V rodokmenu mám: Kurzer, Binstok (Žolkva, Polsko)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

V rodokmenu mám: Kurzer, Binstok (Žolkva, Polsko)

Příspěvekod troSK4 » ned lis 25, 2018 22:20

Dobrý den!
Hledám spřízněné duše, které mají v rodokmenu příjmení Kurzer a Binstok. Jedná se o mé prarodiče, kteří se žili v tehdy polském, později ukrajinském městě ŽOLKIEW (Žovkva - ukrajinsky Жовква; polsky Żółkiew; rusky Жолква; v letech 1951–1991 Nesterov) v kraji zvaném Halič, jež byl součástí rakousko-uherské monarchie. Snad byli české národnosti a na ukrajinsko-polské hranice přišli za prací. Ocením i jakékoliv informace o komunitě, která žila ve městě Žolkva v 19. století.
troSK4
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 25, 2018 21:51

Re: V rodokmenu mám: Kurzer, Binstok (Žolkva, Polsko)

Příspěvekod troSK4 » pon lis 26, 2018 11:58

Moc děkuji za odpověď. Odkazy na stránky, které jste mi poslala, určitě prostuduji. Na internetu jsme našli matriční záznamy o narození našeho dědečka a jeho sourozenců z druhé poloviny 19. století. Dědeček se narodil 1888. Odkaz na stránky Vám vložíme co nejdříve. Má je synovec.
troSK4
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 25, 2018 21:51

Re: V rodokmenu mám: Kurzer, Binstok (Žolkva, Polsko)

Příspěvekod troSK4 » pon lis 26, 2018 16:43

Zkuste tyto stránky.
http://jri-poland.org/town/zolkiew.htm
Je třeba se zaregistrovat.
Naposledy upravil troSK4 dne úte lis 27, 2018 8:48, celkově upraveno 1
troSK4
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 25, 2018 21:51

Re: V rodokmenu mám: Kurzer, Binstok (Žolkva, Polsko)

Příspěvekod troSK4 » úte lis 27, 2018 8:47

Moc děkuji za odkazy. Zvláště stránka https://search.geshergalicia.org/ je super (!). Neznala jsem ji. Stránku https://www.jewishgen.org/ znám, ale tam jsem toho moc nezjistila. Dědeček přišel do Česka cca v období od r. 1906 do r. 1920. Jeho život v ČR již máme zmapovaný. Momentálně se snažíme zjistit nějaké údaje o jeho životě do 18 let a o jeho předcích. Ze vzpomínek cit.: " ...... přišel do ČR jako mladý chlapec - sirotek..... ". V každém případě ještě jednou děkuji za velmi přínosné informace.
troSK4
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 25, 2018 21:51


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků