Trávníček – otcovská linie mojí babičky – Dolní Kamenice, Sazená, Nové Ouholice, Lešany (Nelahozeves), Praha – od 2. půlky 17. stol.
Černý – Sazená – od počátku 18. stol.
Jindřich – Nové Ouholice, Veltrusy – od 1. půlky 18. stol.
Toman – Nové Ouholice – od 1. půlky 18. stol.
Brož – Lešany (Nelahozeves) – od 2. půlky 17. stol.
Kimpl – Lobeč – od počátku 18. stol.
Kapr – Ješín – od 1. půlky 18. stol.
Diner – Velká Bučina – od 1. půlky 18. stol.
Engerer, z fóra 1, 2– patrně pouze legitimizací, údajné dítě v Bechyni 1814, měl přijít z Českých Budějovic?
Kreuz recte Krajíc – Bechyně – od půlky 18. stol.
Vytřepal vulgo Koubík – Tetín, Beroun – od půlky 17. stol. (příbuzenství s mými Otčenášky)
Procházka – Beroun – od 2. půlky 18. stol.
Kubesa – Jarkovice (Opava) – od 2. půlky 17. stol – přes tuto větev a většinu níže zmíněných příbuzenství s kolegyní Hanisna
Manderla – Turków (Polsko), Jaktař – od 1. půlky 17. stol.
Pechník – Jaktař – od půlky 17. stol.
Rychlý – Jaktař – od 2. půlky 16. stol.
Kuča, z fóra – Jaktař – od konce 16. stol.
Rohovský – Jaktař – od 1. půlky 18. stol.
Škrobánek (Škrovánek) – Jarkovice (Opava) – od 2. půlky 17. stol.
Buček – Milostovice – od 1. půlky 18. stol.
Kocián – Wiechowice (= Vehovice, Polsko), Vlaštovičky – od 1. půlky 17. stol.
Kantor – Kylešovice/Jilešovice?? – zatím pouze jedna generace (2. půlka 18. stol.), (nedoděláno)
Rychta (Richta) – Neplachovice, Vlaštovičky – od 2. půlky 17. stol.
Hulva – Milostovice, Neplachovice, Holasovice – od 1. půlky 17. stol.
Hajduček – Smolkov, Vávrovice – od 2. půlky 18. stol. (nedoděláno)
Hellebrand – Wiechowice (= Vehovice, Polsko), Vávrovice – od 1. půlky 17. stol.
Král – Vávrovice – od 1. půlky 17. stol.
Kyjovský – Komárov – od 1. půlky 18. stol.
Jordán – Brtnice, Velké Popovice, Todice, Michle, Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Kavina – Křížkový Újezdec – od 1. půlky 18. stol.
Pokorný – Kunice – od 1. půlky 18. stol.
Lehovec – Kunice – od 1. půlky 18. stol.
Medřický (Medínský) – Nová Hospoda, Všedobrovice – od 1. půlky 18. stol.
Vojtíšek – Štiřín – 1. půlka 18. stol.
Černý – Všedobrovice – od 1. půlky 18. stol.
Souček – Křížkový Újezdec – od 1. půlky 18. stol.
Bílý – Lhotka u Berouna – od 1. půlky 18. stol.
Horák – Hýskov – od 2. půlky 16. stol. – z této strany (+ s Mejstříky) příbuzenství s kolegyněmi JanaVi, janamic, Šušara
Mejstřík, z fóra – Hýskov – od 1. půlky 17. stol – příbuzenství s kolegou Mejstro
Maličký, z fóra – Hlásná Třebaň, Trněný Újezd – od 1. půlky 17. stol – příbuzenství s kolegou pentagun
Novotný – Dolany u Kladna – od 1. půlky 18. stol
Hamouz – Sýkořice, Braškov – zatím pouze jedna generace, půlka 18. stol.
Vlasák – Hudlice – od 2. půlky 17. stol. – příbuzenství s kolegyní JanaVi
Albrecht – Otročiněves – od 1. půlky 18. stol.
Král – Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Koller – Beroun, přišli z Protivína – od 1. půlky 18. stol.
Lapáček – Osek, Podluhy, Jince, Čenkov – od 2. půlky 17. stol.
Jeřábek – Podluhy – od 1. půlky 18. stol.
Kukla – Jince – od 1. půlky 18. stol.
Černovský – od 1. půlky 18. stol.
Choc – Chlustina – od 1. půlky 17. stol. – příbuzenství s kolegyní JanaVi; (příbuzenství s mými Sklenářovými)
Vrba – Bavoryně – od 1. půlky 17. stol.
Vitovský – Kotopeky – od 1. půlky 18. stol.
Král – Týček – od půlky 16. stol.
Krejsinger – Sebečice (odkud přišli??) – od 2. půlky 17. stol.
Rykl (Rückel), z fóra – kováři: Onen Svět, Hartmanice, Všeruby (okr. Domažlice), poté Olešná (okr. Rokycany) – od 1. půlky 18. stol.
Neumayer (Neumeyer) – Všeruby (okr. Domažlice) – 2. půlka 18. stol.
Mašek – Medový Újezd (tam přišli 1678 – odkud??) – od půlky 17. stol.
Šaman – Olešná – od 2. půlky 17. stol.
Křejdl – Cekov – od 1. půlky 18. stol.
Bareš – Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Šváb, z fóra 1, 2 – Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Mareš – Jarov u Berouna – od počátku 18. stol.
Schmoltznopp (Šmolcnop) – Tobolka – od 1. půlky 18. stol.