Jižní Morava (Znojemsko, Třebíčsko), Vysočina a Slovensko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Jižní Morava (Znojemsko, Třebíčsko), Vysočina a Slovensk

Příspěvekod Duke of York » stř kvě 11, 2016 20:40

No, tak jsem tam nahral kus sveho rodokmenu, ale naslo me to shodu jen u Josefa Brechty, coz jsem teda cekal, ze to najde vice lidi...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Re: Jižní Morava (Znojemsko, Třebíčsko), Vysočina a Slovensk

Příspěvekod layosh1 » stř kvě 11, 2016 20:55

Duke of York píše:No, tak jsem tam nahral kus sveho rodokmenu, ale naslo me to shodu jen u Josefa Brechty, coz jsem teda cekal, ze to najde vice lidi...


Na té mapce máte víc příjmení (Šebela, Klika), v nahraném souboru se vůbec nevyskytují, je tam jen pár osob. Čekal jsem také, že se potkáme na více místech :-/
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Jižní Morava (Znojemsko, Třebíčsko), Vysočina a Slovensk

Příspěvekod Šušara » pon črc 04, 2016 16:16

Zdravím příbuzného,
našla jsem v Čihalíně Navrátilovi - Řehoř *1663 - jeho otec je Štěpán +1672. Dcera Řehoře je Magdalena, ta se narodila v Pocoucově 1690 (provd.Hnízdilová). Pak mám Nováčky taky v Čihalíně - nejmladší nar.1671.
Hezký den Helena
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod Klaud » stř kvě 30, 2018 1:25

layosh1 píše:
nada44 píše:Dobrý den
Jsme nositeli příjmení Klouda ,muj děda se narodil 6.7.1914 v Hostímě u Mor.Budějovic. jeho otec byl Josef Klouda. V roce 1920 se stěhují do Černína, a dodnes jeho děti žijí v obci Konice a Načeratice.

Příjmení Klouda mám evidováno před rokem cca 1700 - v Čechtíně okr. Třebíč, je možné, že to budou příbuzní, ale "tak mladé":-) jsem nehledal, pokud se dostanete dál do minulosti, třeba se potkáme...


Klaud, Klauda, Klouda se vyskytuje od počátku 17. století na Jaroměřicku n. Rokytnou v obcích Lažany, Blatnice, Bohušice a Jaroměřice. S Kloudy z Čechtína jsem doposud nenašel žádnou spojitost, mám jich již několik set od roku 1600 a stále nic...
Klaud
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 25, 2018 0:18
Oblast pátrání: Jaroměřice n Rokytnou a okolí, Heraltice a okolí

Re: Jižní Morava (Znojemsko, Třebíčsko), Vysočina a Slovensk

Příspěvekod Klaud » stř kvě 30, 2018 1:28

Klaud, Klauda, Klouda se vyskytuje od počátku 17. století na Jaroměřicku n. Rokytnou v obcích Lažany, Blatnice, Bohušice a Jaroměřice. S Kloudy z Čechtína a Kožichovic jsem doposud nenašel žádnou spojitost, mám jich již několik set od roku 1600 a stále nic.
Klaud
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 25, 2018 0:18
Oblast pátrání: Jaroměřice n Rokytnou a okolí, Heraltice a okolí

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků