Rod Hrdonků, Křepelů, Karbanů - Domažlicko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rod Hrdonků, Křepelů, Karbanů - Domažlicko

Příspěvekod PetraEmma » ned lis 26, 2023 12:37

Zdravím, snažím se najít předky svého pradědy Petra Hrdonky (+- 1905-1968 cca), jeho manželka byla Anežka Hrdonková rozená Křepelová, sňatek 14.2.1933. Její rodiče byli Josef Křepel a Marie Křepelová rozená Karbanová z Přívozce (Blížejov, Horšovský Týn, Domažlicko). Nemá tyhle jména někdo v rodokmenu? Nedaří se mi najít rodiče a předky pradědy. Moc děkuji

Jména v rodokmenu
Hrdonka
Křepel
Karbanová
PetraEmma
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 26, 2023 12:00
Oblast pátrání: Plzeň, Chotěšov, Domažlice district (Blížejov, Osvračín, Přívozec)
Rodokmen online: MyHeritage - Petra Žemličková https://www.myheritage.cz/member-102103 ... 191/member

Re: Rod Hrdonků, Křepelů, Karbanů - Domažlicko

Příspěvekod W4S3K » ned lis 26, 2023 22:31

Mám Ondřeje Karbana (cca 1745 - 7.11.1806) a jeho ženu Marii v Klenčí pod Čerchovem 30 .. obecně se tam v matrikách Karabanovi objevou dost.
A pak mám ještě Jiřího Karbana (okolo roku 1750) z Pece, později asi v Újezdě.

A ještě jsem dohledal Jakub Karban (1807 - 12.10.1887) s ženou Marii (rozená Sokolová) z Klenčí 59
W4S3K
 
Příspěvky: 876
Registrován: pon říj 21, 2013 23:08
Oblast pátrání: Klenčí pod Čerchovem, Ledeč nad Sázavou, Klatovy, Přeštice

Re: Rod Hrdonků, Křepelů, Karbanů - Domažlicko

Příspěvekod PetraEmma » pon lis 27, 2023 7:53

Tak je dost možný, že to jsou nějací příbuzní mojí prababičky. Já těch Karbanů našla taky několik v týhle oblasti, ale zatím ne tak daleko, stále jsem max v roce 1890. Tak uvidím, jestli se dopátram i k těmhle co zmiňujete třeba.
PetraEmma
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 26, 2023 12:00
Oblast pátrání: Plzeň, Chotěšov, Domažlice district (Blížejov, Osvračín, Přívozec)
Rodokmen online: MyHeritage - Petra Žemličková https://www.myheritage.cz/member-102103 ... 191/member

Re: Rod Hrdonků, Křepelů, Karbanů - Domažlicko

Příspěvekod W4S3K » pon lis 27, 2023 21:59

A na ten sňatek z 1933 máte? Tam bych začal, zápisy v týhle době bývali dost podrobný ;)
W4S3K
 
Příspěvky: 876
Registrován: pon říj 21, 2013 23:08
Oblast pátrání: Klenčí pod Čerchovem, Ledeč nad Sázavou, Klatovy, Přeštice


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků