okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 3.1.21

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » stř lis 09, 2016 21:47

Joudulka píše:Dobrý den,
jde mi o příjmení Lotz. Takových v ČR moc není, proto jsem si jistá, že máme společné předky.
Máte napsáno Lotz - Náchod.

Já mám:
Vojtěch Lotz,nar. 24.10.1860 Levín
manželka Františka Lotzová, nar. 14.1.1860 Třebešov, Náchod

Co Vy na to? :roll:


Omlouvám se, dlouho jsem se sem nedostala, mám teď malého synka :-)

Lotzovy mám spíš okrajově, nejsou to mí předci, ale sestra mé praprababičky Vilemína si vzala Jana Křtitele Lotze nar. 14.1.1826 v Náchodě 9
Rodiče Jana byli Karel Christian Lotz nar. cca 1799 a Eleonora roz. Kašparovská nar. cca 1799, brali se 31.5.1824
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » stř lis 09, 2016 21:56

Slunicko76 píše:
reta píše:S tím Baškem asi nějak příbuzní budem.

dobrý den, tak já mám Matěje Haška z Jesenice 47,který se narodil cca v roce 1790,takže by to klidně mohl být třeba bratr vašeho Pavla.Nemám to zatím blíže prozkoumání,kdybych na něco přišla,dám vědět.Mohu si schovat Váš obrázek?
hezký den. M.


Tak moji Baškovi zatím vypadá že budou jiní, moje prapra.. Veronika roz. Bašková nar. 5.10.1784 v Pohoří 20, rodiče Jan a Dorota. Měla 9 sourozenců nar. mezi 1773-1791.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » stř lis 09, 2016 22:18

Martin Kejzlar píše:Dobrý den, dělám rodokmen rodu Kejzlar, příslušník z tohoto rodu je ve Vašem rodokmenu, můžete upřesnit údaje, pokud je v mém seznamu takřka 1000 Kejzlarů mohu Vám doplnit chybějící část.


Já mám:
Anna Kejzlarová nar. 30.12.1832 v Zábrodí 1 (můj předek)
rodiče David (někde Antonín) Kejzlar 5.9.1802 Olešnice 19 - 1.6.1866 Olešnice 19, matka Františka roz. Vlčková cca 1801 Olešnice 37 - 8.1.1872 Olešnice 19. U jejich svatby (2.6.1823) mám poznámku že to není stoprocentně jisté, ale teď netuším, co jsem tím myslela.
Rodiče Davida snad Josef a Anna roz. Foglarová.

Tímhle směrem se přiznám že jsem zatím moc nepátrala, zkusím to někdy napravit :-) Budu ráda, když mi pomůžete něco doplnit :-)
Naposledy upravil hanucha dne stř dub 03, 2019 22:42, celkově upraveno 1
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » stř lis 09, 2016 22:25

Komtesa píše:Zdravím, mám Nýčovi z Náchoda, Jaroměřč, Borové a Jeníkovic. O kom se mám rozepsat? K


Nyču / Nýčů mám několik, hlavně jako manžely mých předků. Přímé předky mám:
Marie Nyčová nar. 22.3.1816 Borová 16
její rodiče:
Jan Nyč nar. 10.10.1793 Borová 16 a Rozina roz. Cejnarová nar. 24.10.1793
rodiče Jana:
Jakub Nyč a Františka roz. Balcarová
dal jsem se zatim nedostala, pokud byste mi mohla něco dolnit, budu ráda :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod Tamy » čtv lis 10, 2016 12:23

Burdychovy mají velmi slušné zastoupení v Červeném Kostelci a viděla jsem je tam v matrikách v 19. století, možná i 18., to už si tak nepamatuju.
A s Kejzlarovou ze Zábrodí jsem chodila do školy. :)
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod AleX_AnderS » úte zář 26, 2017 22:40

Dobrý den,
já mám ve svém rodokmenu Franca Štěpáneka.
Vim jenom, že se narodil 1842 v Javornice, otec Jiří nebo Ignac. Manželka - Františka rozena Ostřebavovou. Syn - Franc, nar.27.04.1872.
V roce 1874 rodina emigrovala do Ruska, do české kolonie Golendry (dnes obec Mykolajivka, Vinnycká oblast, Ukrajina).
Pokud o nich víte víc, mohl by jste mi prosím zaslat informace o této rodině. Děkuji
AleX_AnderS
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 26, 2017 21:11
Oblast pátrání: Mykolajivka (Holendry) - Vinnycká oblast, Ukrajina

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod bilekj » úte lis 28, 2017 18:12

AleX_AnderS: Podívejte se sem:
http://mykolajivkahistorygeneo.blogspot ... -post.html
Zpracoval to jeden z potomků rodu Štěpánků a jsou tam i výpisy z ukrajinských matrik.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod Komtesa » pát led 05, 2018 16:38

Zdravím,
možná jsem už loni psala, mám v rodokmenu jméno Nýč Náchod, Borová.
Komtesa
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » pon led 08, 2018 0:23

Komtesa píše:Zdravím,
možná jsem už loni psala, mám v rodokmenu jméno Nýč Náchod, Borová.
Komtesa


Taky jsem odpovídala, viz čtyři příspěvky výše ;-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod Magda5253 » ned led 28, 2018 15:45

Dobrý den,

pátrám po předcích z linie Kroupů, v Náchodě jsem objevila Annu Kroupovou, dceru Johana a Doroty a dále jinou Annu Kroupovou, dceru Aloise Kroupy z Jaroměře. Také hledám Barboru Kroupovou, která pocházela z Nového Hrádku.
Magda5253
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 26, 2016 21:27

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod Maja26.6. » úte úno 20, 2018 11:27

Dobrý den, jsem tu velmi krátce a ještě úplně nevím, jak to tu funguje, ale našla jsem u vás jméno Divíšek. Je to i mé rodné jméno, rodina pochází od Hradce Králové a okolí. V minulosti jsem rodokmen sestavovala, ale moc daleko jsem se nedostala. Máte zájem o nějaké informace? Hezký den, Markéta :)
Maja26.6.
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 17, 2018 22:48
Oblast pátrání: Hradec Králové, Vamberk, Žamberk

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » sob dub 28, 2018 22:40

Magda5253 píše:Dobrý den,

pátrám po předcích z linie Kroupů, v Náchodě jsem objevila Annu Kroupovou, dceru Johana a Doroty a dále jinou Annu Kroupovou, dceru Aloise Kroupy z Jaroměře. Také hledám Barboru Kroupovou, která pocházela z Nového Hrádku.


tady toho moc nemám, sestra mojí prababičky Františka Bartáková (nar. asi 1908 ve Velkém Poříčí) měla druhého manžela Albína Kroupu (1914-1979), měli syna Milana, ten možná ještě žije. Ale údaje mám od pratety, která předloni zemřela, kde přesně žili nevím :-(
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » sob dub 28, 2018 22:50

Maja26.6. píše:Dobrý den, jsem tu velmi krátce a ještě úplně nevím, jak to tu funguje, ale našla jsem u vás jméno Divíšek. Je to i mé rodné jméno, rodina pochází od Hradce Králové a okolí. V minulosti jsem rodokmen sestavovala, ale moc daleko jsem se nedostala. Máte zájem o nějaké informace? Hezký den, Markéta :)


Dobrý den, tady toho mám úplně nejmíň :-( Ale hrozně by mě to zajímalo.
Sestra mého pradědny Anna Habrová (nar. asi 1903 v Pavlišově u Náchoda) měla Divíška (jméno nevím) prvního manžela. Pravděpodobně měli děti. Víc fakt nevím :-(
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod Denisa2010 » sob lis 10, 2018 16:29

hanucha píše:
Komtesa píše:Zdravím, mám Nýčovi z Náchoda, Jaroměřč, Borové a Jeníkovic. O kom se mám rozepsat? K


Nyču / Nýčů mám několik, hlavně jako manžely mých předků. Přímé předky mám:
Marie Nyčová nar. 22.3.1816 Borová 16
její rodiče:
Jan Nyč nar. 10.10.1793 Borová 16 a Rozina roz. Cejnarová nar. 24.10.1793
rodiče Jana:
Jakub Nyč a Františka roz. Balcarová
dal jsem se zatim nedostala, pokud byste mi mohla něco dolnit, budu ráda :-)


Dobrý den, mám v předcích rodinu Nyčovu - otec Antonín Nyč, měl 13 dětí- mezi nimi byli Stanislav (narozen 1914), Antonín, Václav (manželka Růžena), Magda provdaná Štěpánová.
Denisa2010
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 10, 2018 16:23
Oblast pátrání: Náchod, Nedvězí v Orlických horách, Jindřichův Hradec, Přerov
Rodokmen online: MyHeritage-Pokorna Web Site

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod Komtesa » ned lis 11, 2018 22:27

Zdravím,
mám v rodokmenu Nýčovi z Borové, převažuje u nich jméno Josef a jeden z nich si vzal Annu Balcrovou.
Pokud máte zájem dejte vědět kom-tesa@centrum.cz, nebo SZ, nebo tady, napíšu co mám
Hezký den K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků