Matouškové z Jaroměřic nad Rokytnou

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Matouškové z Jaroměřic nad Rokytnou

Příspěvekod anceska » pát črc 26, 2019 14:18

Zdravím, hledám pro zajímavost někoho, kdo má stejně jako já v rodokmenu příjmení Matoušek nebo Matouschek, případně i Matauschek. "Moji" Matouškové pocházejí z Příložan, Lukova, Příštpa, Jaroměřic a blízkého okolí. V matrikách jsem jich našla opravdu mnoho, takže věřím, že tu někdo se stejnými předky bude.
Spousta Matoušků žila a žije i v Brně, Třebíči a Náměšti nad Oslavou, ale já hledám opravdu zatím jen ty z okolí Jaroměřic.

Můj přímý předek - František Matoušek narozen 9. ledna 1831 v Příložanech a jeho otec Josef Matoušek narozen 1787, pololáník v Příložanech, zemřel 1840.
anceska
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 21, 2019 23:03
Oblast pátrání: Třebíčsko (Jaroměřice nad Rokytnou, Třebíč, Lukov), Západ Prahy (Sobín, Hostouň, Dobrovíz), Berounsko a Křivoklátsko (Točník, Žebrák, Hředle, Křivoklát, Krušovice), Jih Plzně (Lukavice, Příchovice, Skašov), Benešovsko (Postupice, Milovanice), Poděbradsko (Činěves, Odřepsy, Hrubý Jeseník), Pardubicko (Nerad, Živanice), Praha (Podolí, Michle, Nusle, Dvorce)
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-599323881/petrova

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků