Příjmení – strana matčiny matky – střední Čechy, Opava

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení – strana matčiny matky – střední Čechy, Opava

Příspěvekod Mistr Jan » pon srp 16, 2021 20:40

Trávníček – otcovská linie mojí babičky – Dolní Kamenice, Sazená, Nové Ouholice, Lešany (Nelahozeves), Praha – od 2. půlky 17. stol.
Černý – Sazená – od počátku 18. stol.
Jindřich – Nové Ouholice, Veltrusy – od 1. půlky 18. stol.
Toman – Nové Ouholice – od 1. půlky 18. stol.
Brož – Lešany (Nelahozeves) – od 2. půlky 17. stol.
Kimpl – Lobeč – od počátku 18. stol.
Kapr – Ješín – od 1. půlky 18. stol.
Diner – Velká Bučina – od 1. půlky 18. stol.
Engerer, z fóra 1, 2– patrně pouze legitimizací, údajné dítě v Bechyni 1814, měl přijít z Českých Budějovic?
Kreuz recte Krajíc – Bechyně – od půlky 18. stol.
Vytřepal vulgo Koubík – Tetín, Beroun – od půlky 17. stol. (příbuzenství s mými Otčenášky)
Procházka – Beroun – od 2. půlky 18. stol.

Kubesa – Jarkovice (Opava) – od 2. půlky 17. stol – přes tuto větev a většinu níže zmíněných příbuzenství s kolegyní Hanisna
Manderla – Turków (Polsko), Jaktař – od 1. půlky 17. stol.
Pechník – Jaktař – od půlky 17. stol.
Rychlý – Jaktař – od 2. půlky 16. stol.
Kuča, z fóra – Jaktař – od konce 16. stol.
Rohovský – Jaktař – od 1. půlky 18. stol.
Škrobánek (Škrovánek) – Jarkovice (Opava) – od 2. půlky 17. stol.
Buček – Milostovice – od 1. půlky 18. stol.
Kocián – Wiechowice (= Vehovice, Polsko), Vlaštovičky – od 1. půlky 17. stol.
Kantor – Kylešovice/Jilešovice?? – zatím pouze jedna generace (2. půlka 18. stol.), (nedoděláno)
Rychta (Richta) – Neplachovice, Vlaštovičky – od 2. půlky 17. stol.
Hulva – Milostovice, Neplachovice, Holasovice – od 1. půlky 17. stol.
Hajduček – Smolkov, Vávrovice – od 2. půlky 18. stol. (nedoděláno)
Hellebrand – Wiechowice (= Vehovice, Polsko), Vávrovice – od 1. půlky 17. stol.
Král – Vávrovice – od 1. půlky 17. stol.
Kyjovský – Komárov – od 1. půlky 18. stol.

Jordán – Brtnice, Velké Popovice, Todice, Michle, Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Kavina – Křížkový Újezdec – od 1. půlky 18. stol.
Pokorný – Kunice – od 1. půlky 18. stol.
Lehovec – Kunice – od 1. půlky 18. stol.
Medřický (Medínský) – Nová Hospoda, Všedobrovice – od 1. půlky 18. stol.
Vojtíšek – Štiřín – 1. půlka 18. stol.
Černý – Všedobrovice – od 1. půlky 18. stol.
Souček – Křížkový Újezdec – od 1. půlky 18. stol.
Bílý – Lhotka u Berouna – od 1. půlky 18. stol.
Horák – Hýskov – od 2. půlky 16. stol. – z této strany (+ s Mejstříky) příbuzenství s kolegyněmi JanaVi, janamic, Šušara
Mejstřík, z fóra – Hýskov – od 1. půlky 17. stol – příbuzenství s kolegou Mejstro
Maličký, z fóra – Hlásná Třebaň, Trněný Újezd – od 1. půlky 17. stol – příbuzenství s kolegou pentagun
Novotný – Dolany u Kladna – od 1. půlky 18. stol
Hamouz – Sýkořice, Braškov – zatím pouze jedna generace, půlka 18. stol.
Vlasák – Hudlice – od 2. půlky 17. stol. – příbuzenství s kolegyní JanaVi
Albrecht – Otročiněves – od 1. půlky 18. stol.
Král – Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Koller – Beroun, přišli z Protivína – od 1. půlky 18. stol.

Lapáček – Osek, Podluhy, Jince, Čenkov – od 2. půlky 17. stol.
Jeřábek – Podluhy – od 1. půlky 18. stol.
Kukla – Jince – od 1. půlky 18. stol.
Černovský – od 1. půlky 18. stol.
Choc – Chlustina – od 1. půlky 17. stol. – příbuzenství s kolegyní JanaVi; (příbuzenství s mými Sklenářovými)
Vrba – Bavoryně – od 1. půlky 17. stol.
Vitovský – Kotopeky – od 1. půlky 18. stol.
Král – Týček – od půlky 16. stol.
Krejsinger – Sebečice (odkud přišli??) – od 2. půlky 17. stol.
Rykl (Rückel), z fóra – kováři: Onen Svět, Hartmanice, Všeruby (okr. Domažlice), poté Olešná (okr. Rokycany) – od 1. půlky 18. stol.
Neumayer (Neumeyer) – Všeruby (okr. Domažlice) – 2. půlka 18. stol.
Mašek – Medový Újezd (tam přišli 1678 – odkud??) – od půlky 17. stol.
Šaman – Olešná – od 2. půlky 17. stol.
Křejdl – Cekov – od 1. půlky 18. stol.
Bareš – Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Šváb, z fóra 1, 2 – Beroun – od 1. půlky 18. stol.
Mareš – Jarov u Berouna – od počátku 18. stol.
Schmoltznopp (Šmolcnop) – Tobolka – od 1. půlky 18. stol.
Naposledy upravil Mistr Jan dne sob říj 01, 2022 16:52, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Příjmení – strana matčiny matky – střední Čechy, Opava

Příspěvekod JanaVi » pát pro 10, 2021 18:12

Dobrý večer, myslím, že máme víc společných předků z berounska než jen Horáky z Hýskova.
Příjmení Kreisinger je zmíněno například v Gruntovní knize panství Zbiroh v Dobřívi na straně 297 (Eva, druhá žena Jana Kreisingera), odtud odešli na Svatou a potom do Trubína kousek od Berouna. Jeden z potomků Kryštofa odešel do Sebečic, druhý do Švabína u Zbiroha. Ale ty mezi svými předky nemám, tak o nich víc nevím.
Choc z Chlustiny - mám mezi předky sedláky a kováře (č.p. 20) od poloviny 17. do konce 19. století. dcera provdaná Svobodová 1871
Vlasák z Hudlic - dcera provdaná Paterová 1676
Mejstřík z Hýskova - dcera provdaná Horáková 1682
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Příjmení – strana matčiny matky – střední Čechy, Opava

Příspěvekod Mistr Jan » ned pro 12, 2021 9:46

Dobrý den,
to je zajímavé :-)

V případě, že jste neviděla můj MyHeritage:
https://www.myheritage.cz/site-family-t ... ID=1501843 – zde Krejsingerovi, mám Jana Krejsingera ze Sebečic (*cca 1680) s manželkou Annou a synem Vojtěchem (*1723). Statek zde přebírá roku 1725 a právě jsem ještě nezjistil, kde žil předtím. Děkuji tedy za tipy na lokace, podívám se.

https://www.myheritage.cz/site-family-t ... ID=1500467 – Chocovi, dostala jste se k tomu stejnému, jako já?

https://www.myheritage.cz/site-family-t ... ID=1500513 – Vlasákovi, končím zatím Jakubem Vlasákem *1669, který je v SP Křivoklátu (snad). Mám i GK, ale chci ještě nejdřív dohledat některé matriční záznamy a přijít na to, odkud do Hudlic přišli. (Vlasákovi se r. 1651 vyskytovali jen v Branově a v Chyňavě.)

https://www.myheritage.cz/site-family-t ... ID=1500617 – a Horákovi a Mejstříkovi, zde to máme již jisté, koukal jsem do nějakého vlákna zde na fóru, kde uvádíte to samé :-)

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Příjmení – strana matčiny matky – střední Čechy, Opava

Příspěvekod JanaVi » ned pro 12, 2021 18:00

Dobrý večer,
prohlédla jsem si vaše zápisy na MyHeritage a můžu vám napsat pár svých postřehů.
Jan Kreisinger je narozený 26.8.1682 na Svaté, já u něho mám manželku Ludmilu (svatba 1704 v Berouně) a děti narozené na Svaté od roku 1704 do roku 1718. Protože nepatří mezi mé přímé předky, víc jsem nezkoumala. Jen vím, že je zapsaný v sirotčím registru v Sebečicích v roce 1727 i s Ludmilou a 9 dětmi včetně vašeho Vojtěcha. (nevím, jak nejlépe bych vám poslala snímek s tímto zápisem) V gruntovní knize panství Zbiroh je v Sebečicích zapsaný od roku 1725. Myslím, že se jedná o stejného Jana, kterého máte vy, jen nevím, proč se liší jméno manželky.
Chocovi – mám stejnou posloupnost Šimon Choc(1625-1678) a Lydmila(cca 1630-1687), syn Mikuláš(1652-1727) a Anna Marie a syn Vít Choc(1700-1755) Dál pokračuji synem Josefem, kterého měl Vít s první ženou Barborou (cca1708-1743)
Jakub Vlasák nar cca 1669 je uvedený jako syn Jana Vlasáka a Doroty roz. Nečáskové – podle SP křivoklátského panství. Já mám mezi předky jeho sestru Annu (1655)
Mám u něho poznámky, že je v matrikách uvedený jako sedlák a rychtář, ale zatím jsem nezjistila, jestli pochází z Hudlic nebo odjinud.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků