Jelínek, Senetářov

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jelínek, Senetářov

Příspěvekod JendaJenda » sob dub 11, 2020 20:39

Dobrý den,
dohledávám všechny Jelínky ze Senetářova. Své předky.
Pokud má někdo něco, co by bylo tématu, dejte prosím vědět.
Děkuji
JendaJenda
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 11, 2020 13:03
Oblast pátrání: Jedovnice, Senetářov, Mouřínov, Otinoves

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod zburget » ned dub 12, 2020 8:50

Nevím, jak moc bylo Jelínků v okolí, taky nepíšete, která doba vás zajímá.
Ale trochu severněj - Boskovice, Protivanov, Knínice u Boskovic, Cetkovice, Konice - všude tam jsem Jelínky potkal. Zkuste si případně vzít na pomoc tohle vlákno: viewtopic.php?f=32&t=47550
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod Zora » ned dub 12, 2020 9:41

plus farnost Doubravice a další v okolí Senetářova - Senetářov spadal pod rájecké panství, take možností kde hledat, je spousta.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod JendaJenda » ned dub 12, 2020 18:48

V matrikách pro Senetářov jsem došel až do konce. Nejstarší manželský pár v mé linii je Wawřinec Gelynek a jeho žena Anna. Od jejich syna Caroluse, nar.30.10.1688 (Jedovnice 318, 81/106) mám zmapovanou nepřerušenou přímou linii až ke mě. Ale o Wawřincovi nevím nic. Jsou i jiné materiály, než matriky na Actapublika?
V rektifikačních aktech je uveden jao starší předek Martin Gelynek, jako držitel gruntu č.18 v r.1656 a 1676. Ale jestli byl v přímém vztahu k Wawřincovi jsem nikde nedohledal.
JendaJenda
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 11, 2020 13:03
Oblast pátrání: Jedovnice, Senetářov, Mouřínov, Otinoves

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod Zora » ned dub 12, 2020 18:54

Vkládejte přímé odkazy, už jsem Vás jednou upozorňovala.
Zcela jistě byl držitelem gruntu také Michal Jelínek, viz Váš druhý dotaz. Jaká byla mezi nimi návaznost, zjistíte pouze a jenom hledáním v matrikách, v lánové vizitaci, případně, pokud se dochovaly, v gruntovnicích, případně urbářích.
Upozorňuji, že Senetářov patřil pod rájecké panství. Farnosti a panství neměly stejné hranice, např. tedy svatby se mohly konat i v jiné farnosti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod JendaJenda » ned dub 12, 2020 19:35

Děkuji za reakci. Ale nevím jak překopírovat text z ze stránek Actapublika. Nejde mě to.
JendaJenda
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 11, 2020 13:03
Oblast pátrání: Jedovnice, Senetářov, Mouřínov, Otinoves

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod Zora » ned dub 12, 2020 19:39

nemusíte kopírovat žádný text,
Okopírujte adresní řádek na právě otevřené stránce a to okopírované vložte sem. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod rebeka » ned dub 12, 2020 20:29

Pravděpodobné narození Lorence (Vavřince) *1661 Senetářov, otec Michal.

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=68 3. shora
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod Zora » pon dub 13, 2020 8:15

rebeka píše:Pravděpodobné narození Lorence (Vavřince) *1661 Senetářov, otec Michal.

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=68 3. shora

On tu má kolega dva příspěvky na toto téma, píše, že prohledal matriky Senetářova, inu, chtěla jsem ho nejprve navést - viz má odpověď u toho druhého příspěvku.
Vavřinec byl Michalův syn, a Michal je uváděn v lánovém rejstříku čtvrtláník, jako současný i jako předchozí majitel.
Vkládala jsem odkazy - u Michala na hospodářství zemřel asi nějaký hoffer, takže Michal v Senetářově opravdu existoval, vkládala jsem úmrtí dítěte nějakého rychtáře, z toho se dá odvodit, od kdy asi tak přibližně byl Vavřinec Rychtářem.
je třeba ty nejstarší, opravdu nejstarší matriky projít pečlivě, zaměřit se na jednotlivé zápisy i tam, kde se přímo příjmení Jelínek nevyskytuje. Především vychytat, kdy který Jelínek zemřel... Od toho se dá třeba najít i předchozí generace.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod rebeka » pon dub 13, 2020 8:23

Zora píše:
rebeka píše:Pravděpodobné narození Lorence (Vavřince) *1661 Senetářov, otec Michal.

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=68 3. shora

On tu má kolega dva příspěvky na toto téma, píše, že prohledal matriky Senetářova, inu, chtěla jsem ho nejprve navést - viz má odpověď u toho druhého příspěvku.
Vavřinec byl Michalův syn, a Michal je uváděn v lánovém rejstříku čtvrtláník, jako současný i jako předchozí majitel.
Vkládala jsem odkazy - u Michala na hospodářství zemřel asi nějaký hoffer, takže Michal v Senetářově opravdu existoval, vkládala jsem úmrtí dítěte nějakého rychtáře, z toho se dá odvodit, od kdy asi tak přibližně byl Vavřinec Rychtářem.
je třeba ty nejstarší, opravdu nejstarší matriky projít pečlivě, zaměřit se na jednotlivé zápisy i tam, kde se přímo příjmení Jelínek nevyskytuje. Především vychytat, kdy který Jelínek zemřel... Od toho se dá třeba najít i předchozí generace.
Z


Reagovala jsem na
JendaJenda píše:Ale o Wawřincovi nevím nic.
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod Zora » pon dub 13, 2020 8:34

Já to tam nedávala, abych kolegu neošidila o nález...
Píše, že pročetl rektifikační akta... zřejmě ale jen hledal výskyt příjmení... píše, že má narození dítěte Vavřince, ale neuvedl ho v tom druhém příspěvku, tam je jen zmínka o kmotrovství.

Fakt by bylo dobré ty matriky projít... je tam těch údajů , které by mu mohly pomoci, i fakt více.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod rebeka » pon dub 13, 2020 8:43

Zora píše:Já to tam nedávala, abych kolegu neošidila o nález...
Píše, že pročetl rektifikační akta... zřejmě ale jen hledal výskyt příjmení... píše, že má narození dítěte Vavřince, ale neuvedl ho v tom druhém příspěvku, tam je jen zmínka o kmotrovství.

Fakt by bylo dobré ty matriky projít... je tam těch údajů , které by mu mohly pomoci, i fakt více.


Tak to jsem nějak přehlédla, že má narození Vavřince. No alespoň jsem ho nepřipravila o radost z nálezu :)
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod Zora » pon dub 13, 2020 8:55

rebeka píše:
Zora píše:Já to tam nedávala, abych kolegu neošidila o nález...
Píše, že pročetl rektifikační akta... zřejmě ale jen hledal výskyt příjmení... píše, že má narození dítěte Vavřince, ale neuvedl ho v tom druhém příspěvku, tam je jen zmínka o kmotrovství.

Fakt by bylo dobré ty matriky projít... je tam těch údajů , které by mu mohly pomoci, i fakt více.


Tak to jsem nějak přehlédla, že má narození Vavřince. No alespoň jsem ho nepřipravila o radost z nálezu :)


Dobře jste udělala, že jste vložila, on narození Vavřince neměl, on měl pouze narození syna (od) Vavřince , ale to napsal až později.
Necháme kolegu, ať hledá, určitě jste ho svým nálezem správně navedla.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod JendaJenda » úte dub 14, 2020 19:42

Velice děkuji oběma dámám za pomoc a rady.
Ještě bych rád poprosil o úplný překlad narození Wawřince, syna Martina Jelínka.
Třetí zápis v knize.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=68

Ještě jednou díky a budu i nadále potřebovat Vaši pomoc.
JendaJenda
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 11, 2020 13:03
Oblast pátrání: Jedovnice, Senetářov, Mouřínov, Otinoves

Re: Jelínek, Senetářov

Příspěvekod Zora » úte dub 14, 2020 19:58

JendaJenda píše:Velice děkuji oběma dámám za pomoc a rady.
Ještě bych rád poprosil o úplný překlad narození Wawřince, syna Martina Jelínka.
Třetí zápis v knize.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=68

Ještě jednou díky a budu i nadále potřebovat Vaši pomoc.


Přečíst Vám pomůžeme v sekci čtení, vložte si tam dotaz a postupujte v souladu s pravidly.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků