Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Příspěvekod veny60 » stř pro 19, 2012 21:55

Obecní a vrchnostenští ovšáci, polní mistři, šafář.

Toms, Ohnemichlel, Süssmichlel, Puta, Žlab, sanytrník Mikeš. Ale mohli přijít odkudkoliv.
veny60
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 06, 2011 18:31


Re: Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Příspěvekod mechyn » čtv úno 21, 2013 18:22

ovčáckou rodinou/polních mistrů z Litoměřicka/Podřipska byla rodina Süssmilichů (jinak zvaných Sladký Mlíko), v příjmení máte asi chybičku, nejstaršího mám z Újezda nad Štětím (narozen někdy koncem 17.st.), dělal polního mistra ale i ve Střemech, Horních Počaplech, stejně jako jeho syn

i v rodině Tomsů/Tomšů/Domsů byli ovčáci - mně známí působili v račiněveském ovčíně koncem 17.století
mechyn
 
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 02, 2006 12:27
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Příspěvekod veny60 » stř bře 06, 2013 16:25

Děkuji za báječné zprávy.
Zkontroloval jsem zápis a příjmení je Süssmilch. Nacházím různé záměny. Např. v matrice je napsáno Süssmilch a v indexu Süssmichel. Ale to by mohlo být ono. Zkusím načrtnout stav, na kterém jsem se zasekl.

Anna Süssmichlin (*1806-06-05 Kröndorf 45- Třtěno 45), se do mého rodokmenu přopojina svatbou s Peterem Ohnemichlem, vrchnostenským ovčákem z Charwatz No7, Poddaným k Plasy, (SOA LIT 91/9 - Pag 16 - list souboru 99), už jako sirotek.

Její otec
Matthias Süssmilch, švec a voják od 36? hraběcího Kolowratského pluku infanterie (*1787-01-029 krömdorf 45 - poddaný k Werschowitz - SOA-LIT 64/1 i-n list souboru (LS) 71.

V zápisu o jeho svatbě 1805--02-05 Koštice 54 s Annou Mikesch, dcerou sanytrníka (SOA LIT 77/3 - Pag 21 - LS 11), je uveden Jeho otec

Josef ( toho hledám) a matka Maria Rybař

Aby to nebylo jednoduché, našel jsem veliké množství zápisů v matrikách a indexech:
64/1, 64/13, 64/12. Je to nepřehledné a potřeboval bych se "odpíchnout od data narození hledaného Josefa.

Tato část rodu je asi vedlejší té Vaší, ale jistě je nějak spřízněna s ovčáky.

Po Tomsech zatím pátrám podle Vašich informací.
Klíčový je pro mne
Jan Toms *1783? z Nelahozevsi a jeho otec Jan Toms z H.Beřkovic 51, který si vzal před tímto rokem Kateřinu Žlab z Kostomlat.

Už se v tom topím skoro dva roky :-(
veny60
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 06, 2011 18:31

Re: Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Příspěvekod Ivana.21 » ned bře 17, 2013 18:55

Hledám příjmení Sirotek okolí Mělnicka a Podřipska. Václav a Frdinand Sirotek z Mělníka - mám pouze dvě generace. Nemohu stále najít odkud tam přišli.
Ivana.21
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 10, 2011 10:19
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Mělnicko, Podřipsko, Podivice u Humpolce, Čerčany, Chlístov, Lečice, Knínsko,

Re: Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Příspěvekod mechyn » pát srp 24, 2018 13:17

Našel jsem jednoho Sirotka poblíž... 15.11.1768 svatba Václav Sirotek z Vrbna s Veronikou dcerou Jiřího Vozába z Hořína, v čas svatby z Vrbna. Sňatek je v matrice farnosti Vrbno. Předtím jsem ale toto příjmení tam nenašel, tak asi odněkud přivandroval. Část vsi vlastnil řád křižovníků, je možné, že spadal právě pod tuto, ale v okamžik svatby oba manželé poddaní panství Mělník (druhá část Vrbna).
mechyn
 
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 02, 2006 12:27
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Příspěvekod royt » čtv srp 30, 2018 5:27

Pomáhal jsem s hledáním jména Süssmilich - Třtěno, Chraberce Újezd - https://www.myheritage.cz/site-328095841/sismilich
Pokuste se spojit.
Josef Süssmilich *18.11.1749 Chožov - http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 55#scan155
Přílohy
Výstřižek.PNG
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Stěhovavá povolání Litoměřicko, Podřipsko, Veltrusy

Příspěvekod kolsi » ned zář 02, 2018 17:45

Svatba nějakého Jakuba Sißemillicha 1658, pokud to příjmení sbíráte :)
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =79#scan79
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků