Krametz nebo Gramitz

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Krametz nebo Gramitz

Příspěvekod Popi » ned pro 22, 2019 10:47

Hledám toto příjmení z Hustopečí u Brna.
Popi
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:00
Bydliště: Prostějov 3

Re: Krametz nebo Gramitz

Příspěvekod Zora » ned pro 22, 2019 10:54

Popi píše:Hledám toto příjmení z Hustopečí u Brna.


nenapsala jste období.
Pro konec 18. a část 19. st. využijte indexy -
http://actapublica.eu/matriky/brno/?pg=2
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Krametz nebo Gramitz

Příspěvekod Popi » ned pro 22, 2019 11:10

Jen jsem chtěla vědět, jestli je někdo nemá ve svém rodokmenu. Jinak je mám až do r.1700. Začátek 20. století je bohužel nedostupný.
Popi
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:00
Bydliště: Prostějov 3

Re: Krametz nebo Gramitz

Příspěvekod Zora » ned pro 22, 2019 11:14

Popi píše:Jen jsem chtěla vědět, jestli je někdo nemá ve svém rodokmenu. Jinak je mám až do r.1700. Začátek 20. století je bohužel nedostupný.


Čtěte řádně obsah jednotlivých sekcí, jak je vidět, nehledáte, ale zveřejňujete, koho máte v rodokmenu.
viz pravidla zde, stačí si řádně přečíst.
1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.

2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.

Přesunuji Z,
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Krametz nebo Gramitz

Příspěvekod Popi » pon pro 23, 2019 10:08

Děkuji za upozornění, dlouho jsem tu nebyla, tak jsem to zapomněla.
Popi
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:00
Bydliště: Prostějov 3

Re: Krametz nebo Gramitz

Příspěvekod Zora » pon pro 23, 2019 10:15

Ok, příště na to myslete, a čtěte pravidla v sekcích,
nějaký čas jsem zbytečně trávila tím, abych Vám pomohla, netušíc, že jste již dospěla:

Jinak je mám až do r.1700.

další čas zase tím, že jsem vysvětlovala a přesunovala. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků