Vrba – otcovská linie mojí matky – Kochánov u Uhl. Janovic – od půlky 17. stol.
Váňa – Mitrov – od počátku 18. stol.
Krejsa – Mančice – od konce 17. stol.
Vopasek (vulgo Táborský) – Nepoměřice – od 1. půlky 17. stol.
Šmíd (Šmídek) (vulgo Fanta) – Mančice – od 2. půlky 17. stol.
Kabelka – Jindice – od půlky 17. stol.
Vojáček, z fóra – ovčáci: Uhlířské Janovice, Karlovice, Mitrov – od počátku 18. stol. (údajně měli přijít z Polska)
Veselý, z fóra – Úžice, měli přijít z Budislavi? – od počátku 18. stol.
Váňa (spřízněni s Váňovy výše)
Rajský – mlynáři: Chobotský mlýn (Kácov), mlýn Brtník (přišli odkud??) – od 1. půlky 18. stol.
Stehlík – mlynáři: mlýn Brtník – od 1. půlky 18. stol.
Hadrbolec – Mratín, Všetaty, Kozly, Nedomice, Kostelec n./L., Skorkov, Brandýs n./L. – od půlky 16. století – příbuzenství s kolegou Ladislav Bátora a p. Dvořákem
Šimůnek – Jiřice – 1. půlka 18. stol.
Hradecký – Skorkov – 2. půlka 18. stol.
Hlaventa (Hlavenský) – Řepín – od 1. půlky 18. stol.
Kratochvíl – Radouň (Mělnické Vtelno) – od. 2. půlky 17. stol.
Nový – Choroušky – 2. půlka 18. stol. (protestanti)
Bříško – Brandýs n./L. – od 1. půlky 18. stol.
Barcal, z fóra – Sedlice (okr. Strakonice) – od 1. půlky 18. stol.
Řeřicha – Sedlice (okr. Strakonice) – od 2. půlky 17. stol.
Dlouhý, z fóra – Tajná, Máslovice – od 2. půlky 18. stol.
Vekricht (Vegkricht) – Tajná – pouze jedna generace, 2. půlka 18. stol.
Tille (Týle) – Máslovice – od 1. půlky 18. stol.
Bříško – Máslovice – od 1. půlky 18. stol
Šperka, z fóra: 1, 2 – Makolusky, Podveky, Rataje n./S. (první přišel do Makolusk mezi lety 1770 a 1776, odkud??) – od 1. půlky 18. stol.
Pleva – Podveky (přišli odkud??) – od 1. půlky 18. stol.
Kadlec – Podveky – od počátku 18. stol.
Šimáček, z fóra – myslivec: Škvorec, Dobročovice, Podveky – 2. půlka 18. stol.
Kučera – Dobročovice – od poloviny 18. stol.
Brůha – Krupá, Rataje n./S. (měli přijít z Měcholup okr. Klatovy) – od 2. půlky 18. stol.
Bach (Bak, Back) – Chotýš, Krupá – od 1. půlky 18. stol.
Hurt – Štipoklasy – od 2. půlky 17. stol.
Želízko – Štipoklasy – pouze jedna generace, 2. půlka 18. stol.
Novák – Hodkov – 2. půlka 18. stol.
(hnědě svobodníci)
Filip (též vulgo Hroznický, Tomášek), z fóra – Střechov n./S., Hroznice, Makolusky – od počátku 17. stol. (nepodloženě pak od r. 1510) – příbuzenství s p. Filipem a pí. Krajníkovou
Vladyka – Soušice – od 1. půlky 17. stol. (nepodloženě pak od půlky 16. stol.)
Černík – Soušice, Zderadiny – od půlky 17. stol. (nepodloženě pak od r. 1520)
Hroch – Hrochovy Zderadiny – od 1. půlky 17. stol.
Staněk – Opatovice – od 1. půlky 18. stol.
Lízalek – ovčáci: Bláto, Nový Dvůr, Chmeliště, Vavřinec – od 2. půlky 17. stol.
Heisler (Hajsler) – ovčáci: odkud přišli?? – 2. půlka 18. stol.
Pivoňka – Otryby – od počátku 18. stol.
Vodolán – Otryby – 1. půlka 18. stol.
Ulrich – Vraník, Podveky – od 1. půlky 17. stol.
Vočel? – Čeřenice? – od 1. půlky 18. stol.
Vízner, z fóra – Nechyba – od půlky 18. stol.
Janáček – myslivec: Mirošovice (přišel z Radlic u Zásmuk?) – 2. půlka 18. stol.
Polesný – Ledečko – od 2. půlky 17. stol.