Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav akt.4.5.18

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav Akt.25.9.1

Příspěvekod janamic » čtv lis 16, 2017 11:12

Můj Matěj Laurin se vzal bůhví odkud a byl v r. 1684 řezníkem na Chyňavě. To je jediné co o něm vím, jeho dcera Markéta se provdala 17.9.1684 v Železné za Krystiana Švestku. Hledala jsem v okolních matrikách bez úspěchu její narození, případné sourozence, úmrtí Matěje.... V gruntovnicích, či seznamech poddaných také není žádná stopa.
Napište, prosím, podrobnosti o Vašich Laurinech!
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav Akt.25.9.1

Příspěvekod sirriah » pát dub 27, 2018 21:30

Dobrý den,

zajímal by mě rod Patáků. Já jsem se sice do 17. století nedostala, ale tenhle rod mě moc zajímá. Poslední, koho jsem z téhle větve našla, je Bernard Paták (asi *1760) - kovář z Dušník. Tam se ale asi nenarodil ani neoženil, jen tam nějakou dobu žil. Jeho další předky jsem už nenašla, nevím do které matriky se podívat - možná že bych se dostala do toho Hýskova. Později se pohybovali kolem Malíkovic, Řisut a Hvězdy - prostě kolem Slaného.
Je to ta samá větev?

Viděla jsem u vás i příjmení Smutný - ty mám taky. Nejstarší je Jan Smutný (asi*1700), jeho syn Jiří Smutný ze Soběslavi zemřel 29.10.1754.

Třeba se najde shoda.

Díky

Tereza Dvořáková
sirriah
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 18, 2018 9:32
Oblast pátrání: Loděnice, Hvězda, Červená voda, Vojkovice, Řisuty, Dušníky, Jarov

Re: Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav Akt.25.9.1

Příspěvekod janamic » sob dub 28, 2018 11:31

Rod Patáků/Patáčků (4 generace) v Hýskově byl pouze do roku 1688 viz pozemková kniha http://ebadatelna.soapraha.cz/a/13/288, kdy statek převzal rod Horáků.
Jak vyplývá ze zápisu, zůstal jediný nositel jména Tomáš Paták - jestli se oženil a odstěhoval, jsem již nezkoumala - mám v rodokmenu jeho sestru Magdalenu provdanou 1681 za Jana Landu. Pokud v pozdější době (po r. 1700) narazíte v Hýskově na Patáky (například matrika Železná) jedná se o Patáky po střeše, tedy vlastně Horáky (ty mám také). Tedy shoda možná je, ale bude to chtít delší pátrání.

Smutný ze Soběslavi je pro mne v této větvi nejdůležitější rod! Tam bude určitě shoda, ale to je na delší zprávu- pošlu SZ
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav Akt.25.9.1

Příspěvekod janamic » sob kvě 05, 2018 8:13

Aktualizace 4.5.2018
Přidána jména většinou ze 17. stol., kromě původních lokalit i Litoměřicko (díky Vl.Šmejkalovi !) a Strakonicko


Brož 17. stol. Písnice
Bureš 18.stol. Zahořany (PZ)
Čech 1.pol.17.stol. Zbiroh
Doubrava 18.stol. Zahořany (PZ)
Klásek 17. stol. Horní Poříčí (St)
Klatovský 17. stol. Hostivice
Košinář, Košnař 17. stol. Mníšek pod Brdy
Kutil v.Klásek 17. stol. Horní Poříčí na gruntu Kláskovském
Laštovička , Laštovička v. Rozvald , 17. stol. Bavorov, Rozvaldův mlýn
Malý 17. stol. Cholupice
Opl, Oplt 18.stol Mníšek pod Brdy, Čisovice
Stejskal 17. stol. Chodovlice , Úpohlavy (LT)
Svejkovský 17. stol. Zbiroh
Šafařík 17.stol Hostivice
Šašek 17.stol Chodovlice (LT)
Štědrý 17.a 18.stol. Mýto (Ro), Čisovice, Bojov
Vaněk 16. stol Chodovlice (LT)
Vraštil ,Vraštil - Stejskal 16.a17. stol Chodovlice (LT)
Zuska 17.stol. Kytín
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav akt.4.5.18

Příspěvekod janamic » ned pro 08, 2019 23:26

Můj Lukáš Prošek se jako cizopanský oženil v Berouně již v roce 1669, dlouhou dobu jsem hledala jeho původ, ale dnes mám jistotu, že na Berounsko přišel z Písecka, kde mám další dvě generace.
Tak tedy tento Prošek ovčákem nebyl, ale na Berounsku byli i jiní Proškové. Našla jsem své staré poznámky:
V matrice Železná jsou tito Proškové ze Staré Huti:
*1676 a*1678, dál nic otec Jiří Prošek a matka Dorota
V matrice Z: + 1708 marie 17 dcera václava,
+1731 Dorota 70
V matrice Beroun rodina Krystiána Proška
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav akt.4.5.18

Příspěvekod Mistr Jan » ned bře 07, 2021 21:30

Dobrý den,

řekl bych, že máme společných několik rodů, jmenovitě Hornovy, Poštovy, Ransdorfovy, Horákovy v Hýskově (ti mi bohužel končí slepě už v 1. půlce 18. století Danielem Horákem) a Vám nevlastní Skleničkovy :-)

Tedy, kdybyste věděla něco k těm Horákům, byl bych moc rád za info.

Děkuji.
Jan
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2907
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Kraj Podbrdský s přesahem do okolí + Soběslav akt.4.5.18

Příspěvekod janamic » ned bře 07, 2021 22:41

Horákovi byli poddaní Karlštejnu, jediná on-line gruntovnice je zde : https://ebadatelna.soapraha.cz/a/13/312, jinak na Chodovci jsou k Panství Karlštejn perfektní soupisy poddaných.
Já mám Zuzana Horáková
narozena: 16.4.1693, Hýskov
zemřela 26.7.1743, Hýskov
otec: Matěj Horák nar.1656
matka: Magdalena Mejstříková nar.22.7.1660
Daniel byl její bratr, kterého zde již má několik dalších badatelů. Pokud pošlete na SZ svůj mail, mohu Vám poslat pár snímků ze soupisů poddaných
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků