Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešené

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje

Příspěvekod Komtesa » pon dub 08, 2019 6:50

Ještě dodatek, i v matrikách jsou nesrovnalosti, u jednoho jména v mém rodokmenu mám z jedné matriky, že můj předek zemřel v 82 letech - to mi vycházel rok nar 1795, jiná matrika uvádí, že se oženil r 1832 ve 30 letech a to vychází rok nar 1802 a to je rozdíl 7 let a teď co je správně? K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje

Příspěvekod hanucha » pon dub 08, 2019 21:18

Komtesa píše:Ještě dodatek, i v matrikách jsou nesrovnalosti, u jednoho jména v mém rodokmenu mám z jedné matriky, že můj předek zemřel v 82 letech - to mi vycházel rok nar 1795, jiná matrika uvádí, že se oženil r 1832 ve 30 letech a to vychází rok nar 1802 a to je rozdíl 7 let a teď co je správně? K

To je úplně běžné. Myslím, že největší rozdíl mám kolem dvaceti let, a jsem si jistá, že je to ten samý člověk. Sedm let je ještě docela přesné. Tehdá lidi neuměli číst a psát, a kolik jim je, často hrubě odhadli, nebo to odhadli jejich příbuzní když věk diktovali farářovi, nebo to odhadl sám farář. Mám i zkušenost, že pokud např. byla nevěsta o dost starší než ženich, tak jí ubrali a jemu přidali, asi aby to v té matrice nevypadalo tak blbě, když umřel někdo hodně stgarej, tak napsali 100 nebo 98 nebo 105 let, a mohlo mu být třeba "jen" 80.. Já si tyhle odvozené údaje ze svatby píšu do poznámky, že je to údaj ze svatby nebo úmrtí :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Komtesa » úte dub 09, 2019 5:37

No to jsou mi věci, nepředpokládala jsem, že to bude všechno přesně a těch 7 let u mě mě překvapilo, ale 20 let to už je síla, ale díky za info. Jsem zvědavá co mě ještě čeká za překvapení.
K
Naposledy upravil Komtesa dne stř dub 10, 2019 6:12, celkově upraveno 1
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje

Příspěvekod kimes » úte dub 09, 2019 9:19

[color=#0080FF][/color]
hanucha píše:
Komtesa píše:Ještě dodatek, i v matrikách jsou nesrovnalosti, u jednoho jména v mém rodokmenu mám z jedné matriky, že můj předek zemřel v 82 letech - to mi vycházel rok nar 1795, jiná matrika uvádí, že se oženil r 1832 ve 30 letech a to vychází rok nar 1802 a to je rozdíl 7 let a teď co je správně? K

To je úplně běžné. Myslím, že největší rozdíl mám kolem dvaceti let, a jsem si jistá, že je to ten samý člověk. Sedm let je ještě docela přesné. Tehdá lidi neuměli číst a psát, a kolik jim je, často hrubě odhadli, nebo to odhadli jejich příbuzní když věk diktovali farářovi, nebo to odhadl sám farář. Mám i zkušenost, že pokud např. byla nevěsta o dost starší než ženich, tak jí ubrali a jemu přidali, asi aby to v té matrice nevypadalo tak blbě, když umřel někdo hodně stgarej, tak napsali 100 nebo 98 nebo 105 let, a mohlo mu být třeba "jen" 80.. Já si tyhle odvozené údaje ze svatby píšu do poznámky, že je to údaj ze svatby nebo úmrtí :-)

Hanucho, podle mého názoru, příliš zobecňujete své negativní zkušenosti s přesností matričních zápisů a tím dehonestujete jejich hodnověrnost. Negramotnost "lidu prostého" byla sice v těchto dobách veliká, ale pořizovatelé matričních zápisů rozhodně negramoti nebyli - ale byli to lidé omylní, méně či více pečliví.Pokud však např. oddávající postupoval podle tehdy platného církevního práva, tak si údaje o snoubencích z vlastní farnosti sám vyhledal v matrice, pokud byli z jiné farnosti, museli přinést křestní listy, apod. Nemyslím si, že drtivá většina dala na to co jim kdo řekl, nebo dokonce údaje záměrně upravovali. Abyste mohla toto tvrdit, musela byste prostudovat nejen vlastní matriční zápis, ale i příslušné doklady, založené ve farním archivu, např. snubní protokoly, atd.
Kdyby to, co popisujete ve svém příspěvku, mělo platit obecně, tak bychom se s rodokmeny příliš daleko nedostali...
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje

Příspěvekod Zora » úte dub 09, 2019 10:33

Souhlas s Kimesem. Nepřesný býval věk u úmrtí, bohužel, už na člověku nezáleželo, takže se skoro vždy jen odhadoval. Naopak u svatby býval věk skoro vždy přesný, jen málokdy se OO zápisy od roku N nějak více liší. Spíš se setkávám s tím, že věk u svatby byl špatně opsán od N jiného sourozence.
Někdy se u svatby přidávaly roky tak, aby konkretní snoubenec alespoň opticky dosáhl věku 24 - plnoletosti a rodina nemusela utrácet za různá povolení.
Nejsem věřící, ale práce kněží i kantorů, kteří přepisovali "papírky" o matričních událostech byla obdivuhodná, při představě třeba jen osvětlení, při kterém se tehdy psalo, psacích potřebách... Pro dnešní generaci nepřestavitelné. Zkuste si v noci sednout u svíčky, vzít kalamář a sehnat brk, a opsat něco z papírku, kde budou spíše nečitelné poznámky.

Já se také divím, že třeba Komtesa si nepřečte Rady do začátku, kde (nejen já) jsme se poctivě snažili vypsat postupy, problémy, na které je možné v matrikách narazit - určitě je tam něco o určování věku, stejně jako o příjmeních u žen, nemanž. dětí... , postupy, jak pátrat a bádat.
Já osobně naprosto zavrhuji postupy - no, to jsem tam někde opsal, asi to tam nebylo teda správně... nebo přístup - přečtu jakési příjmení, tak z něj udělám rodné příjmení matky.
Přece na to, abychom měli správně přepsané zápisy máme sekci čtení. Ano, my všichni musíme přispět vlastní snahou, učit se číst... přepisovat..
Chceme se věnovat našim předkům? Tak musíme obětovat čas i na kurent a čtení.
Je to jakoby někdo chtěl být rybářem a čekal, že za něj někdo další bude navazovat háček s odůvodněním, že to zdržuje, nebo by nebyl ochotný vytahovat dešťovky z hlíny, protože je to hnusné-..
Pak ovšem platí, že kapr se dá koupit v obchodě a rodokmen se dá koupit u profigenealoga.

Ono je fajn, když se podaří opsat rodokmen, ale nikde není jistota, že tento rodokmen je správný.
Kdysi jsem narazila na vypracovaný rodokmen, dnes vím, kdo byl jeho autorkou, (dva roky jsem se snažila poděkovat), byl součástí diplomové práce. (Moje předkyně byla dcerou šafáře, který se neustále stěhoval... sama jsem proto na jeho rod dlouho nemohla narazit)
Přesto jsem si naprosto všechny odkazy ověřovala, a autorka Makke mně to určitě neměla za zlé :-), ví, že si jí a jejich znalostí velmi vážím. (Tímto ještě jednou děkuji)

Věřte mně, že matriky byly pro kněze jakousi povinností tak trochu navíc, ano, lidé byli negramotní, ale o svých předcích věděli snad i více, než my dnes, ale veškerá práce kolem matričního zápisu byla na kněžích. Oni nejen zapisovali, ale i podávali hlášení,(jednak církevním nadřízeným , ale stejně tak i vrchnosti - třeba důležitý počet žijících poddaných schopný roboty...) počet narozených zemřelých v dětství, nemanž. dětí, svateb "přes farnost"... a samozřejmě byli také kontrolováni. Ne vždycky byly vizitace církevních nadřízených příjemné, klidné, chyby byly vytýkány, někdy třeba i forma zápisů - nepsat text, ale do kolonek, nepsat do kolonek, ale text... nepsat česky, ale německy, překládat - nepřekládat česká jména...
K tomu dokládání, zda nejsou nějaké překážky sňatku, u těch prominutelných pak sepsat žádost a doložit ji - tedy vypracovat rodokmen, který nemusel postihovat jen jednu farnost. Korespondence s okolními farnostmi... určitě si doplníte... Třeba svatba - ta začala probíhat před vlastním slibem v kostele, sepisoval se postupně manželský protokol, v případě potřeby se sjednávala výhosť, snoubenci odpovídali na předepsané otázky, farář je zapisoval... snoubenci docházeli na manželský katechismus a teprve potom mohly být ohlášky .
Nikdy jsem se neodvážila nějak příliš kritizovat, snad jen kvalitu písma tam, kde to bylo naprosto nečitelné.
Škoda, že nemáme patrona genealogů, určitě by měl možnost tam nahoru vyřizovat skoro vždy poděkování...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje

Příspěvekod hanucha » úte dub 09, 2019 21:26

kimes píše:Hanucho, podle mého názoru, příliš zobecňujete své negativní zkušenosti s přesností matričních zápisů a tím dehonestujete jejich hodnověrnost. Negramotnost "lidu prostého" byla sice v těchto dobách veliká, ale pořizovatelé matričních zápisů rozhodně negramoti nebyli - ale byli to lidé omylní, méně či více pečliví.Pokud však např. oddávající postupoval podle tehdy platného církevního práva, tak si údaje o snoubencích z vlastní farnosti sám vyhledal v matrice, pokud byli z jiné farnosti, museli přinést křestní listy, apod. Nemyslím si, že drtivá většina dala na to co jim kdo řekl, nebo dokonce údaje záměrně upravovali. Abyste mohla toto tvrdit, musela byste prostudovat nejen vlastní matriční zápis, ale i příslušné doklady, založené ve farním archivu, např. snubní protokoly, atd.
Kdyby to, co popisujete ve svém příspěvku, mělo platit obecně, tak bychom se s rodokmeny příliš daleko nedostali...

Možná to příliš zobecňuju, asi to vyznělo, že to je pokaždé, to je fakt. Ale teď zrovna se probírám matrikama, kde opravdu věk u svatby nesedí nebo sedí plus minus cca do 5 let a rozhodně se zapisující neobtěžoval si věk snoubenců ověřit. Ale je fakt, že většinou se na to spolehnout dá. U úmrtí teda většinou ne.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje

Příspěvekod hanucha » úte dub 09, 2019 21:44

Zora píše:Já se také divím, že třeba Komtesa si nepřečte Rady do začátku, kde (nejen já) jsme se poctivě snažili vypsat postupy, problémy, na které je možné v matrikách narazit - určitě je tam něco o určování věku, stejně jako o příjmeních u žen, nemanž. dětí... , postupy, jak pátrat a bádat.
Já osobně naprosto zavrhuji postupy - no, to jsem tam někde opsal, asi to tam nebylo teda správně... nebo přístup - přečtu jakési příjmení, tak z něj udělám rodné příjmení matky.
Přece na to, abychom měli správně přepsané zápisy máme sekci čtení. Ano, my všichni musíme přispět vlastní snahou, učit se číst... přepisovat..
Chceme se věnovat našim předkům? Tak musíme obětovat čas i na kurent a čtení.
Je to jakoby někdo chtěl být rybářem a čekal, že za něj někdo další bude navazovat háček s odůvodněním, že to zdržuje, nebo by nebyl ochotný vytahovat dešťovky z hlíny, protože je to hnusné-..
Pak ovšem platí, že kapr se dá koupit v obchodě a rodokmen se dá koupit u profigenealoga.

Ono je fajn, když se podaří opsat rodokmen, ale nikde není jistota, že tento rodokmen je správný.

Ano, taky jsm se divila. Hned jak mi Komtesa poslala "jeji" udaje naseho spolecneho rodokmenu, bylo mi jasne, ze ho opsala, a taky od koho :D Protoze kdyz se podivate na predchozi stranku, tak je tam v narozeni Jana Nyče mezi nama rozpor - Komtesa ma 10.3. a ja 10.10. Kdyz jsem rodokmen sestavovala, tak jsem se prepsala a misto rijna jsem omylem napsala brezen. Pozdeji jsme si to opravila, ale mezitim to ode me opsal jeden pribuzny, ktery sbira kdeco, takovych chyb nebo chybejicich udaju (i mych) ma ve "svem" rodokmenu vic. Ale na druhou stranu jsem se od Komtesy dostala k jinym udajum, ktere bych sice asi casem zrejme nasla, ale aspon me to nakoplo je hledat :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Komtesa » úte dub 09, 2019 21:57

Tak vám všem moc děkuji a už se nebudu vnucovat, že hanucho ( a celý můj rodokmen jsem neopsala, světe div se taky jsem něco našla ) a přeji všem krásný den.K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod hanucha » stř dub 10, 2019 22:59

Komtesa píše:Tak vám všem moc děkuji a už se nebudu vnucovat, že hanucho ( a celý můj rodokmen jsem neopsala, světe div se taky jsem něco našla ) a přeji všem krásný den.K

Však já vám taky moc děkuju a nemyslela jsem to tak, že byste se vnucovala. To, že občas někdo něco opíše, beru jako fakt, přestože já to nedělám. Bylo mi jasné, že ty opsané údaje jsou sice nejspíš původně ode mě, protože já jsem to dělala fakt už docela dávno jako pravděpodobně první kdo je pak zveřejnil (dělala jsem to v řádu dní poté, co matriky byly na zveřejněny online a zveřejňuju vše na MyHeritage), ale někteří na mě mohli navázat víc do minulosti, kam jsem zatím nedošla. Proto jsem se i ptala, jestli jste hledala tu svatbu, protože to je podle mého další logický postup, který já jsem absolvovala, ale zatím neúspěšně.
Každý to máme jinak a já jsem opravdu ráda za to, o co jste se podělila :-) I když jsem si to našla sama, tak jsem věděla, kde přesněji hledat. Ještě jednou díky.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Zora » čtv dub 11, 2019 0:37

Komteso,

Umístila jste u tohoto příspěvku Oznámení, že zpráva obsahuje nelegální, či pirátský software. Můžete, prosím, napsat, o co se přesně jedná?
Pokud jde o omyl, Ok,

pokud to bylo úmyslné znevažování fóra, bude následovat ban.
Díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Komtesa » čtv dub 11, 2019 6:09

Jedinnu změnu, kterou jsem zde udělala byl dodatek VYŘEŠENÉ, ale ten jsem dala i jinam, tak Zoro nevím o čem je řeč.
Už se mi na tomhle fóru vůbec nelíbí, je fakt, že mi tu dobří lidé dost pomohli, ale po tomhle tu končím, už sem nepůjdu. Píšete, že pokud jde o omyl Ok, takže sama nevíte o co jde .
Přeji hezký den K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Komtesa » čtv dub 11, 2019 6:32

hanucha: myslela jsem, že tohle fórum je tu od toho aby jeden druhému pomohl - tím pádem to od něj opsal a prvenství vám nikdo nebere i když si myslím, že o tohle tu nejde. To že jste se sekla v dat nar Jana Nýče je vaše chyba a víc než se tím tady chlubit jak to někdo špatně opsal by stálo spíš za omluvu.
Už od vás nic nechci. Hezký den K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Zora » čtv dub 11, 2019 6:39

Komtesa píše:Jedinnu změnu, kterou jsem zde udělala byl dodatek VYŘEŠENÉ, ale ten jsem dala i jinam, tak Zoro nevím o čem je řeč.
Už se mi na tomhle fóru vůbec nelíbí, je fakt, že mi tu dobří lidé dost pomohli, ale po tomhle tu končím, už sem nepůjdu. Píšete, že pokud jde o omyl Ok, takže sama nevíte o co jde .
Přeji hezký den K


Zde je Vaše oznámení:
Důvod nahlášení: Warez » Zpráva obsahuje odkaz na nelegální nebo pirátský software.
Oznamovatel: Komtesa [ Profil | Prohlédnout si záznamy uživatele | Varovat uživatele ]
Nahlášeno: stř dub 10, 2019 7:14

Samozřejmě, že nevím, co Vás k zaslání takové zprávy vedlo, to byste měla vědět Vy. Mně se jen zobrazí oznámení. Proto se ptám. Ok, nevíte, nic jste neudělala.... tedy mažu.
K dalším Vašim vyjádřením bych dodala, tvrdě, nekompromisně - fórum nepotřebuje Vás, Vy ale fórum potřebujete.
To, že děláte chyby, neumíte správně přečíst, to není odsouzeníhodné, to byste se postupně naučila. Spíš je naprosto nevhodný postup, jakým se snažíte dostat bez námahy k potřebným datům.
Ať se Vám tedy daří jinde lépe.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Komtesa » čtv dub 11, 2019 12:15

Omyl já fórum k ničemu nepotřebuji, není to pro mě otázka života a smrti. Nevím co myslíte tím bez námahy, přece je tu to fórum aby ten kdo má nějaké informace a chce se s nimi podělit, je to jeho rozhodnutí, zrovna tak je na každém kdo chce tyhle informace využít pro sebe. Myslím kdyby tady jeden druhému nechtěl pomoci tak by to nedal ke zveřejnění a fórum by bylo na nic.
Tak se tady mějte krásně a možná někdy,,,, ale v dohledné době neeeeeeeeeeeee.
Ať se ám daří lépe. K
P.S. co se týká té druhé věci opravdu jsem nic neudělala
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Ještě Nýčovi z Borové a okolí Náchoda z KH kraje vyřešen

Příspěvekod Zora » čtv dub 11, 2019 12:23

Komtesa píše:Omyl já fórum k ničemu nepotřebuji, není to pro mě otázka života a smrti. Nevím co myslíte tím bez námahy, přece je tu to fórum aby ten kdo má nějaké informace a chce se s nimi podělit, je to jeho rozhodnutí, zrovna tak je na každém kdo chce tyhle informace využít pro sebe. Myslím kdyby tady jeden druhému nechtěl pomoci tak by to nedal ke zveřejnění a fórum by bylo na nic.
Tak se tady mějte krásně a možná někdy,,,, ale v dohledné době neeeeeeeeeeeee.
Ať se ám daří lépe. K
P.S. co se týká té druhé věci opravdu jsem nic neudělala



Moc držím palce, aby se Vám jinde líbilo více :D,
třeba to "tam" půjde bez jakékoliv námahy či přispění z Vaší strany.

Nahlášení bylo provedeno Vámi, doložila jsem, tak o tom asi ani nevíte. Už jsem to smazala.
Téma ukončuji a zamykám.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků