okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 3.1.21

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: okres Náchod a Rychnov n.Kn. - prijmeni - aktualizace 26

Příspěvekod hanucha » ned led 03, 2021 16:50

Martin Kejzlar píše:Dobrý den, dělám rodokmen rodu Kejzlar, příslušník z tohoto rodu je ve Vašem rodokmenu, můžete upřesnit údaje, pokud je v mém seznamu takřka 1000 Kejzlarů mohu Vám doplnit chybějící část.

Dobrý den, trochu jsem v Kejzlarových pokročila a odstranila většinu zmatků.
Nejstaršího předka s ověřenými údaji mám:
Samuel Kejzlar, nar. pravděpodobně v Č.Kostelci (otec Bedřich), 4.5.1741 si ve Zliči bere Růženu Habrovou (matrika 21-4-314).
Syn Antonín Jan Nepomuk Kejzlar nar. 23. Květen 1743 Kostelec (20-2-137), další sourozenci Josef *1744, Anna Marie *1746, Josef *1748, Václav *1751, Veronika *1752
- 2. února 1769 si v Olešnici bere Annu Marii Nyklíčkovou (20-42-29), děti Antonín Jan *1769, Josef František *1771, František Antonín *1773, David Josef *1775 (můj předek), Václav David *1778, Jan Vojtěch *1780, Karel *1783
Pokud byste měl nějaké další informace, budu ráda.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků