důvod: přesunuto do spravne sekce a sloučeno s duplicitním vláknem, čtěte prosím pravidla
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Ver8nika » pon dub 02, 2012 16:36

Já mám Mandelíčky, ale v okolí Tábora a Světlé nad Sázavou
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Monty » pon dub 02, 2012 18:56

Ver8nika píše:Já mám Mandelíčky, ale v okolí Tábora a Světlé nad Sázavou



Já nevím, odkud ta rodina je... jde o příbuzné mého otce, se kterým nejsem v kontaktu. Dívala jsem se na váš rodokmen - otec je také František Mandelíček. Jeho maminka byla Eva Mandelíčková (měl její příjmení, narodil se jí za svobodna), která měla sestru-dvojče, jméno už si nepamatuji. Odkud pochází netuším, jen vím, že po roce 1945 se objevili v západních Čechách. Otec se ale narodil v původně ryze německé oblasti, klidně tam mohli přijít zabírat po Němcích...

V Táboře byli Mandelíčkovi, bydlela jsem tam do svých 18ti - dva bratři, Jan a snad Petr? Cca ročník 1973.
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Ver8nika » úte dub 03, 2012 7:44

Poslední Mandelíčková u mě se vdává za Františka Vaňouse a po druhé světové válce se stěhují do Vackova (2 km od německých hranic), kde získali právě dům po odsunu němců. Tam žijí jejich potomci dodnes...
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Monty » úte dub 03, 2012 9:30

Ver8nika píše:Poslední Mandelíčková u mě se vdává za Františka Vaňouse a po druhé světové válce se stěhují do Vackova (2 km od německých hranic), kde získali právě dům po odsunu němců. Tam žijí jejich potomci dodnes...


To si právě myslím, že se stalo i v případě mých příbuzných... ale netuším, jak je najít. Babička byla rozená Mandelíčková, takže otec musel být také Mandelíček. Možná bratr téhle vaší Mandelíčkové? Po druhé světové válce jak babička, tak její sestra (dvojče) žily v západních Čechách, ale babička v Domažlicích, kde se provdala a její sestra s manželem v Bělé nad Radbuzou... děti neměli.
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Ver8nika » úte dub 03, 2012 15:00

A zkusila jste výpis z matriky Vašeho otce tam by mělo být místo narození Vaší babičky. Pak můžete ještě zažádat o výpis z matriky Vaší babičky (pokud je ještě v živé matrice) a tam bude zase místo narození jejích rodičů (a bydliště prarodičů)
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Bajerová Jana » čtv dub 12, 2012 13:00

Pokud víte o sestře vaší babičky alespoň něco mohu se pozeptat pamětníků - bydlím v Bělé nad Radbuzou a ta není až tak velká. Jana
Bajerová Jana
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 01, 2009 17:26
Bydliště: Bělá nad Radbuzou

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Monty » čtv dub 12, 2012 17:00

Bajerová Jana píše:Pokud víte o sestře vaší babičky alespoň něco mohu se pozeptat pamětníků - bydlím v Bělé nad Radbuzou a ta není až tak velká. Jana


To byste byla hodná - vím toho ale dost málo, snad jen, že pracovala (asi) v knihovně nebo možná v knihkupectví; když jsem byla dítě, občas mi sehnala nějakou "úzoprofilovou" knihu. A její manžel měl nějakou oční vadu, skoro neviděl. Byli bezdětní.
Zjistila jsem, že babička, její sestra, vyrůstala ve Zdíkově u Vimperka, takže její sestra asi taky.
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Bajerová Jana » stř kvě 02, 2012 14:06

Tak jsem se poptala a podle známé na matrice by mělo jít o paní Benčíkovou a dozvěděla jsem se, že měli dceru Evu narozenou v roce 1955 na základní školu chodila v Bělé (mají aktivní třídu na spolužácích) a v současné době bydlí v Domažlicích. Doufám,že to jsou správné informace. Jana
Bajerová Jana
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 01, 2009 17:26
Bydliště: Bělá nad Radbuzou

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Monty » čtv kvě 03, 2012 20:31

Bajerová Jana píše:Tak jsem se poptala a podle známé na matrice by mělo jít o paní Benčíkovou a dozvěděla jsem se, že měli dceru Evu narozenou v roce 1955 na základní školu chodila v Bělé (mají aktivní třídu na spolužácích) a v současné době bydlí v Domažlicích. Doufám,že to jsou správné informace. Jana


Ta Eva je teta a paní Benčíková byla moje babička...
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod Bajerová Jana » pon kvě 07, 2012 12:49

To mě mrzí ,ale pochopila jsem ,že Vaše babička bydlela v Domažlicích a její sestra v Bělé. Jana
Bajerová Jana
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 01, 2009 17:26
Bydliště: Bělá nad Radbuzou

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod ElfkaEleanor » čtv lis 08, 2012 22:46

Dobrý den, jmenuji se Mandelíčková. Pocházím z Karlových Varů. Můj otec se jmenuje stejně jako můj děda Antonín Mandelíček. Do Varů přišel můj děda se svou matkou, která ho měla za svobodna. Jmenovala se Terezie Mandelíčková.. Tuším se narodila na konci 19. stol či na přelomu století. Později až ve Varech, se provdala a přijala příjemní Havlanová. Prababička pocházela z vesnice u Vimperka jménem Ždíkov/Zdíkov.Táta je 53. ročník a vyprávěl mi, že když mu bylo zhruba 15 byl tam na návštěvě u příbuzných. Prý měli nějakou malou holčičku, tuším se jmenovala Eva (ale nepamatuje si to přesně) a nějakého o dost staršího příbuzného Františka. Příbuzenské vztahy si jistě nepamatuje a tuším ještě zmiňoval tetu, která se provdala za Švarce a žije v Tachově...


Jinak můj otec má několik nevlastních sester. Osobně znám pouze Janu, která je tuším 55. ročník. V případě zájmu budu ráda pokud mě kontaktujete na e-mail. Ráda Vám pak napíšu další detaily, které teď sama z hlavy nevím :) Děkuji. Petra Mandelíčková
ElfkaEleanor
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 08, 2012 22:38

Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod Monty » ned pro 30, 2012 15:58

Hledám příbuzné, kteří mají v rodokmenu následující příjmení - jedná se převážně o oblast Klatovska, farnost Němčice, ale i okolí.

Diviš
Petr
Rojík
Mašek
Havlík
Bočan
Vostrý
Kanta
Mašát
Šebesta
Hranička
Trhlík
Mareš
Štěpán
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Hledám příbuzné - příjmení a původ v tématu

Příspěvekod mandelicek » pát led 04, 2013 21:56

Jsem Mandelíček z Domažlicka, Evu Benčíkovou znám, má bratra Františka Mandelíčka.Ten bydlí asi v Chebu. Mají stejnou matku, ale rozdílné otce. Dříve jsme se navštěvovali, jsme k nim taky příbuzní, ale už nevím jak. Naše větev pocházi z Jižních Čech, Jinřichův Hradec, Jarošov nad Nežárkou, Lovětín.
mandelicek
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 04, 2013 20:59

Re: Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod milanmaskaluk » sob čer 08, 2013 19:56

Dobrý den. Můj děda se jmenoval Rojík a pocházel z Mlýnského Struhadla. Možná je nějaká vazba na Rojíky z Bližanov, které hledáte.
milanmaskaluk
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 08, 2013 19:43

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků