11.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Čechy

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » pon dub 29, 2013 22:29

Alfie16 píše:Dobrý den,
já bych měl příjmení

Krob - Ruda, Krušovice
Stieber (Stýbr, Štíbr, Stýbr) - Nesuchyně, Mutějovice

Dobrý den, u příjmení Krob to mám zatím nejisté, tak proto jsem neuvedl obec, ale s největší pravděpodobností to bude Krupá, tak tam se asi nesetkáme, rok cca 1760.

Štíbr mám z Mutějovic jako manželku Matěje Hejdy, rok cca 1750, víc údajů zatím nemám. V jakém období je máte vy?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Midinetka » úte dub 30, 2013 6:35

Dobrý den,

nejsou, prosím, Vaši Wagnerovi z Lenešic nebo Klobuk? Děkuji
Midinetka
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte bře 26, 2013 11:09

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Alfie16 » úte dub 30, 2013 7:35

Pichnat4 píše:
Alfie16 píše:Dobrý den,
já bych měl příjmení

Krob - Ruda, Krušovice
Stieber (Stýbr, Štíbr, Stýbr) - Nesuchyně, Mutějovice

Dobrý den, u příjmení Krob to mám zatím nejisté, tak proto jsem neuvedl obec, ale s největší pravděpodobností to bude Krupá, tak tam se asi nesetkáme, rok cca 1760.

Štíbr mám z Mutějovic jako manželku Matěje Hejdy, rok cca 1750, víc údajů zatím nemám. V jakém období je máte vy?


U Štíbrů se pohybuji nejspíš v podobném časovém období, ale mám Matěje Štíbra a jeho ženu Annu, kterým se narodila dcera Kateřina (nar. 1775), jež se později provdala do Krupé za Františka Černého. Takže asi také zatím nic.
Alfie16
 
Příspěvky: 484
Registrován: úte bře 05, 2013 13:20

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » úte dub 30, 2013 8:08

Midinetka píše:Dobrý den,

nejsou, prosím, Vaši Wagnerovi z Lenešic nebo Klobuk? Děkuji


Dobrý den, Wagnerovi mám pravděpodobně z obce Svojetín na Rakovnicku.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » úte dub 30, 2013 8:09

Alfie16 píše:
Pichnat4 píše:
Alfie16 píše:Dobrý den,
já bych měl příjmení

Krob - Ruda, Krušovice
Stieber (Stýbr, Štíbr, Stýbr) - Nesuchyně, Mutějovice

Dobrý den, u příjmení Krob to mám zatím nejisté, tak proto jsem neuvedl obec, ale s největší pravděpodobností to bude Krupá, tak tam se asi nesetkáme, rok cca 1760.

Štíbr mám z Mutějovic jako manželku Matěje Hejdy, rok cca 1750, víc údajů zatím nemám. V jakém období je máte vy?


U Štíbrů se pohybuji nejspíš v podobném časovém období, ale mám Matěje Štíbra a jeho ženu Annu, kterým se narodila dcera Kateřina (nar. 1775), jež se později provdala do Krupé za Františka Černého. Takže asi také zatím nic.

Zatím to vypadá, že se nikde nespojíme.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Sova » stř kvě 01, 2013 11:52

Zdravím,Čermák Jan byl v Sýkořici majitelem gruntu,pozdější číslo 15.Jeho dcera Anna, si vzala 28/10 1732 Václava Hamouze z Dolního Bezděkova a ten se stal majitelem gruntu zápisem v gruntovnici Vs Křivoklát,jehož byl poddaným, 5/12 1757,kdy mu předal Jan Čermák hospodářství za sumu 300zl i se dvěma železnými kravami k záduší zbečenskému.S Annou měl 11 dětí a když umřela,znovu se oženil s Barborou Bendl z Bělče.Od té doby byli na gruntu Hamouzové. :mrgreen:
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Šušara » čtv kvě 09, 2013 22:57

Dobrý den,
mám: Vorlovi ze Svinařova a Šnoblovi z Malého Oujezda (Újezdec). Jakub Vorel se 1819 oženil s Marií Šnoblovou.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » pon kvě 13, 2013 11:37

Šušara píše:Dobrý den,
mám: Vorlovi ze Svinařova a Šnoblovi z Malého Oujezda (Újezdec). Jakub Vorel se 1819 oženil s Marií Šnoblovou.

Dobrý den, příjmení Vorel zatím nemám zmapované. Mám zde Annu Marii Vorlovou, manželku Františka Kouteckého z Kostelíka u Rakovníka.

Šnoblovi mám také z obce Malý Újezd, konkrétně Marii Šnoblovou z MÚ č. 28, manželka Kamila Kollmanna. Bohužel matriky nejsou ještě zdigitalizované a zveřejněné, takže to nemám nikterak zmapované. Vy to mátě nějak zpracované?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Příjmení - převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » čtv črc 18, 2013 16:49

Sova píše:Zdravím,Čermák Jan byl v Sýkořici majitelem gruntu,pozdější číslo 15.Jeho dcera Anna, si vzala 28/10 1732 Václava Hamouze z Dolního Bezděkova a ten se stal majitelem gruntu zápisem v gruntovnici Vs Křivoklát,jehož byl poddaným, 5/12 1757,kdy mu předal Jan Čermák hospodářství za sumu 300zl i se dvěma železnými kravami k záduší zbečenskému.S Annou měl 11 dětí a když umřela,znovu se oženil s Barborou Bendl z Bělče.Od té doby byli na gruntu Hamouzové. :mrgreen:

Dobrý den,

díky za zajímavou informaci, pokusím se bádat, zda se na zmíněné nemohu nějak napojit.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod keplik » sob črc 20, 2013 16:58

Dobrý den,
taky mám v předcích Palky z Drozdova, ale zatím tam mám jen tyto:
Martin Palek, jeho děti: Vít (1679), Václav (1681), Rosina (1683) a Alžběta (1687)
Berní rula pak uvádí sedláka Šimona Palka z Drozdova (což by asi mohl být Martinův otec, ale zatím jsem to dál nezkoumal) a ještě chalupníka Jakuba Pálka z nedalekého Drahoňova Újezdu.
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Sova » ned črc 21, 2013 22:08

Zdravím,Vittner je v Řevničově,Rynholci a Hředlech,kteří z Řevničova to jsou?V Něm.Slabcích je Kopřiva,při sčítání uváděn jako doživotní trestanec.
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Šušara » úte črc 23, 2013 9:38

Dobrý den,
ve kterém roce máte Koláře v Mutějovicích? Já mám Koláře okolo 1750 v Malé Hraštici, ale není jasné, kde se tam vzali.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » úte črc 23, 2013 9:57

keplik píše:Dobrý den,
taky mám v předcích Palky z Drozdova, ale zatím tam mám jen tyto:
Martin Palek, jeho děti: Vít (1679), Václav (1681), Rosina (1683) a Alžběta (1687)
Berní rula pak uvádí sedláka Šimona Palka z Drozdova (což by asi mohl být Martinův otec, ale zatím jsem to dál nezkoumal) a ještě chalupníka Jakuba Pálka z nedalekého Drahoňova Újezdu.


Dobrý den, zatím nejstaršího Pálka mám z roku 1775.

Tomáš Pálek, syn Josefa Pálka a Ludmily (snad Nové). Dál jsem se bohužel zatím nedostal. Máte je zpracované více i směrem k současnosti?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » úte črc 23, 2013 9:59

Šušara píše:Dobrý den,
ve kterém roce máte Koláře v Mutějovicích? Já mám Koláře okolo 1750 v Malé Hraštici, ale není jasné, kde se tam vzali.


Dobrý den, nejstaršího Koláře mám cca z roku 1738 v Mutějovicích u Rakovníka.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » úte črc 23, 2013 10:07

Sova píše:Zdravím,Vittner je v Řevničově,Rynholci a Hředlech,kteří z Řevničova to jsou?V Něm.Slabcích je Kopřiva,při sčítání uváděn jako doživotní trestanec.


Dobrý den,

mám Wittnera v Řevničově, ale je v tom trochu zmatek. Ještě to nemám 100 % rozluštěné.

Mám Annu Wittnerovou, manželku Václav Donáta z Olešné u Rakovníka.

Anna má u svých dětí uvedeno, že je dcera Martina Vittnera z Řevničova 83 a Veroniky Linhartové z Přílep u Rakovníka.

Pak jsem ale nalezl sňatek Václava Donáta a Anny Vittnerové a ona tam má uvedeny rodiče Martina Vitnera z Řevničova 83 a Matku Apolenu. Nejsem si tedy jist, zda se jedná o tytéž osoby.

Vy máte z Řevničova Vittnery?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků