Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod Shina13 » ned říj 22, 2017 18:16

Otazník u příjmení či obce - může se jednat o chybu čtení
Jedno příjmení vícekrát pod sebou - (nejspíše) nezávislé rody - příbuznost nepotvrzena
Obce jsou řazeny od nejstaršího po nejaktuálnější místo bydliště

Abecední seznam příjmení z mého rodokmenu

Adam (Moravské Prusy)
Ambroz (Odrůvky)
Beneš (Asi kolem Březiny)
Böhm (Maloměřice)
Čapka (Rostěnice)
Doležel (Odrůvky)
Doupovec (Pavlovice, Bohdalice)
Franz (Hlubočany)
Frank (Kozlany)
Grmela (Niva - Hartmanice, Drahany, Odrůvky)
Gross (Kučerov)
Hanák (Dědice)
Haška (Rostěnice)
Heger (Hlubočany)
Hrubý (Asi kolem Nivy - Hartmanic)
Hříbek (Lípy)
Hujíček (Niva - Hartmanice)
Jelínek (Opatovice)
Kameníček (Asi kolem Opatovic)
Kameník (Asi kolem Odrůvek)
Kočička (Pavlovice)
Kotzman (Obřany)
Kučera (Bohdalice)
Kudlička (Pazderna)
Kupka, Kopka (Březina)
Kura (Obřany?)
Legner, Lekner, Lehner (Rostěnice, Manerov)
Leike (Rostěnice?)
Masarášek / Mašerášek (Studnice)
Michálek (Pazderna)
Michálek (Dědice)
Michlíček (Asi kolem Studnice či Drahan)
Mislín? (Olšany)
Navrátil (Třebčín, Čelčice, Manerov)
Neckář (Studnice)
Novotný (Lípy)
Novotný (Heroltice)
Opletal (Bukovina)
Palánek (Slatinky)
Pitela? (Asi kolem Dědic)
Plhal (Opatovice)
Póč, Pouč (Hlubočany)
Pokorný (Asi kolem Bukoviny)
Pořízek, Pořízka (Odrůvky)
Pořízek, Pořízka (Studnice)
Posolda (Letošov, Manerov)
Pospíšil (Radslavičky)
Procházka (Otinoves)
Rišánek (Odrůvky)
Rosner (Hlubočany)
Sedláček (Topolany, Manerov, Vážany u Moravských Prus, Bohdalice)
Sedláček (Pavlovice)
Soldan (Březina)
Soldan (Drahany)
Šašek (Manerov)
Škurek (Otinoves)
Šmudla (Nové Sady (Drahany))
Thim (Hlubočany)
Trnavský (Opatovice, Pazderna)
Veselý (Vážany u Moravských Prus)
Vrtal (Třebčín)
Vykoukal (Bučovice?)
Vymazal (Hvezdlice)
Vystavil (Podivice)
Zukal (Odrůvky)
Zwilinger - Zwillinger (Ořešín)
Naposledy upravil Shina13 dne ned led 07, 2018 14:12, celkově upraveno 2
Shina13
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 01, 2017 21:52
Oblast pátrání: Vyškovsko a okolí Brna: Dědice, Pazderna, Opatovice, Bohdalice, Manerov, Pavlovice, Hlubočany, Vážany u Moravských Prus, Studnice, Odrůvky, Bukovina, Ořešín, Obřany, Drahany, Čelčice

Re: Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod Jarome » pon lis 27, 2017 0:52

Zdravím z Brna,

v rodokmenu mám Mislíny (Myslímy) z Olšan. Můžete mi sdělit, které období Vás zajímá? Z blízkého nebo vzdálenějšího okolí mám i Kameníčky (Chvalkovice, Staré Hvězdlice), Pořízky (Drahany), Sedláčky (Popovice) a Zukaly (Krásensko)

Jarome
Jarome
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 02, 2012 12:07

Re: Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod Shina13 » pon lis 27, 2017 22:33

Dobrý den,

děkuji za odpověď na téma! Přikládám bližší informace a odkazy na nejbližší záznamy.

Konkrétně mám Pavla Mislína, narození odhaduji 1750-1780, má to být hospodský v Olšanech a měl dceru Josefu.
Záznam vpravo, strana nevěsty: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=120

Kameníčci by měli pocházet z Opatovic, což ale není geograficky tak daleko, Zatím mám vypátranou jen Marianu Kameníčkovou, která si před rokem 1800 vzala za manžela Bartoloměje Plhala.
Vpravo druhý záznam, rodiče nevěsty: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=63

Dále mám Antonína Pořízka z Rozstání, sňatek v r. 1771 ve Studnicích. Hledání narození se děsím, protože u sňatku nebylo bohužel uvedeno jméno jeho otce ani věk ženicha, takže budu hledat dosti poslepu.
Vlevo dole: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=32

K Popovicím jsem se se Sedláčky zatím vůbec nepřiblížila.
Bohužel, tohle jsou akorát části rodokmenu, kde jsem se zasekla na nedohledatelných záznamech o narozeních předků těchto osob, tak mám jen sporé informace ze záznámů z 20. let 19. století. Pokud se mi podaří se v budoucnu více posunout, napíšu sem bližší informace.
Shina13
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 01, 2017 21:52
Oblast pátrání: Vyškovsko a okolí Brna: Dědice, Pazderna, Opatovice, Bohdalice, Manerov, Pavlovice, Hlubočany, Vážany u Moravských Prus, Studnice, Odrůvky, Bukovina, Ořešín, Obřany, Drahany, Čelčice

Re: Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod Jarome » úte lis 28, 2017 0:08

Zdravím,

zatím to vypadá pouze na Mislíny. pavelMislínje můj přímý předek. Narodil se 11.1. 1746 v Olšanech, byl hospodský a běčvář nebo košíkář, zemřel v 56 letech jako domkář. Měl asi 12 dětí včetně Josefy ( nar. 29.2.1780 ). Náš rodokmen pokračuje jejím mladším bratrem Anselmem. Pokud budete mít zájem o další informace, ozvěte se.
Jarome
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 02, 2012 12:07

Re: Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod Shina13 » stř lis 29, 2017 23:09

Pěkný večer,

Tak jsem popátrala v Olšanech a našla jsem sňatek Josefy s naším dalším předkem Janem Šáškem 21.2.1804, tak to považuji za potvrzené. Pokud máte k dispozici další informace o této větvi, byla bych za ně moc ráda. Rodokmen zpracovávám formou vývodu, přičemž od předků současně najdu všechny děti.

Když už jsme u toho, schválně jsem spočítala, nakolik jsme příbuzní. Pokud Máte Pavla Mislína také v 9. generaci, tak je to přibližně 0,4 % :)
Shina13
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 01, 2017 21:52
Oblast pátrání: Vyškovsko a okolí Brna: Dědice, Pazderna, Opatovice, Bohdalice, Manerov, Pavlovice, Hlubočany, Vážany u Moravských Prus, Studnice, Odrůvky, Bukovina, Ořešín, Obřany, Drahany, Čelčice

Re: Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod porist » ned led 07, 2018 0:29

Dobrý den,
i já mám mezi svými předky Pořízky. Nejdříve v Křečkovicích a Moravských Prusích, kam ale přišli z Drahan. Vypadá to, že Drahany budou původním "hnizdištěm" toho rodu, protože několik zdejších rodin se vyskytuje už v lánových rejstřících. V okolních vesnicích, které jsem kontroloval (Otinoves, Studnice, Rozstání) v té době nejsou uvedeni.

Neúčastní se někdo z Vašich příbuzných projektu Genetika a příjmeni? http://www.genebaze.cz/cgi-bin/gap/vysl ... ?j=porizek

Jinak jsem si všiml, že i uživatel Duke of York má mezi předky Pořízky, tentokrát z Otinovsi :)
porist
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv úno 07, 2008 20:18

Re: Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod Shina13 » ned led 07, 2018 13:55

Dobrý den.

Aktuálně mám v rodomenu tyto osoby s příjmením Pořízek:
- Josef (*1805, Odrůvky), jeho otec Anton (*1779, Odrůvky), a jeho otec Anton (žil v Rozstání)
- Josef (* +-1740, žil v Rozstání)
Dál jsem zatím nedopátrala, snad se k těm Drahanům někdy dopracuji :).

Projektu genetika a příjmení se nikdo z rodiny bohužel neúčastní (a ani nemůže, už z naší rodiny zbyl jen babinec :) )
Shina13
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 01, 2017 21:52
Oblast pátrání: Vyškovsko a okolí Brna: Dědice, Pazderna, Opatovice, Bohdalice, Manerov, Pavlovice, Hlubočany, Vážany u Moravských Prus, Studnice, Odrůvky, Bukovina, Ořešín, Obřany, Drahany, Čelčice

Re: Trojúhelník Brno-Bučovice-Olomouc

Příspěvekod porist » pon led 08, 2018 16:24

Dobré odpoledne,
děkuji za info o Vašich Pořízcích! Tyhle konkrétně u sebe zatím nemám, ale je docela možné, že se časem ještě někde propojíme. Ať uz v Rozstání nebo v Drahanech :)

Aha, chápu :D
porist
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv úno 07, 2008 20:18


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník