Příjmení v rodokmenu

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod jakub_m » pon dub 20, 2020 23:51

Náchodsko (zejména Červený Kostelec a okolí) + Rtyně
Šolc, Špelda, Hejna, Řezníček, Brát, Bělina, Nývlt, Mrdílek, Janovský, Chráska, Hanuš, Vlček, Burdych, Středa, Wagner, Vagner, Mojžíš, Ansorge, Kejzlar (Keyslar), Teichman (Teichmann), Laštovička, Nehyba, Vlček, Mach, Winter (Vintr), Němeček, Vít, Vlach, Falta, Valta, Hepnar, Gultová, Bejr, Pich, Kábrt, Pfeifer, Novák, Černohorský, Kozák, Linhart, Krtička, Janek

Benešovsko, Vlašimsko
Malinovský, Dvořák, Pešková, Bus(?)ek, Váňa, Velebíl

Jižní Čechy
Slačík, Kindlmann, Petr, Mazin/Mazyn, Trnka, Šneidr, Koželuh, Král, Klein, Nosek

Okolí Prahy (východ a sever)
Semecký, Tvrdý, Bělohlávek, Petrásek, Hošek, Čížek, Bielik, Kotzina, Kocík, Zajíček, Padevět (Padvět), Lébl, Dvořák, Vorel, Boháček, Moudrý, Kulič, Mik, Fidlik, Turek, Novák

Kroměřížsko
Adamík, Slačík (Sláčik, Slačik), Zdražil, Pěček (Peček, Pečka), Kytlic, Králík, Kozel, Šiška (Schischka), Poledňák

Brněnsko, Blanensko
Dvořáček, Ondráček, Dobišar, Beránek, Kuchta, Vaverka, Mašek, Havlášek, Bartoněk, Novotný, Šindelář, Škarohlíd

Mladá Boleslav, Malé Horky, Velké Horky, Doubravička, Lobeč u Mšena
Fouček, Srba, Šimková, Sovina

Litomyšl, Polička, Jimramov
Remeš, Racek, Killar (Kilar), Kadidlo, Zavoral, Lukšík, Hurich, Štaud

Žitovlice, Kovanice
Hulek, Hůza, Tuzar, Čejka, Vocásek

Liptov
Krajčí (Holbus Krajčí), Švec (Švec Hačko), Hrbatý, Chovan, Ošško, Vrbenský, Martinka

Darová
Nový, Černý

Humpolecko a Třebíčsko
Pajgr (Peiger,Paigrt, Pajgrt), Nápravník, Stejskal

Třebíčsko
Kundelius, Cabejšková?
Naposledy upravil jakub_m dne úte dub 27, 2021 14:03, celkově upraveno 3
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod kachena » pon čer 01, 2020 20:18

Dobrý den,
zajímá mě příjmení Velebíl. Moji předkové pocházejí ze Lbosína, Petroupimi a Velkých Žíňan.
kachena
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon čer 12, 2017 11:28

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod jakub_m » pon čer 08, 2020 21:06

Toto příjmení nemám nějak probádané, protože jde o první manželku mého prapradědy, která není mojí pokrevní příbuznou a tak pro mě není při rozpracování zatím nekompletního rodokmenu nyní priorotní. Ale ta oblast sedne, Kateřina Malinovská, rozená Velebílova (20.8.1851-3.2.1896), dcera Josefa Velebíla, nájemce hostince v Soběhr(a)dech č. 12, a Marie, dcery Martina Koláře, pocházela ze Soběhrd.

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 5&scan=170

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... A5&scan=47

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9699/10

Celkem jsem dohledal její tři děti. Antonín (31.5.1895 - 31.1.1896) a Anna (3. 2.1889 - 27.12.1893) zemřeli v dětském věku, syn Josef Augustin Malinovský (*16. 10. 1887) se 17.11.1913 oženil a 1.10.1918 jako rozvedený zemřel na tuberkulózu ve Všeobecné nemocnici (všechny zápisy též u sv. Klimenta v Praze - byli evangelíci helvetského vyznání), žádné potomstvo Josefa Augustina jsem nedohledal.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod zelda » úte říj 06, 2020 11:55

Dobrý den, zajímá mě Zdražil a Pěček, můj praděda byl Alois Zdražil ze Zborovic.
v přímých předcích mám zatím tyto:

Emilíe Zdražilová
Alois Zdražil
Jan Zdražil
Filip Zdražil
Eva Pěčková
František Zdražil
Františka Pěčková
Antonín Pěček
zelda
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 28, 2020 16:47

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod lemur » sob říj 10, 2020 18:04

Dobrý den,
zmiňujete příjmení Pešková na Benešovsku / Vlašimsku. Mohu se zeptat, kde přesně?
Jedním z mých předků byl Vít Pešek (30.5.1818 - 6.5.1897), narozený v Blažimi (Neveklov, Benešovsko).
Zdravím, L.
Uživatelský avatar
lemur
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 29, 2018 16:05
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jaroměř, Josefov, Hradec Králové, Praha, Středočeský kraj, Klatovsko, Strakonicko/Písecko, České Budějovice, Vrchlabí, Osoblaha

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod Viridis » sob říj 10, 2020 20:21

Anna Hejnová * 1873 v Úpici byla moje prababička :)
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod jakub_m » sob říj 24, 2020 12:13

Viridis píše:Anna Hejnová * 1873 v Úpici byla moje prababička :)


@Viridis: Tak tuto v rodokmenu nemám, Hejnových je v dané oblasti hodně. V Červeném Kostelci patří i dnes jejich část mezi rodiny s neobvyklým vysokým počtem dětí.

Osobně mám Anna Šolcovou, rozenou Hejnovou, dceru Jana Hejny, manželku Josefa Šolce (1722-1791) z Horního Kostelce.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod jakub_m » pát říj 30, 2020 22:50

zelda píše:Dobrý den, zajímá mě Zdražil a Pěček, můj praděda byl Alois Zdražil ze Zborovic.
v přímých předcích mám zatím tyto:

Emilíe Zdražilová
Alois Zdražil
Jan Zdražil
Filip Zdražil
Eva Pěčková
František Zdražil
Františka Pěčková
Antonín Pěček


U mě je to Vincencie Pěčková, nar. 14.6.1830 v Bojanovicích, manželka Jana Sláčika, též z Bojanovic, nar. 1818, dcera Františka Pěčka a Paulíny Pěčkové, roz. Kytlicové, dcery Matěje Kytlice.

Barbora Zdražilová, byla matkou onoho Jana Sláčika/Slačíka/Slačika, manželkou jeho otce, též Jana, Slačika a dcerou Václava Zdražila.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Příjmení v rodokmenu

Příspěvekod jakub_m » pon lis 02, 2020 3:30

lemur píše:Dobrý den,
zmiňujete příjmení Pešková na Benešovsku / Vlašimsku. Mohu se zeptat, kde přesně?
Jedním z mých předků byl Vít Pešek (30.5.1818 - 6.5.1897), narozený v Blažimi (Neveklov, Benešovsko).
Zdravím, L.


Zrovna k tomuto příjmení toho moc nemám. Jediný záznam mám o Veronice Dvořákové, rozené Peškové, manželce Josefa Dvořáka a dceři Jana Peška, které měla od roku 1800 své první děti v Popovicích u Benešova a někdy mezi lety 1807 a 1811 se přestěhovala do přilehlé vsi Věžníčky.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků