VYŘEŠENO Rožmitál a Příbram - příjmení Podlena

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYŘEŠENO Rožmitál a Příbram - příjmení Podlena

Příspěvekod Sandy » ned srp 26, 2018 11:44

Dobrý den,
můj prapředek Jan Adalbertus Podlena se narodil 23.4.1737 ve Skelných Hutích u Rožmitálu pod Třemšínem

otec Georgius Podlena, nar. cca 1707 + - 10 let, úmrtí 17.1.1779 ve Skelných Hutích
- nemohu najít jeho narození, prošla jsem všechny matriky z okolí od r. 1639, ale příjmení Podlena se nikde nevyskytuje
- pravděpodobně přišli z větší dálky, zkoušela jsem i plzeňsko a třeboňsko, protože Rožmitál je na rozhraní, ale nic jsem nedohledala

Nemá někdo z vás v rodokmenu tohle příjmení?

Děkuji předem za jakoukoliv informaci.
Naposledy upravil Sandy dne čtv říj 20, 2022 10:26, celkově upraveno 1
Sandy
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř bře 23, 2016 23:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Praha - západ, Rožmitál, Příbram, Blatná, Vrané nad Vltavou, Tisová, Skochovice, Přestavlky, Slapy, Přední a Zadní Hutě, Březí, Buková u Třemšína, Zalány, Ústecký kraj - Dobkovice, Děčín, Libochovice, Lovosice, Poplze,

Re: Rožmitál a Příbram - příjmení Podlena

Příspěvekod balneo » úte srp 06, 2019 19:49

Dobrý den, můj dědeček se jmenoval Podlena a pocházeli původem někde od Rožmitálu p. Třemšínem.
Tady jsem nalezl příspěvek od Sandy - pokud by šlo zaslat nějaké bližší informace, budu moc rád :-)
Můj mail je balneo@email.cz Díky Vláďa.
balneo
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 06, 2019 19:41
Oblast pátrání: Podlena, Paukner, Kříž


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků