Svojanovští Náchodsko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Svojanovští Náchodsko

Příspěvekod raadjaa » stř bře 21, 2018 18:56

Pěkný den,
zcela neočekávaně jsem zachytil přítomnost části asi mého rodu na Náchodsku (Pavlišov, Hronov, Staré Město...), a sice počínaje svatbou Aloise Svojanovského v Pavlišově 1823. Jestli dobře čtu, měl by být příslušníkem 3. batalionu polních myslivců, narozen 1793 jako syn Aloise z Labského Kostelce (Kostelec nad Labem ) viz přílohy. Rod mi mizí někde kolem roku 1900, pokud vím, dodnes žijí Svojanovští v Jičíně. Nenarazil jste někdo při bádání na tohle příjmení? Nevíte, kde a jak získat informace o 3. batalionu polních myslivců v tomto regionu? Nevíte, jestli by nemohl být archiv ohlášek v archivu zámku Náchod, a kde ho hledat?
Přílohy
Náchod Pavlišov N Václav a Františka 1825.jpg
matrika N Pavlišov II M 245
Náchod Pavlišov O Alois_Kaufmanová 21_07_1823.jpg
matrika + index O Pavlišov D str 293
raadjaa
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 06, 2016 17:48
Bydliště: Svojanov u Poličky
Oblast pátrání: Svojanov, rod Svojanovských, historie objevitelů Javoříčských jeskyní

Re: Svojanovští Náchodsko

Příspěvekod Ewka » stř bře 21, 2018 20:20

Jen k poslední části příspěvku: ohlášky snoubenců jsou v SOkA Náchod jen pro roky 1834-1879, něco by snad mohlo být ve snubních protokolech 1757-1958 viz Souhrn o fondu Farní úřad Červený Kostelec.
Jen pozor pro bádání ve farních fondech je nutné mít souhlas příslušného farního úřadu... V Náchodě to vyžadují i pro archiválie starší sta let.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Svojanovští Náchodsko

Příspěvekod raadjaa » stř bře 21, 2018 20:30

Děkuji moc. Já se dotazoval na Děkanátu, tam prý nic nemají, SOkA Náchod mi prý udělá rešerši za 1500,-, Hradec - kde by snad ten archiv mohl být, se mi neozval. Fond Červený Kostelec by měl být v Zámrsku?
raadjaa
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob srp 06, 2016 17:48
Bydliště: Svojanov u Poličky
Oblast pátrání: Svojanov, rod Svojanovských, historie objevitelů Javoříčských jeskyní

Re: Svojanovští Náchodsko

Příspěvekod Ewka » stř bře 21, 2018 20:42

Když kliknete na odkaz, vše tam uvidíte :wink: Fond Farní úřad Červený Kostelec je uložen v SOkA Náchod. V Zámrsku naleznete povětšinou spíše informace z činnosti velkostatků. Zkuste zadat na stránkách badatelna.eu Červený Kostelec a najde Vám to všechny fondy napříč ČR.
Ještě by možná stálo za to podívat se do sčítacích operátů (SOkA Náchod), nejsem si jistá jaká léta se dochovala pro Kostelec (mají soupis na webu viz vychodoceskearchivy.cz ...).

PS. Zkoušel jste vyhledávát na různých genealogických portálech - např. familysearch, geni nebo myheritage?

Přeji hodně úspěchů v bádání :wink: .
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Svojanovští Náchodsko

Příspěvekod Ewka » stř bře 21, 2018 20:52

Omlouvám se, nechala jsem se zmást Náchodskem a chybně hledala údaje pro Červený Kostelec :D :D :D :roll: .

Tudíž všechny rady platí, jen si na stránkách badatelny najděte správný farní/děkanský úřad :)))) .. Ale ty sčítací operáty bych určitě zkusila :).
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků