11.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Čechy

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod keplik » stř srp 07, 2013 16:42

Pichnat4 píše:
keplik píše:Dobrý den,
taky mám v předcích Palky z Drozdova, ale zatím tam mám jen tyto:
Martin Palek, jeho děti: Vít (1679), Václav (1681), Rosina (1683) a Alžběta (1687)
Berní rula pak uvádí sedláka Šimona Palka z Drozdova (což by asi mohl být Martinův otec, ale zatím jsem to dál nezkoumal) a ještě chalupníka Jakuba Pálka z nedalekého Drahoňova Újezdu.


Dobrý den, zatím nejstaršího Pálka mám z roku 1775.

Tomáš Pálek, syn Josefa Pálka a Ludmily (snad Nové). Dál jsem se bohužel zatím nedostal. Máte je zpracované více i směrem k současnosti?


Bohužel, zatím jsem tam do "budoucnosti" nešel a aktuálně se zabývám jinou částí rodokmenu, ale snad se k tomu zase brzy dostanu a pak dám vědět.
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » čtv srp 08, 2013 16:17

keplik píše:
Pichnat4 píše:
keplik píše:Dobrý den,
taky mám v předcích Palky z Drozdova, ale zatím tam mám jen tyto:
Martin Palek, jeho děti: Vít (1679), Václav (1681), Rosina (1683) a Alžběta (1687)
Berní rula pak uvádí sedláka Šimona Palka z Drozdova (což by asi mohl být Martinův otec, ale zatím jsem to dál nezkoumal) a ještě chalupníka Jakuba Pálka z nedalekého Drahoňova Újezdu.


Dobrý den, zatím nejstaršího Pálka mám z roku 1775.

Tomáš Pálek, syn Josefa Pálka a Ludmily (snad Nové). Dál jsem se bohužel zatím nedostal. Máte je zpracované více i směrem k současnosti?


Bohužel, zatím jsem tam do "budoucnosti" nešel a aktuálně se zabývám jinou částí rodokmenu, ale snad se k tomu zase brzy dostanu a pak dám vědět.

Také se této oblasti teď nevěnuji. Mám to trochu zamotané. Nemanželské děti a k tomu "recte". Až se k tomu vrátím a něco více zpracuji, tak se případně ozvu.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod PAB » čtv srp 22, 2013 11:31

Dobrý den,
poslušně hlásím, že mám v rodokmenu taktéž Dyršmídy (resp. Diršmídy či Dirschmidy či Tirschmidy) ze Zdeslavy u Čisté. 1773 se mi tam narodil Antonín v č. 12, syn Josefa Tirschmida, domkáře. Antonín pak byl zmiňován jako Dirschmid, mistr truhlářský, který si vzal Rosalii Schromovou z Chmelištný a odstěhoval se s ní do Kůzové. Jejich syn se pak odstěhoval do Čisté, kde se mu narodila poslední "má" nositelka tohoto příjmení, Anna Diršmídová, která se odstěhovala do Prahy a smíchala se s dalšími větvemi mého rodokmenu.

Mějte se pěkně!
Petra B.
Uživatelský avatar
PAB
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob říj 29, 2011 21:25
Bydliště: Teplice

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » pon srp 26, 2013 9:00

PAB píše:Dobrý den,
poslušně hlásím, že mám v rodokmenu taktéž Dyršmídy (resp. Diršmídy či Dirschmidy či Tirschmidy) ze Zdeslavy u Čisté. 1773 se mi tam narodil Antonín v č. 12, syn Josefa Tirschmida, domkáře. Antonín pak byl zmiňován jako Dirschmid, mistr truhlářský, který si vzal Rosalii Schromovou z Chmelištný a odstěhoval se s ní do Kůzové. Jejich syn se pak odstěhoval do Čisté, kde se mu narodila poslední "má" nositelka tohoto příjmení, Anna Diršmídová, která se odstěhovala do Prahy a smíchala se s dalšími větvemi mého rodokmenu.

Mějte se pěkně!
Petra B.

Dobrý den,

já mám Annu Marii Dyršmídovou narozenou cca 1764, dcera Filipa a Kateřiny Dyršmídové. Měla sňatek s Františkem Plofsem (Plasem).
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Stagha » stř led 01, 2014 22:25

Dobrý den,
v mém rodokmenu se objevilo příjmení Ledvinka z Pavlíkova :)
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » čtv led 02, 2014 10:29

Stagha píše:Dobrý den,
v mém rodokmenu se objevilo příjmení Ledvinka z Pavlíkova :)

Dobrý den,

výborně, bohužel matriky nejsou ještě online, ale podle neoficiálních informací z archivu by mělo dojít k digitalizaci letos. Jaké osoby a v jakém období je tam máte?

Já tam mám zatím:

Rudolf Ledvinka, narozen v Pavlíkově 44, 4. 12. 1886, syn Josefa Ledvinky a Veroniky Fajtové (Veitové) z Tyter 5. Josef se narodil Františku Ledvinkovi z Pavlíkova a Anně Opatové z Malinové.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Stagha » čtv led 02, 2014 10:53

Pichnat4 píše:
Stagha píše:Dobrý den,
v mém rodokmenu se objevilo příjmení Ledvinka z Pavlíkova :)

Dobrý den,

výborně, bohužel matriky nejsou ještě online, ale podle neoficiálních informací z archivu by mělo dojít k digitalizaci letos. Jaké osoby a v jakém období je tam máte?

Já tam mám zatím:

Rudolf Ledvinka, narozen v Pavlíkově 44, 4. 12. 1886, syn Josefa Ledvinky a Veroniky Fajtové (Veitové) z Tyter 5. Josef se narodil Františku Ledvinkovi z Pavlíkova a Anně Opatové z Malinové.


Ti moji se pohybují v 18. století, co jsem za pomocí zde ostatních jsme vyčetli:
Anna Panušková rozená Ledvinková nejspíše rok narození 1753
a její otec Václav Ledvinka
Našla jsem nejspíše sňatek Anny, ale 100% si nejsem jistá zápisem :)
http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... /?strana=4 strana třetí, poslední zápis :)
Uvidíme po zveřejnění matrik :)
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: 18.7.2013- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Č

Příspěvekod Pichnat4 » pon led 06, 2014 11:55

Stagha píše:
Pichnat4 píše:
Stagha píše:Dobrý den,
v mém rodokmenu se objevilo příjmení Ledvinka z Pavlíkova :)

Dobrý den,

výborně, bohužel matriky nejsou ještě online, ale podle neoficiálních informací z archivu by mělo dojít k digitalizaci letos. Jaké osoby a v jakém období je tam máte?

Já tam mám zatím:

Rudolf Ledvinka, narozen v Pavlíkově 44, 4. 12. 1886, syn Josefa Ledvinky a Veroniky Fajtové (Veitové) z Tyter 5. Josef se narodil Františku Ledvinkovi z Pavlíkova a Anně Opatové z Malinové.


Ti moji se pohybují v 18. století, co jsem za pomocí zde ostatních jsme vyčetli:
Anna Panušková rozená Ledvinková nejspíše rok narození 1753
a její otec Václav Ledvinka
Našla jsem nejspíše sňatek Anny, ale 100% si nejsem jistá zápisem :)
http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... /?strana=4 strana třetí, poslední zápis :)
Uvidíme po zveřejnění matrik :)

Tak hluboce jsem se zatím nedostal, až se zveřejní nové matriky, tak budu moudřejší a ozvu se :-)

P.S. - Proběhla aktualizace seznamu mých příjmení.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 6.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Če

Příspěvekod Zora » pon led 06, 2014 12:06

Dobrý den, chci se zeptat na příjmení Hons. U mě se vyskytuje v Hrutově - u Kněžic (mezi Jihlavou a Třebíčí), 1. pol. 18. století. Bohužel jsem nedohledala starší matriky, (shořely), ale i dochované nejstarší matrice v 17. století se zde příjmení vyskytuje. Rodinu jeho manželky jsem našla v matrice v Brtnici.
Vím, že kolem r. 1780 děti Bartoloměje Honse odcházely z domova, je pravděpodobné, že se tak dělo i u starších generací, půdu dědil nejstarší syn. Na přelomu 18. a 19. století se příjmení vyskytuje i v Třebíči a okolí, stejně jako v Ivančicích.
Nejstarší zjištěné jméno je Bartholomeus, * před r. 1753, +1843 (vždy Hrutov), podle rodinné kroniky se měl dožít 104 let . Jméno jeho otce bylo Jakub.
Nebyla by možná nějaká shoda?
Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: 6.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Če

Příspěvekod Pichnat4 » pon led 06, 2014 12:24

Zora píše:Dobrý den, chci se zeptat na příjmení Hons. U mě se vyskytuje v Hrutově - u Kněžic (mezi Jihlavou a Třebíčí), 1. pol. 18. století. Bohužel jsem nedohledala starší matriky, (shořely), ale i dochované nejstarší matrice v 17. století se zde příjmení vyskytuje. Rodinu jeho manželky jsem našla v matrice v Brtnici.
Vím, že kolem r. 1780 děti Bartoloměje Honse odcházely z domova, je pravděpodobné, že se tak dělo i u starších generací, půdu dědil nejstarší syn. Na přelomu 18. a 19. století se příjmení vyskytuje i v Třebíči a okolí, stejně jako v Ivančicích.
Nejstarší zjištěné jméno je Bartholomeus, * před r. 1753, +1843 (vždy Hrutov), podle rodinné kroniky se měl dožít 104 let . Jméno jeho otce bylo Jakub.
Nebyla by možná nějaká shoda?
Děkuji, Zora

Dobrý den,

mám také Bartoloměje Honse, narozeného 14. srpna 1754, syn Matěje a Rosalie, Narodil se ovšem v Pnětlukách u Loun. Nejstaršího Honse mám Matěje Honse, narozeného cca 1719, ovšem opět u Loun. Určitá podobnost tu je, ale asi to bude jen náhoda.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 6.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Če

Příspěvekod Zora » pon led 06, 2014 12:31

Bohužel, ty chybějící kněžické matriky musím nějak obejít, pro teď si budu pamatovat, pokud najdu další stopy, ozvu se. Děkuji, zdravím, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: 6.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Če

Příspěvekod danuseko » pon led 06, 2014 13:11

Mám v rodokmenu Eminger z Kozojed, což je vedlejší vesnice.
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: 6.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Če

Příspěvekod Pichnat4 » pon led 06, 2014 13:29

danuseko píše:Mám v rodokmenu Eminger z Kozojed, což je vedlejší vesnice.

Dobrý den,

mám Augustina Emingera, 2. 6. 1756, který si 21. listopadu 1780 bere za manželku Josefu Mayerovou, nar. 22. května 1761, mají spolu 6 dětí. Nejstarší dítě, dcera Anna Marie Emingerová uzavírá sňatek s Vojtěchem Jelínkem z Pochvalova.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: 6.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Če

Příspěvekod danuseko » pon led 06, 2014 13:52

Tak daleko jsem nešla, je to jen okrajová informace, mám Václava, nar. 1936. Takže asi vám nepomůžu, vím jen že má další sourozence a jeho matka zemřela v dosti požehnaném věku. Toť vše.
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: 6.1.2014- převážně Rakovnicko, střední Čechy, severní Če

Příspěvekod Pichnat4 » pon led 06, 2014 14:14

danuseko píše:Tak daleko jsem nešla, je to jen okrajová informace, mám Václava, nar. 1936. Takže asi vám nepomůžu, vím jen že má další sourozence a jeho matka zemřela v dosti požehnaném věku. Toť vše.

Tak to opravdu nic.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků