okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 3.1.21

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 3.1.21

Příspěvekod hanucha » sob črc 07, 2012 23:30

Balcar (Borová)
Barták (Vamberk, Velké Poříčí)
Bartoš (Javornice)
Bašek (Pohoří)
Bek (Nový Hrádek)
Brát (Rtyně)
Burdych (Náchod)
Cejnar (Borová)
Cvejn (Hlinné, Brocná, Svinné, Olešnice, Náchod)
Černý (Nový Hrádek)
Divíšek (Náchod)
Dohnálek (Bohdašín)
Drašnar (Nový Hrádek)
Ehl (Litohrady)
Fišer (Nový Hrádek)
Friml (N. Hrádek)
Habr (Pavlišov)
Hanuš (Dobré, Hlinné)
Hejna (Č.Meziříčí)
Hejzlar (Pavlišov, Hlinné, Lom)
Holoubek (Vamberk)
Honěk (Dobruška, N. Hrádek)
Hrubý (Tis)
Hybš (Meziříčí)
Jakl (Libřice)
Janeček (Javornice)
Jansa (Javornice)
Jelínek (Náchod)
Jirsa (Javornice, Kvasiny, Habrová)
Kejzlar (Zábrodí, Olešnice u Č.K., Č.Kostelec)
Krahulec (Sněžné)
Kroupa (Náchod)
Křen (Velké Poříčí, Žďárky)
Kuhn (Hronov)
Kulička (Solnice)
Lotz (Náchod)
Lukáš (Javornice)
Macháček (Javornice)
Malý (Rychnovek)
Martinek (Tis)
Maryška (Svinná, Hamernice)
Melichar (Kamenice)
Michálek (Březiny)
Moravec (Běstviny)
Nosál (Habrová)
Novák (Sendraž)
Nyč/Nýč (Borová, Mezilesí, N. Hrádek, Libchyně)
Paštika (Lom)
Pavlišta (Peklo, Vamberk)
Petr, Peter (Nový Hrádek)
Petřísko (Kvasiny)
Pikert (Polsko, Žďárky)
Poláček (Lupenice)
Pop (Kvasiny)
Potocký (Nový Hrádek, Sasko)
Preclík (Hlinné)
Prudič (Lupenice)
Přibil, Přibyl (Nový Hrádek, Rzy)
Rieger (Svinná, Proloh)
Roubal (Nový Hrádek, Rzy)
Rozínek (Velké Poříčí)
Rydlo (Vamberk)
Řehla (Osečnice)
Řehůřek (Žďárky)
Schneider (Borová)
Sršeň (Javornice, Jaroslav)
Staněk (Olešnice v Orl.h.)
Svoboda (Velké Poříčí)
Šafář (Víska)
Šinták (Dobřany, Nový Hrádek, Mezilesí, Tis)
Škoda (Borová)
Šolc (Brocná)
Šritr (Lupenice, Lom)
Štefanides (Dobré)
Štěpánek (Javornice)
Štěpař (Mezilesí, N. Hrádek, Borová, Paseky, Šonov?)
Švarc (Babí, Č. Meziříčí, Rohenice)
Tacl (Dobřany)
Tomáš (Pohoří)
Trnka (Dobruška)
Trojna (Javornice)
Tyrol (Lhota u Machova)
Vlček (Olešnice u Č.K.)
Vondráček (Zlič)

Adamec (Slatina nad Úpou)
Bartoň (Pavlišov)
Beneš (Horní Rybníky, Jizbice)
Boček (Běloves, Slaný)
Dománě (Babí, M. Poříčí)
Drašnar (Česká Čermná)
Hanuš (Rokytník, Olešnice u Č.K.))
Kaválek (Olešnice u Č.K.)
Kolář (Rokytník)
Kubeček (Rokytník)
Lelek (Zbečník)
Mrdílek (Rtyně)
Novák (Lipí)
Nyklíček (Olešnice u Č.K.)
Nývlt (Česká Čermná, Rtyně)
Pavlů (Zábrodí)
Pinkava (Dolní Radechová)
Prouza (Horní Radechová)
Samek (Běloves)
Souček (Malé Poříčí)
Suk (Horní Rybníky, Trubějov, Pavlišov, V.Poříčí)
Šimek (Rokytník)
Špaček (Jizbice)
Týna (Horní Rybníky)
Ursáh (Rtyně)
Volhejn (Horní Rybníky, Rtyně, Odolov)
Vnuk (Hlinné)
Vrabec (Horní Rybníky)
Zítka (Česká Čermná)
Zelený (Česká Čermná)
Naposledy upravil hanucha dne ned led 03, 2021 14:02, celkově upraveno 4
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re:

Příspěvekod Appian » ned črc 08, 2012 22:43

.
Naposledy upravil Appian dne stř kvě 18, 2016 3:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod jarda51 » pon črc 09, 2012 14:57

V rodokmenu příbuzenstva mám Karla Cvejna z Hronova.
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod 0ndra » stř črc 18, 2012 10:10

Hanuše mám z Olešnice a Kostelce;
Vlčkovi ze Strážkovic, Rtyně a jiném rodokmenu pak z Dolní Radechový, Kostelce a Dolních Rybníků
0ndra
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř led 19, 2011 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod hanucha » pon srp 13, 2012 21:35

Cvejnovi se zatim co jsem mela moznost zjistit, tak vsichni schazeji v roce cca 1650 v Brocne, podrobnosti kdyztak napisu.

Vetev Vlckovych zatim nemam uplne probadanou, nebyly matriky na netu a jestli uz jsou, tak ted momentalne zase nemam cas :-( Ale oblast souhlasi, tak treba to klapne, az se k tomu dostanu.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod jarda51 » úte srp 14, 2012 9:59

0ndra píše:Hanuše mám z Olešnice a Kostelce;
Vlčkovi ze Strážkovic, Rtyně a jiném rodokmenu pak z Dolní Radechový, Kostelce a Dolních Rybníků


Hanušovi z Dolní Radechový, Kostelce a Dolních Rybníků mám v rodokmenu (větev manželky) taky.
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Jirsovi - Javornice

Příspěvekod seidlovarodokmen » sob zář 15, 2012 17:58

Dobrý den. Mám zpracované Jirsovy z Javornice, kteří se postupně rozšířili do Bělé, Potštejna, Solnice, Slatiny. Nejstaršího mám Matěje (nar.okolo 1700) z Javornice a jeho manželku Annu dceru Mikuláše Školnika z Rovne. Jejich vnuk Josef postavil 1795 chalupu na Horním Žďáru-Bělé (část Javornice) čp 186 (nové číslování 197). Stanislava
seidlovarodokmen
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 15, 2012 17:33

Re: Jirsovi - Javornice

Příspěvekod hanucha » čtv zář 27, 2012 23:11

seidlovarodokmen píše:Dobrý den. Mám zpracované Jirsovy z Javornice, kteří se postupně rozšířili do Bělé, Potštejna, Solnice, Slatiny. Nejstaršího mám Matěje (nar.okolo 1700) z Javornice a jeho manželku Annu dceru Mikuláše Školnika z Rovne. Jejich vnuk Josef postavil 1795 chalupu na Horním Žďáru-Bělé (část Javornice) čp 186 (nové číslování 197). Stanislava


Já mám Alžbětu Jirsovou nar. cca 1767 v Javornici, dceru Jiřího Jirsy, vzala si 2.9.1787 Jan Trojnu z Javornice.

Pak mam ještě Annu Jirsovou nar. 7.4.1794 v Kvasinach, dcera Josefa Jirsy (nar. 22.1.1763 v Kvasinach) a Anny rozene Maryskove (nar. 9.11.1770 v Hamernici) plus jeji sourozenci Josef (nar. 7.11.1790), Jan (31.1.1793), Jan (10.2.1796), Barbora (10.1.1798), Jiří (31.1.1800) a Františka (16.11.1802).
Otec Anny Josef Jirsa (1763) měl otce Václava a matku Veroniku rozenou Petřískovou, brali se 29.10.1752 v Kvasinach, Václav Jirsa měl otce Lukáše též z Kvasin.

Ted jsem si stahla nove matriky, tak se mrknu na tu Alzbetu.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod hanucha » pon říj 01, 2012 20:05

Tak Alžběta Jirsová se narodila nejspíš (jistotu nemám, ale na jinou Alžbětu jsem nenarazila) 29.4.1768 v Habrové, otec Jiří, matka Alžběta, našla jsem i její sestru Kateřinu nar. 16.1.1766 a ještě by měla mít min. jednu o šest let starší sestru Josefu, ale tu se mi v matrice narozených objevit nepodařilo, pokud bych ji našla, tak je jisté, že je to opravdu moje Alžběta, protože sestry měly svatbu ve stejný den.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod moravecm » pon pro 31, 2012 10:30

Dobrý den, já mám ve svém rodokmenu Moravce (Běstviny) a Michálka (Březiny). Tedy konkrétně Jiří Moravec (1782-1846) z Běstvin 12 si vzal 7.11.1805 Annu (1777-1844) rozenou Michálkovou z Březin čp. 3 a usadil se v Březinách. A pak mám Jan Moravec (1779-1844) Běstviny 12 si vzal sestru - Marii (1789 - ??) roz. Michálkovou z Březin čp. 3 a zůstal v Běstvinách. Takže bratři si vzali sestry. Jsem ale stále v nejistotě, chci jít do pozemkových knih, jestli tam něco vypátrám - matriky starší r. 1799 totiž shořeli, takže i roky narození dopočítávám. Martin M.
moravecm
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 03, 2012 22:55
Bydliště: Blešno

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod hanucha » úte led 01, 2013 22:42

Jan Moravec (nar. v Bestvinach 1782 dopocitano dle udaje o veku pri svatbe, zemrel 21.6.1844) a Marie Michalkova (narozena 1785 z Breziny 3) jsou moji predci (svatba 16.10.1803), ale jak pisete, s matrikami Dobrusky je to blbe :-( Mam tam vic rodin, ktere by me zajimaly.
Moravcovi z drivejsich obdobi se okolo (napr. Bily Ujezd, Skuhrov, Rychnov) vyskytuji docela casto, ale jak je propojit, to netusim... Taky se casem chystam do okresniho archivu a do pozemkovych knih, ale moc brzy to zatim nebude.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod moravecm » úte led 08, 2013 22:25

Díky za Vaše informace, pomohlo mi to zjistit jednak překlep v datu sňatku Jana. A rok narození, který jsem měl (původně) 1777 jsem dopočítával dle věku úmrtí, a tam jsem chybně přečetl věk 65. Pro novém zkoumání jsem se přiklonil k tomu, že to bude 63, což se už blíží roku narození 1782 (když neznáme měsíc). A pak již rozdíl v dopočítaném roce narození z věku při sňatku a úmrtí je akceptovatelný. :-) Prošel jsem ještě další záznamy těchto sourozenců a našel jsem drobné chybky.
A dál do minulosti? Otec byl Wenzel Moravec a v době sňatků byl již po smrti... snad něco najdu v pozemkových knihách.
moravecm
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 03, 2012 22:55
Bydliště: Blešno

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod svetlik » čtv led 24, 2013 15:52

Mám v rodě Šintákovi a Frimlovi z Nového Hrádku. Babička z otcovy strany byla rozená Šintáková a její neteř je provdaná Frimlová.
Právě projíždím matriky a rád se podělím s informacemi a získám další.
Petr Světlík
svetlik
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 24, 2013 15:48

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod hanucha » sob led 26, 2013 1:34

O Frimlových to máte ve zprávě, co se týká Šintáků, tak tam asi až někam pokročíte.
Anežka Šintáková (nar. 1863) - moje praprababička, sourozenci: Josef (1860), František (1870), Marie (1878)
Jan Šinták (1832-1902) - jejich otec + matka Františka roz. Přibylová, sourozenci: Růžena (1824), Marie (1825), Josef (1828)
František Šinták (1799-1831) - jejich otec (Jan narozený jako pohrobek), matka Alžběta roz. Martínková, měl sestru Marii
Jiří Šinták + Alžběta - jeho rodiče
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni

Příspěvekod reta » stř úno 13, 2013 20:42

Dobrý večer, mám v rodokmenu Pavla Baška *29.6.1797 z Královy Lhoty 62
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků