Konšalovi z Myslíva a okolí (Milčice, Loužná,..)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Konšalovi z Myslíva a okolí (Milčice, Loužná,..)

Příspěvekod michaelakolarova » čtv srp 08, 2019 19:23

Dobrý den všem,
chtěla bych se zeptat, zda se zde nenachází někdo z rodu Konšalů (dnes psáno Končalů), kteří žili v Myslívě a okolních vesnicích snad odjakživa- a dodnes žijí v Milčicích a Loužné. Já se zatím v pátrání moc daleko nedostala (počátek 19. století), ale při prohledávání fóra jsem narazila na asi pět let staré příspěvky víceméně stroze zmiňující jméno, tak třeba tu mých vzdálených příbuzných přibylo.
Pokud jste členy této rodiny, mohla bych vás požádat o pomoc?
Četla jsem zde o existenci tuším Františka Konšala (Krále), z 18. století. Kde se vzalo to příjmení Král? Paní v dalším příspěvku uvedla "... X Konšal, jinak také Král", a to mě poněkud zmátlo.
Popřípadě, nevíte někdo o nějakém zajímavém příběhu, osudu?
Možná chci takhle na začátek moc, ale když jsem zjistila, k jak velkému počtu členů jsem se pomocí digitalizovaných matrik a archivů dostala... Tak nějak neskromně doufám, že se zde někdo najde a já se něco zajímavého dozvím, nebo rozšířím rodokmen.
Je mi teprve 15, svůj první, velmi amatérský pokus o rodokmen jsem vytvářela již před pár lety- a tak bych to chtěla povýšit o úroveň výš.
Děkuji, Michaela Kolářová
michaelakolarova
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 29, 2019 11:29

Re: Konšalovi z Myslíva a okolí (Milčice, Loužná,..)

Příspěvekod jirkabart » úte srp 13, 2019 15:07

Jestli máte na mysli rodinu z Milčic č.p. 1, tak ti také jsou mezi mými předky. Zkusím se podívat do svých záznamů, jestli jsem od svým zdejším posledních zpráv na toto téma nějak pokročil.
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků