Příjmení Kronus, Radiměřský, Koráb, Kancnýř

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Kronus, Radiměřský, Koráb, Kancnýř

Příspěvekod Krony » pát dub 18, 2008 8:17

Dobry den,

pokud mate nekdo ve svych zpracovanych materialech nekde jmena Kronus - převážně z okolí Poděbrad a nebo Radiměřský, Koráb- Polička a okolí, prosím ozvěte se mi. Budeme mit asi hodne spolecneho.

Hledam take nositele jména Kancnýř - okolí Kněžiček, Velké Výkleky, Městec Králove.

Kdybyste tato jmena mel nekdo v pribuzenstvu bylo by to skvele. Ale moc velkou nadeji si nedavam.

Jinak jsem tu pomerne nova, ale musim rict, ze tyto stranky jsou naprosto dokonale. Uplne pozehnani. Vcera jsme zde precetla co slo a hodne mi to pomohlo.

Zdravim vsechny.
Naposledy upravil Krony dne pát dub 18, 2008 18:18, celkově upraveno 1
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod VLVOJTA » pát dub 18, 2008 17:52

Když jsem dělal svou rodinu v obci Polipsy (farní úřad Kácov okr. Kutná Hora), tak jsem tam jméno Kronus zahlédl, jednalo se o o kroniku obce z let cca 1920, která je uložena v SOkA Kutná Hora a ten dotyčný Kronus tam vystupoval jako žebrák.
Jinak v Kněžičkách mám velmi vzdálené příbuzenstvo. Koukněte se na mé stránky.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Krony » pát dub 18, 2008 18:25

Dobry den, dekuji za informaci. Kronusu je v republice docela malo, je mozne, ze nektery z predku po zebrote opravdu sel, ac zatim narazim spise na opak. Kazdopadne diky za typ, mozna se ke Kutne Hore nakonec dopracuji. Vypadalo by to na bratra meho pradedy.
Na vas rodokmen jsme koukla, opravdu obsahly. Z Knezicek my jde ale vyhradne o nejake pribuzenstvo Kancnýřů, Nováků. Spise se to prolina jeste s Velkymi Vykleky a Mestcem Kralove.

Hezky den.

krony
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod irena.adamova » pát říj 24, 2008 22:10

Dobrý den, hledám rodinu Novákových z Velkých Výklek u Městce Králové. :?:
irena.adamova
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 24, 2008 9:15
Bydliště: Vítanov 23

Příspěvekod Krony » ned říj 26, 2008 14:19

Dobry den, pokud hledate Novakovi, mohlo by se jednat o me pribuzne. I kdyz si nedelam iluze, ze slo o jedine Novaky ve Vyklekach. Ale moc o teto casti rodiny nevim. Mam jen nejaka data. Vim, ze to byli sedlaci, nevim jestli velci, ale moje prababicka je rozena Marie Novakova a mela jeste sestru, mozna i vice sourozencu, ale o te sestre vim jiste, dlouho ji prezila a mela moc hezky vztah s mym dedeckem, jako se synovcem. Prababicka zemrela docela mlada, kolem 40 roku zivota. Muj dedecek, jeji jediny syn byl Miroslav Kancnyr. Ona se vdala do Knezicek, take za nejakeho mensiho sedlaka. Tato cast rodiny me obzvlaste moc zajima, protoze dedecka jsem mela moc rada. Pozustatky jeho rodiny bych rada nasla. Mam i par fotek. Budu rada, kdyz se ozvete, jestli mate nejake podrobnosti. Jak jste s nimi pribuzna?
M. Kronusova
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod irena.adamova » ned říj 26, 2008 23:07

Děkuji za zajímavou odpověď. Moje praprababička pochází ze sedlácké rodiny z Velkých Výkleků čísl.nezn. roz.Marie Nováková. Domluveným sňatkem si vzala mého prapradědečka Josefa Karbusického rolníka z Třebešic. Historie této větve je komplikovaná, neustále se stěhovali a je to ztížené i tím, že někteří z nich byli evangelíci. Za jakoukoliv další informaci předem děkuji. Irena Adamová
irena.adamova
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 24, 2008 9:15
Bydliště: Vítanov 23

Příspěvekod Krony » pon říj 27, 2008 8:47

Hm, no pokud by to byla vase prapra, tak by to mohlo znamenat, ze ta moje Marie byla jeji dcera. Nejake datumy znate? Moje prababicka se narodila v roce 1903 a zemrela 1943. Nebo to ale take znamena, ze to opravdu byl jiny rod a je to jen velka nahoda:-) Bohuzel jsem vcera nenasla zadne dokumenty od dedecka, tak take nevim cislo popisne ani dalsi rodove vztahy. Ale zkusim hned dnes zavolat do archivu a nechat si vypsat nejake reserse. Pokud neco objevim, i mimo to, tak bych se vam ozvala. Ve Vyklekach, jak jsem vcera zjistila, jeste 1 rodina Novaku zije, shodou okolnosti je jedna pani z Novakovych brusicka skla, coz byl muj deda take, na prani sve maminky. Zajimave souvislosti. Mejte se hezky.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod irena.adamova » pon říj 27, 2008 21:07

Zdravím, dnes jsem celý den strávila v archivu v Zámrsku, ale tady bohužel tuhle větev mé rodiny nenajdu. Jediné co k Marii Novákové vím, že se provdala za Josefa Karbusického a narodil se jim 13.9.1887 můj praděd Václav Karbusický pravděpodobně v Čekanici u Blatné okr.Strakonice, který se pak odstěhoval do Rybníčka u Habrů (dnešní okres Havl.Brod), kde naše rodina žije dodnes. Bohužel se mi z této strany nedaří sehnat další informace. Tak kdyby jste něco zjistila, dejte mi prosím vědět. Přeji hezký večer.
irena.adamova
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 24, 2008 9:15
Bydliště: Vítanov 23

Příspěvekod Krony » úte říj 28, 2008 13:22

Aha, no tak to uvidime, co tedy najdeme. Matriky z Vyklek, Knezicek, Mestce jsou v archivu v Praze. Uz jsem si zazadala o reserse a zjistim tak, kdo byl rodic moji prababicky. urcite to nejak pak dame dohromady. Hezky den.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod irena.adamova » sob pro 27, 2008 20:11

Dobrý den, konečně jsem se dopátrala o kousek dál v "mých Novákových", tedy spíš o kousíček. Takže doplňuji informace o Marii Karbusické roz.Novákové - nar. 28.10.1860 ve Velkých Výklekách, vyznání katolické. S mým pradědečkem měli 4děti z nich jednu Marii roz.Karbusickou nar.12.9.1895 v Srbci okr.Poděbrady. Takže mezi "mojí" Marií a "vaší" Marií Novákovou je rozdíl 43let. Pravděpodobně shoda jména a místa. Pokud zjistíte něco dalšího určitě se ozvěte. A v r.2009 Vám přeji spoutu badatelských úspěchů. Irena Adamová
irena.adamova
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 24, 2008 9:15
Bydliště: Vítanov 23

Příspěvekod Krony » čtv bře 19, 2009 9:59

Dobry den, omlouvam se, ze jsem se tak dlouho neozvala, patrala jsem ted po jine casti meho rodu. Asi tedy nase rodokmeny nemaji nic spolecneho, ale snad mi uz brzy zaslou udaje z archivu z Prahy a budu vam moci poskytnout nejake dalsi info. Take vam preji, at se vam vse dari. Hezky den. M. Kronusova
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Krony » úte čer 30, 2009 16:04

Pro zajimavost jen doplnuji, ze jsme nakonec nasly preci jen shodu. Nase Marie Novakove byly teta s neteri. To jen pro ty, kteri nahodou maji take pribuzne Novaky z Velkych Vyklek.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Re: Příjmení Kronus, Radiměřský, Koráb, Kancnýř

Příspěvekod matej.hon » čtv srp 22, 2013 11:58

Dobrý den, Kronusová byla má praprababička. Musela být narozená někdy v polovině 19. století v okolí Vlašimi. Je to poněkud dál, ale to příjmení je opravdu neobvyklé. Bohužel zatím nevím o této větvi mnoho, neb zatím příslušné matriky nejsou zdigitalizované a do archivu jsem se ještě nevypravil. Ale chystám se.

Matěj Hon
matej.hon
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 22, 2013 11:48


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků