Jižní Morava (Znojemsko, Třebíčsko), Vysočina a Slovensko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: cca 400 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Záp. Slovensko

Příspěvekod layosh1 » pon bře 03, 2014 23:04

jagea píše:Jednoho Treteru v rodokmenu mám odhaduji,že z Biskupic nebo jeho okolí na Třebíčku.Byl to Karel Tretera,žádná data k němu nemám,jen to,že se ženil 17.5.1932 a bral si Marii Vítkovou z Pulkova 26,nevěsta se narodila v roce 1898.


Treterovi mám ze Znojma, kolem roku 1900, dále jsem nepátral - přiženili se mi do rodiny :-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: cca 400 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Záp. Slovensko

Příspěvekod layosh1 » pon bře 03, 2014 23:07

jagea píše:Ještě k příjmení Freitag na Znojemsku.Ten Jan,co měl za manželku Annu Fruhwirthovou brzy ovdověl a v roce 1813 se znovu oženil,ale jméno nové manželky jsem si nezapsala.


Na Mikulovicku se tyhle příjmení dost vyskytují, v rodokmenu je ale bohužel nemám nikde evidované...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod nada44 » pát dub 04, 2014 22:51

Dobrý den
Jsme nositeli příjmení Klouda ,muj děda se narodil 6.7.1914 v Hostímě u Mor.Budějovic. jeho otec byl Josef Klouda. V roce 1920 se stěhují do Černína, a dodnes jeho děti žijí v obci Konice a Načeratice.
nada44
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 04, 2014 22:35

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod Dagmar8 » sob dub 05, 2014 21:10

Něco bližšího o Chaloupkovi? Rod mám poměrně rozsáhle zpracován, výskyt Slavkov u Brna, Zbýšov, Hodějice, což není až tak daleko od Hrubšic.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod layosh1 » ned dub 06, 2014 17:00

nada44 píše:Dobrý den
Jsme nositeli příjmení Klouda ,muj děda se narodil 6.7.1914 v Hostímě u Mor.Budějovic. jeho otec byl Josef Klouda. V roce 1920 se stěhují do Černína, a dodnes jeho děti žijí v obci Konice a Načeratice.

Příjmení Klouda mám evidováno před rokem cca 1700 - v Čechtíně okr. Třebíč, je možné, že to budou příbuzní, ale "tak mladé":-) jsem nehledal, pokud se dostanete dál do minulosti, třeba se potkáme...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod layosh1 » ned dub 06, 2014 17:07

Dagmar8 píše:Něco bližšího o Chaloupkovi? Rod mám poměrně rozsáhle zpracován, výskyt Slavkov u Brna, Zbýšov, Hodějice, což není až tak daleko od Hrubšic.

Dobrý den, Chaloupků mám(resp. moje manželka) v rodokmenu dvě větve - jedna začíná zde:
http://familytrees.genopro.com/layosh1/ ... d02427.htm (z Hrubšic)
druhá zde:
http://familytrees.genopro.com/layosh1/ ... d00051.htm (z Kojatic)
Více než na webu toho zatím zpracovaného nemám. Nemáte to také někde na webu k porovnání, zda nenajdeme nějakou shodu?
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod Dagmar8 » ned dub 06, 2014 22:38

píšu vám zprávu
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod Badatel14 » úte čer 24, 2014 22:10

Dobrý den, mohu se Vás prosím zeptat co přesně máte k Heřmanským z Babic?
Badatel14
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 10, 2014 14:08

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod Šušara » stř črc 02, 2014 19:37

Dobrý večer,
mám v rodokmenu Veroniku Velebovou (nevím odkud) provdanou 1750 za Jiřího Neuberta (*1721) z Okřešic.

Dohledala jsem, že Veronika se narodila v Pozďátkách, ale její otec Jakub se ženil ve Stříteži.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod ledik » pon črc 07, 2014 11:24

Dobrý den,
moje babička byla Vorlová z rodu Vorlů z Hrubšic, což je vesnice 2km od Biskoupek. Moji linii jména Vorel mám zpracovánu myslím až do 17 století.
ledik
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte srp 13, 2013 9:17

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod Zora » pon črc 07, 2014 11:32

Vorel, velice časté příjmení Hrubšice, Řeznovice, Ivančice...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod layosh1 » pon črc 07, 2014 11:34

Badatel14 píše:Dobrý den, mohu se Vás prosím zeptat co přesně máte k Heřmanským z Babic?

Dobrý den,
nevím zda jsme si už nepsalio,al pro jistotu, k Heřmanským z Babic mám toto:
http://familytrees.genopro.com/layosh1/Hermanska-Dorota-ind04273.htm
Zajímalo by mě cokoli dalšího pokud máte:-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod layosh1 » pon črc 07, 2014 11:38

Šušara píše:Dobrý večer,
mám v rodokmenu Veroniku Velebovou (nevím odkud) provdanou 1750 za Jiřího Neuberta (*1721) z Okřešic.

Dohledala jsem, že Veronika se narodila v Pozďátkách, ale její otec Jakub se ženil ve Stříteži.

Veleby mám docela nezpracované, mohla by tam být ale nějaká příbuznost - mám k tomu jen toto:
http://familytrees.genopro.com/layosh1/Velebova-Anna-ind04964.htm
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod ledik » pon črc 07, 2014 11:40

Zora píše:Vorel, velice časté příjmení Hrubšice, Řeznovice, Ivančice...
Z


Ano, a je to tak dodnes.
ledik
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte srp 13, 2013 9:17

Re: cca 250 příjmení - Jižní Morava, Vysočina,Slovensko

Příspěvekod layosh1 » pon črc 07, 2014 11:42

ledik píše:Dobrý den,
moje babička byla Vorlová z rodu Vorlů z Hrubšic, což je vesnice 2km od Biskoupek. Moji linii jména Vorel mám zpracovánu myslím až do 17 století.


No to by mě zajímalo, nemáte někde na webu přehled? Mám jen svatbu z roku 1848 Vavřince Novotného s Janou Bendovou, nar. kolem roku 1816, která měla rodiče Jiřího Bendy a Ludmilu za svobodna Vorlovou, právě z Biskoupek, ale nedaří se mi k nim nic najít dalšího... Proto pátrám:-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků