Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Mejstro » úte dub 02, 2019 6:50

Mejstřík - první potvrzená zmínka - 1653 - Hýskov
Mengr - Hýskov (cca 1730)
Moucha - Hýskov
Žáček - Hýskov
Vostrý - Hýskov
Uživatelský avatar
Mejstro
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 02, 2019 6:40
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Beroun, Hýskov, Komárov, Zbečno, Hudlice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod JanaVi » stř dub 03, 2019 16:37

Dobrý den, mám mezi svými předky Magdalenu Mejstříkovou, otec Jiří, matka Zuzana. Pokřtěna 22.7.1660. První zmínku mám asi stejně jako vy z pozemkové knihy.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Mejstro » čtv dub 04, 2019 12:53

Dobrý den, ano. Vypadá to, že máme stejné předky. Mám ještě ne úplně podložené informace o původu Jiřího Mejstříka, ale tam už to trošku hraničí s hádáním :).
Pokud byste mela zájem, můžeme výsledky svého badání porovnat (jan.mejstrik@seznam.cz)
Uživatelský avatar
Mejstro
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 02, 2019 6:40
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Beroun, Hýskov, Komárov, Zbečno, Hudlice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod janamic » čtv dub 04, 2019 19:39

To by mne opravdu zajímalo, jakou máte informaci. Stejně jako JanaVi, mám i já jednu z dcer Jiřího Mejstříka a nejstarší informaci z pozemkové knihy.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Mejstro » čtv dub 04, 2019 19:48

Dobrý večer. Rád se o informace podělím a případně porovnám s informacemi od Vás. Napište mi email a domluvíme se...Pokud byste měla zájem, chuť a čas, rád se nad rodokmenem Mejstříků třeba i někde potkám...
Uživatelský avatar
Mejstro
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 02, 2019 6:40
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Beroun, Hýskov, Komárov, Zbečno, Hudlice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod janamic » čtv dub 04, 2019 21:15

Nedělám rodokmen rodu Mejstřík, pro mne je Jiří Mejstřík jen jedna z teoretickýých 2048 osob ve dvanácté generaci vývodu. Byla jsem spokojená, že o něm mám vše co lze zjistit, tak by mě pouze zajímal zdroj vašich dalších informací. Mám informaci z matriky - narození jeho dcery 1660, již zmíněný zápis z pozemkové knihy, zápisy ze soupisu poddaných od r.1657, ve výhostech jsem ho neobjevila a dále mám jen poznámku o výskytu jména v Chrustenicích 1636 (matrika Beroun 02/115) - bez možnosti prokázat spojitost.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Šušara » čtv dub 04, 2019 22:10

Mám Mikuláše Mejstříka oddaného v Bělči 1691 s Justinou Keckovou - dcera Alžběta 1699
Potom Mengrovi - Michal M a Anna měli syna Matěje 1680 v Kozolupech, Matěj s Juditou Červenkovou měli 1709 syna Jiřího, Jiří s Dorotou Koníčkovou 1742 měli ve Vonoklasech dceru Marii Annu
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Mejstro » pát dub 05, 2019 5:13

Šušara píše:Mám Mikuláše Mejstříka oddaného v Bělči 1691 s Justinou Keckovou - dcera Alžběta 1699
Potom Mengrovi - Michal M a Anna měli syna Matěje 1680 v Kozolupech, Matěj s Juditou Červenkovou měli 1709 syna Jiřího, Jiří s Dorotou Koníčkovou 1742 měli ve Vonoklasech dceru Marii Annu


Dobrý den,
Já mám zpracovaný rok Mengrů z Hýskova. Prvním zástupcem je Jakub Mengr (Menger) - nar. cca 1730, zemřel 17.09.1804, manželka Ludmila Bultasová (zemř. 28.08.1804). Starší zástupce rodu neznám. Pokud byste našel spojitost ve svých záznamech, budu moc rád...Mejstříky z Bělče si se svými Mejstříky zatím nedovedu spojit...
Uživatelský avatar
Mejstro
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 02, 2019 6:40
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Beroun, Hýskov, Komárov, Zbečno, Hudlice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Mejstro » pát dub 05, 2019 5:26

janamic píše:Nedělám rodokmen rodu Mejstřík, pro mne je Jiří Mejstřík jen jedna z teoretickýých 2048 osob ve dvanácté generaci vývodu. Byla jsem spokojená, že o něm mám vše co lze zjistit, tak by mě pouze zajímal zdroj vašich dalších informací. Mám informaci z matriky - narození jeho dcery 1660, již zmíněný zápis z pozemkové knihy, zápisy ze soupisu poddaných od r.1657, ve výhostech jsem ho neobjevila a dále mám jen poznámku o výskytu jména v Chrustenicích 1636 (matrika Beroun 02/115) - bez možnosti prokázat spojitost.


Dobrý den,
V soupisech poddaných z roku 1651 ještě žádný Mejstřík v Hýskově nežil. První doložené zprávy, které hovoří o Jiřím Mejstříkovi, jsou z roku 1653, kdy zakoupil grunt v obci Hýskov patřící tehdy k panství Karlštejn. Jedna z nich je zaznamenána v pozemkové knize panství pro léta 1647 – 1673. Jiří Mejstřík v uvedeném roce koupil usedlost od Anny, vdovy po Jiřím Frynkovi.
Jak jsem již psal v minulém příspěvku, o místu jeho narození a předchozím působišti se mohu jen dohadovat. Podle záznamu v pozemkové knize panství Karlštejn z roku 1653 se uvádí, že byl Jiří Mejstřík propuštěn ze služeb pána Walderode (Jan Walderode z Eckhausu) výměnou za Pavla, syna Vavřince Veverky.

… na grunthy téhož panstwí, od
Pana Walderody, J.M.Cz. Tagné Raddy Secretárze, za Pawla
syna Wawrzincze Wewerky propuštiený a wyhoštiený,


Je do jisté míry pravděpodobné, že oním dotyčným Pavlem Veverkou by mohl být Pavel Veveřička, kterého zachycuje Soupis poddaných Berounsko, panství Karlštejn, dvůr Mezouň na straně 130. Vzhledem k tomu, že v tomto období (1653, respektive 1654) vlastnil rod Walderode statky a dvory v oblasti Řepína a Dolan, je možné, že právě odtud přišel do Hýskova i Jiří Mejstřík. K tomu se mi zatím potřebné informace nepodařilo dohledat, ale příjmení Mejstřík je v této oblasti poměrně rozšířené.

Pokud máte nějaké informace o jakékoliv linii Mejstříků, budu rád, pokud budete ochotna se o ně rovněž podělit.
Díky a hezký den
Uživatelský avatar
Mejstro
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 02, 2019 6:40
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Beroun, Hýskov, Komárov, Zbečno, Hudlice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod janamic » pát dub 05, 2019 18:45

… na grunthy téhož panstwí, od
Pana Walderody, J.M.Cz. Tagné Raddy Secretárze, za Pawla
syna Wawrzincze Wewerky propuštiený a wyhoštiený,


Omlouvám se, moc jsem Vám nevěřila, že máte něco více, ale teď se červenám, protože jsem toto v pozemkové knize přehlédla. Jak již jsem psala mám v rodokmenu Jiříkovu dceru Magdalenu provdanou 9.8.1682 za Matěje Horáka, jeho vnučku Zuzanu Horákovou (*16.4.1693), provdanou Cmíralovou, dále pak jeho pravnučku Marii Magdalenu Cmíralovou (*15.7.1719), provdanou Sýkorovou a tak dále. Pokud by se mi podařilo upřesnit něco více o Jiříkovi, ozvu se.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Mejstro » pát dub 05, 2019 20:32

Vždyť se nic neděje :) Důležité je, že tu informaci máme! Já pocházím z větve Jana Mejstříka (cca 1658), bratra Magdaleny, kterou mám zmapovanou až do současnosti. V případě, že by se Vám podařilo zjistit cokoliv o Jirikove původu, budu rád, pokud mi dáte vědět. Stejně tak učinil já, jakmile se něco dozvím.
Rovněž platí to, co jsem napsal výše. V případě zájmu se s Vámi rád potkám nad našimi rodokmen :). Hezký večer...
Uživatelský avatar
Mejstro
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 02, 2019 6:40
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Beroun, Hýskov, Komárov, Zbečno, Hudlice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod JanaVi » ned dub 07, 2019 21:34

Mejstro píše:Dobrý den, ano. Vypadá to, že máme stejné předky. Mám ještě ne úplně podložené informace o původu Jiřího Mejstříka, ale tam už to trošku hraničí s hádáním :).
Pokud byste mela zájem, můžeme výsledky svého badání porovnat (jan.mejstrik@seznam.cz)

Dobrý večer. Stejně jako kolegyně janamic mám rod Mejstříků jen v 10. a 11. generaci. Ale tím, že celý život žiji blízko Hýskova, ta místní příjmení mi hodně zajímají. Na příjmení Mejstřík jsem ještě narazila v matrice Karlštejnské v roce 1666 - pokřtěno dítě Jan otec Jakub Mejstřík z Tetína. http://ebadatelna.soapraha.cz/d/4412/45
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Rod Mejstříků - Hýskov, Beroun

Příspěvekod Mejstro » pon dub 08, 2019 6:09

Dobrý den,
Jana Mejstříka z Tetína jsem ve Vámi odkazované matrice rovněž objevil, ale nedokáži jej se svoji linii spojit. Spíše si myslím, že se jedná o jiný rod..Ale kdo ví :)
Postupně si mapuji všechny příbuzné Mejstříků, a tak bych se Vás chtěl zeptat, zda byste neměla zájem si naše data porovnat a případně vzájemně doplnit. Zdá se, že jste také z Berouna, tak by to nemusel bát velký problém.
Díky za odpověď a přeji hezký den.
Uživatelský avatar
Mejstro
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 02, 2019 6:40
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Beroun, Hýskov, Komárov, Zbečno, Hudlice


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků