Hilšer (Kroměříž, Morava)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hilšer (Kroměříž, Morava)

Příspěvekod MartiL » sob lis 11, 2017 21:31

Dobrý den,

hledám jakékoliv informace o rodině Hilšerových (Kroměříž, možná i jinde) před rokem 1850, zajímal by mě zejména Englbert Hilšer (nar. 1850) původem z Kroměříže a jeho matka Terezie Hilšerová (její otec Jan Hilšer a matka Tekla), o které jsem nanašla žádné informace (pro mne nečitelné matriky). Prozatím jsem nenašla žádnou spojitost s rodinou Hilšerových ve Frenštátu (Trojanovic), ale mohla by tam být...

Předem děkuji za pomoc a přeji hezký den.
Uživatelský avatar
MartiL
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 11, 2017 21:16
Bydliště: České Budějovice
Oblast pátrání: Jižní Morava, Severní Čechy

Re: Hilšer (Kroměříž, Morava)

Příspěvekod Zora » ned lis 12, 2017 18:19

Narození Engelberta Hiltschera
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=145

Narození jeho matky Terezie
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=29

Založte si v sekci Čtení dotaz a požádejte o přečtení. Je vidět, že něco jste přečetla, vypište všechno a určitě Vám zase někdo pomůže dál do minulosti. není třeba se bát dotazů, zkoušejte i sama, zápisy mají většinou stejnou strukturu. U otce je jméno, příjmení, syn koho,(prarodiče dítěte). povolání a obec původu, , matka má zhruba stejné údaje.

Vy jste zřejmě hledání vzdala proto, že jste pokračování rodu do minulosti nenašla v indexech.
Právě+ proto je třeba mít zápisy dobře přečteny, v tomto období matriky udávají hodně podrobností. .

Jen upozorňuji, že zde se píše příjmení Hiltscher, (tedy Hiltšer), Vy uvádíte Hilšer. Nemusí to být na závadu, příjmení se přepisovala i pozměněně, jen je třeba mít jistotu, že hledáte správné předky.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hilšer (Kroměříž, Morava)

Příspěvekod MartiL » ned lis 12, 2017 18:52

Mnohokrát děkuji za pomoc, moc si toho vážím. Ale bohužel u toho druhého nejsem schopna rozluštit, který z daných zápisů to je.

Načteno něco máme, zápis z matriky Englberta známe. Hledáme již dlouho, máme informace již, co jsme získali před zveřejněním matrik. Ale bohužel je pro nás problematická zejména čitelnost matrik, i když už sem tam něco přečtu, je to prostě problém a většinou si nejsem jistá...(ale chápu, že tak to bude mít spousta lidí..) Po roce 1850 žádný problém, to jsme dohledali vše, co jsme chtěli.

Jistá si jsem, že opravdu jdeme po správném jméně, máme rodný list dítěte Englberta, sedí datum i místo narození - jen bohužel pokaždé jméno psali jinak...Dnešní podoba jména je Hilšer.
Uživatelský avatar
MartiL
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 11, 2017 21:16
Bydliště: České Budějovice
Oblast pátrání: Jižní Morava, Severní Čechy

Re: Hilšer (Kroměříž, Morava)

Příspěvekod Zora » ned lis 12, 2017 19:03

levá strana , 15 oktobra , dům č. 241? , poslední vlevo dole na stránce
dítě Teresia.
Teď vložte do sekce čtení, přečetla jste alespoň jména rodičů a určitě se najde dobrá duše, která Vám čtení doplní.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hilšer (Kroměříž, Morava)

Příspěvekod MartiL » ned lis 12, 2017 19:14

Děkuji Vám moc, mám z toho velkou radost.
Mějte se hezky.
M.
Uživatelský avatar
MartiL
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 11, 2017 21:16
Bydliště: České Budějovice
Oblast pátrání: Jižní Morava, Severní Čechy


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků