okolí Přeštic a okolí Strašic a Rokycan

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

okolí Přeštic a okolí Strašic a Rokycan

Příspěvekod Veronika1976 » úte bře 23, 2021 17:57

Dobrý den!
Nedělá někdo Jíchy z Tění (po 1738, Jakub Jícha se sem přiženil z Olešné) a z Olešné (před rokem 1800) u Strašic/Rokycan? Jde o rod mého manžela, který je ale rodilý z Kutné Hory a jeho otec z Chomutova. Přitom jeho předkové byli 200 let v Těních a předtím v sousední Olešné, tam už 1651, jen kousek od Plzně, kam se nakonec přistěhoval.
Moji předkové z otcovy strany jsou zase Bezděkové ze Soběkur u Přeštic. S překvapením jsem zjistila, že můj praprapradědeček Emanuel Bezděk stejně jako jeho bratři Josef Bezděk a Matěj Bezděk byli okolo roku 1900 (i 1921) horníci v uhelných dolech u Chotěšova. A brali si nevěsty z hornických rodin.
I ostatní předky mám z Přešticka (Plzeň-jih).
Rod otce mé matky jsou Pachové z Vlčí a předtím z Řeneč.
Rod matky mé matky jsou Hřebcové ze Kbela, původně zřejmě z Jína (1651) a v další generaci (má prababička) Bouřilové z Jína.
A ještě rod mé prababičky, Wollerové z Oplota. Ti byli 1900-1921 zase zedníci.
Samozřejmě v dalších generacích jsou další příjmení, ale tohle je to, co mne osobně oslovuje, protože tyhle všechny (pradědečky a prababičky, strejdy a tety) jsem znala.
Nedělá tedy někdo některý z těchto rodů?
Veronika1976
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob čer 03, 2017 16:04
Oblast pátrání: Praha, Příbram, Mníšek od Brdy

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků