Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, Luck)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, Luck)

Příspěvekod kathaj » stř led 16, 2019 18:48

Budu ráda za jakékoliv doplnění u jednotlivých příjmení. V oblasti Větřní nevím, kde pátrat. Vím jen to, že předci tam pracovali, ale kde se narodili a žili se velmi těžko hledá.
A oblast Volyně je také špatně dohledatelná, za jakékoliv informace budu velmi vděčná.

V rodokmenu mám:
(Pro zjednodušení udávám i ženská příjmení v mužském rodu)

RAKOVNÍK – Milostín (Mil.), Povlčín, Nesuchyně (Nes.), Mutějovice (Mut.), Janov, Kounov (Koun.)

HAJNÝ František (* 1876 Milostín 25), František (* 1842 Milostín 25), Apolena (* 1817 Povlčín 18), Josef (cca.1773, †1821 Povlčín 18)

KLUC (Klutz, Klucz) Marie (1851-1881 Mil. 25), František (asi1811-1866 Mil. 25), Michal (cca.1770-1850 Mil.15)

KONOPÁSEK Marie (1879-1960 Mil.52), Matěj (*1838 Mil.52), Matěj (cca 1790 Mil. 40- 1865 Mil.42), Matěj (cca. 1760?, manželka Maria Jirásková)

MRHAL Barbora (*1878 Nový Dvůr 9- † Kounov), Jakub (*1847 Nový Dvůr 9), František (* Nový Dvůr), Bartoloměj (Nový Dvůr)

ŠTÍBR (Stieber, Stibr, Stybr apod.) Kateřina (*1842 Mil. 33), Josefa (*1842 Mil. 33), Václav (1798? Mil.33), Jan (Johan) (1779? Nes.14-1839 Mil.33), Mathias

ŠTYS (Stiess, apod.) František Xaver (*1876 Koun.28), Vojtěch (*1825 Janov 5-1909 Koun.95), Václav (Janov5), Josef (Janov)

ROKYCANSKO a RAKOVNICKO – Miličov (panství Chříčské) u Šípů, Mlečice (panství Zbiroh), okolí Zvíkovce - Podmokly, Vystrčilka (pomístní název Zvíkovce prý malá osada naproti současné pile Kočkův Mlýn)

BLÁHA Barbora (Vystrčilka u Zvíkovce, manželka Martina Krauze)

KROB (Grob, ...) Marie (*1806? Podmokly 43), Václav (Podmokly 43)

KRAUZ (Kraus, apod.) Marie (Mlečice 30), Martin (Mlečice 30)

TRINNER Barbora (1846 Podmokly 66 – 1902 Kounov 95), František (* Miličov - † Podmokly 66 n. 88), Václav (* Miličov 15)

Přiženění, přivdaní:
FUXA Marie (*Lašovice - †Nový Dvůr 9), Jan (Lašovice, manž. Veronika – Velký Újezd 3)
HEJDA Veronika (1796 Nes.32-1883 Mil.33), Josef ( Nes.32)
HERINK (Herynk, Hering apod.) Anna (cca.1820-1880 Mil.14), Vojtěch (Adalbert) (cca. 1801-1876 Mil. 14)
JIŘÍKOVSKÝ Johanna (cca.1803 Nový Dům 40-1864 Mil.42), Antonín (Nový Dům 40)
KREJČÍ Barbora (1795 Mil.- 1870 Janov), Tomáš (Mil. 14 nebo 19)
LINHART Veronika (* cca 1800 Chrášťany 12)
POCHMAN (Pochmon, Pachman, ...) Anna (Povlčín)
ŘEPÍK Marie (Mil.)
SEIFERT Terezie (cca.1770? Tuhřice okr. Žatec), Jan (její otec, fořt z Tuhřic)
SRP Marie (1782 Nes.3-1834 Mil.14)
ŠVÁGNER (Schwagner) Markéta (1784 Mut.70 – 1864 Mil.33), Oldřich (Ulrich) (Mut.70)
VOJÁČEK (Wojatczek, apod.) Barbora (Nes.4), Josef (Nes.4)

VĚTŘNÍ – ČESKÝ KRUMLOV
KOSTCHER Jan (*1887 ? - †1951 ?, dělník v papírně Větřní, manž. Marie – dělnice tamtéž), Růžena (1917 ? – 1965 ?, dělnice na dráze, měla poměr s ženatým četníkem z Nymburka jménem Jan ?(† 1950), narodila se jim dcera Irena (* 1937)

VOLYNĚ – Obl. DUBNO – Alexandrovka, Kochanka, Luthardovka,
gub. LUCK – Niva Hubinská
(Pancíř – Šíma – Hrst vzpomínek na Český Volkov
Kochanka- (str. 35) Osada při sv. hranicích volkovského katastru nejdříve byla jako součást obce Pelča. Po 1.sv.v. po sloučení několika menších osad dostala název Kochanka. Tento majetek pro české osídlení – samý les, zakoupili (Volf, Šrámek a další). Před začátkem 2.sv.v. tato osada čítala kolem 80 občanů české národnostní menšiny. Po válce a ještě později, když už se české obyvatelstvo vystěhovalo, se ukrajinským a ruským vládcům, jméno obce Kochanka zdálo příliš polské. Protože slovo „kochać“ v polštině znamená milovat, přejmenovali Kochanku na Jablonovku. A tak místo Jablonovky, která byla srovnána se zemí existuje Jablonovka jiná, namísto Kochanky.
Str.9 – První přistěhovalci do Volkova byly z Jičínska, Kladenska, Lounska, Mladoboleslavska, Mělnicka, Písecka, Rakovnicka a Roudnicka.)

FIALA Jakub (Kochanka, otec Vlad.), Vladimír (1893 Kochanka – asi 1979 Hokov u RA),
syn Josef(1918 Kochanka – 1991 Heřmanov u RA)
dcera ??? (*Kochanka –přesídlení do Polska, provdaná za jistého „PRAJZENTa“, jejich děti: Božena, Růžena, Vláďa a další syn)

CHAROUZEK František (Niva H., František (*1878 Niva Hub., manž. Anna Kellerová), František (1921 Niva Hub. - 1971 Šluknov)

KENDÍK Jan (* Niva Hub.), dcera Soňa (? Zdena nebo Xenie) (1898 Niva H. – 1954 Šluknov, manž. Vl. Šimek)

ŠIMEK František (Koch.), Josef (*1871 Koch.), děti:
1.)Vladimír (1893 Koch.-1966 Šluknov), Emílie (1921 Koch.-2007 Rakovník, manž. Jos.Fiala), Lída (Ludmila?) (1923 Koch. – 1986 Rumburk, manž. Fr. Charouzek - * Niva Hub.),
2.)Anna (*Koch.- † Skupice?, manž.BRAUN, děti: Evženie Braunová a syn – Skupice),
3.)Slavěna (manž. LANGR),
4.) syn ŠIMEK, jeho děti Jarda a Václav
5.)Albína (zemřela malá), 6.) Václav (zemřel malý)

SVÍTEK Václav (* Alexandrovka, manž. Marie), dcera Anna (cca.1899 Alex.-1981 Hokov)

VRBA Josef (* Luth.), dcera ??? (manž. Josef Šimek)
kathaj
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2019 18:27
Oblast pátrání: Rakovnikcko - Milostín, Povlčín, Nesuchyně, Janov, Kounov, Mutějovice
Zvíkovec a okolí - Miličov u Šípů, Podmokly, Mlečice
Větřní - papírny
Volyně - Kochanka, Luthardovka, Alexandrovka, Niva Hubinkská
Rodokmen online: Hajná Web Site (MyHeritage)

Re: Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, L

Příspěvekod kathaj » stř led 16, 2019 22:05

U předků z Volyně bohužel netuším odkud předci z Čech přišli, jsem ráda, že jsem již v mládí získávala informace od babičky (alespoň ústní, co si pamatovala).
Krejčí - zatím jsem v této přivdané linii příliš nepátrala. Marie Krejčí (narozena cca 1780 v Milostíně, zemř. 8.1.1851 Povlčín 18) - manželka Josefa Hajného (cca. 1773-1821 Povlčín 18). Ale ta oblast Milostín - Povlčín - Nesuchyně je tak malá, že prapředci jistě budou společní.
Svítkovi - v současnosti žijí v Kolešovicích a okolí, původ by mě samozřejmě zajímal.
Pochman - objevila jsem teprve před pár dny, ještě zkoumám, zda jsem opravdu správně rozluštila příjmení, ale v této oblasti je běžné, tak snad je to správně. Anna z Povlčína manželka Josefa Stiesse domkáře z Janova 14.
kathaj
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2019 18:27
Oblast pátrání: Rakovnikcko - Milostín, Povlčín, Nesuchyně, Janov, Kounov, Mutějovice
Zvíkovec a okolí - Miličov u Šípů, Podmokly, Mlečice
Větřní - papírny
Volyně - Kochanka, Luthardovka, Alexandrovka, Niva Hubinkská
Rodokmen online: Hajná Web Site (MyHeritage)

Re: Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, L

Příspěvekod kathaj » stř led 16, 2019 22:11

Štíbr - opravdu velmi běžné příjmení v této oblasti. Se Štíbry z Rakovníka mám nějakou stejnou linii, kterou jsem narazila na MyHeritage.
kathaj
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2019 18:27
Oblast pátrání: Rakovnikcko - Milostín, Povlčín, Nesuchyně, Janov, Kounov, Mutějovice
Zvíkovec a okolí - Miličov u Šípů, Podmokly, Mlečice
Větřní - papírny
Volyně - Kochanka, Luthardovka, Alexandrovka, Niva Hubinkská
Rodokmen online: Hajná Web Site (MyHeritage)

Re: Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, L

Příspěvekod kathaj » stř led 16, 2019 22:27

PS: Děkuji za odkaz k volyňským matrikám. Spíše bych potřebovala tu západní oblast (Dubno, Luck) než východní - Žytomyr. Přesto děkuji a jestli budu mít chvilku času, tak i v nich zkusím trochu zapátrat. :)
kathaj
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2019 18:27
Oblast pátrání: Rakovnikcko - Milostín, Povlčín, Nesuchyně, Janov, Kounov, Mutějovice
Zvíkovec a okolí - Miličov u Šípů, Podmokly, Mlečice
Větřní - papírny
Volyně - Kochanka, Luthardovka, Alexandrovka, Niva Hubinkská
Rodokmen online: Hajná Web Site (MyHeritage)

Re: Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, L

Příspěvekod Šušara » čtv led 17, 2019 12:46

Mám Kroby z Rakovnicka, konkrétně z Ryšína, z Rudy, Bratronic a Krušovic - vesměs 18. stol.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, L

Příspěvekod kathaj » čtv led 17, 2019 19:15

Re: Šušara - na Kroby jsem zatím narazila víceméně náhodou (přidaná) a zatím je mám z té oblasti u Berounky. Kdybych se někdy přiblížila k oblasti, kterou píšete, ráda se ozvu. Děkuji za info
kathaj
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2019 18:27
Oblast pátrání: Rakovnikcko - Milostín, Povlčín, Nesuchyně, Janov, Kounov, Mutějovice
Zvíkovec a okolí - Miličov u Šípů, Podmokly, Mlečice
Větřní - papírny
Volyně - Kochanka, Luthardovka, Alexandrovka, Niva Hubinkská
Rodokmen online: Hajná Web Site (MyHeritage)

Re: Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, L

Příspěvekod kathaj » čtv led 17, 2019 21:31

Podle mě měl Josef Hajný z Povlčína 18 za manželku Marii, dceru Jiřího Mráze z Nesuchyně. Tady je jejich svatba: http://ebadatelna.cz/d/9328/6 a zde je narození pohrobka po Josefovi Hajném: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/9277/18 Tam je Marie psaná jako dcera Jiřího Mráze z Domoušic 7.
U svateb jsou údaje přesnější než u prarodičů u křtů. Doporučuji to i tak ještě prověřit.

Já mám v rokokmenu Apolenu (Apolonia Hajná - 8.10.1817 o: Josef Hajný Launer, M: Maria Tochter von ?František? und Apolonia Mrass Launer von Mutiowitz N.4
viz http://ebadatelna.soapraha.cz/d/9277/17#

Právě u každé té matky Marie jsou jiní rodiče. Takže je to dost zmatené.
Ve stejné matrice Mutějovice 11 - jsou další děti Josefa Hajného a Marie (ale asi ne ti stejní, i když u stejného čp.18):
Maria (1803), Kateřina (1804), Anna (1807), Barbara (1810), Maria (1812), Barbara (1815), Apolena (1817), Josefa (1821, pohrobek)
kathaj
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 16, 2019 18:27
Oblast pátrání: Rakovnikcko - Milostín, Povlčín, Nesuchyně, Janov, Kounov, Mutějovice
Zvíkovec a okolí - Miličov u Šípů, Podmokly, Mlečice
Větřní - papírny
Volyně - Kochanka, Luthardovka, Alexandrovka, Niva Hubinkská
Rodokmen online: Hajná Web Site (MyHeritage)

Re: Rakovnicko, Zvíkovec, Větřní - papírny, Volyně (Dubno, L

Příspěvekod lida.krobová » pát kvě 17, 2019 15:29

Pochman, Moniko, píšete, že máte malý rozrod Pochmanů ze 17. a 18. století z Milostína. Já mám v mém rodokmenu Martina Pochmona ze Hředlí. Datum narození neznám přesné. Zemřel v roce 1736 a v úmrtní knize je 90 let, což není pravda. V soupisu poddaných podle víry z roku 1651 Rakovnicko se vyskytuje Vít Pachman s manželkou Annou. Jeden syn Marina se jmenoval Vitus a tak předpokládám vazbu na Milostín. Byla bych ráda za informaci. Děkuji Lída Krobová
lida.krobová
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 16, 2019 17:47
Oblast pátrání: Rakovnicko


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků