Přijmení Doležal

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Přijmení Doležal

Příspěvekod Rosa » stř dub 19, 2017 3:13

Jsem tu nová a mám s toho hledání hlavu pěkně zamotanou.Z archívu v Praze mě přišel výpis něco jsem rozluštila a také jsem zjistila,že má maminka byla z dvojčat.Moje babička Rosalie Doležalová se narodila ve Vídni a dál si stým nevím rady.Prosím můžete mě tento zapis někdo rozluštit byla bych moc ráda.Děkuji Rosa
Mám tu jmena Jaroslav,Jan Doležal,Anna Doležalová,Barbora Potušáková
Rosa
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2017 23:42
Oblast pátrání: Hledám předky: Praha - Jaroslav a Růžena Doležalovi nar.22.3.1911
Bratislava -Rozalie Doležalová žila ve městě v roce 19.11.1922,Hafnezova cesta čp.6
Vídeň- Rozalie Doležalová nar.30.6.1883

Re: Přijmení Doležal

Příspěvekod Polexina » stř dub 19, 2017 5:31

Rosa píše:Jsem tu nová a mám s toho hledání hlavu pěkně zamotanou.Z archívu v Praze mě přišel výpis něco jsem rozluštila a také jsem zjistila,že má maminka byla z dvojčat.Moje babička Rosalie Doležalová se narodila ve Vídni a dál si stým nevím rady.Prosím můžete mě tento zapis někdo rozluštit byla bych moc ráda.Děkuji Rosa
Mám tu jmena Jaroslav,Jan Doležal,Anna Doležalová,Barbora Potušáková


Dotaz je trochu zamotaný a chybí odkaz, ale zde je např. narození Rosalie Leopoldiny Doležal * 30.6.1883 ve Vídni:

http://www.data.matricula.info/php/view ... e0c739f13f
Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Přijmení Doležal

Příspěvekod Zora » stř dub 19, 2017 6:27

Polexina píše:
Rosa píše:Jsem tu nová a mám s toho hledání hlavu pěkně zamotanou.Z archívu v Praze mě přišel výpis něco jsem rozluštila a také jsem zjistila,že má maminka byla z dvojčat.Moje babička Rosalie Doležalová se narodila ve Vídni a dál si stým nevím rady.Prosím můžete mě tento zapis někdo rozluštit byla bych moc ráda.Děkuji Rosa
Mám tu jmena Jaroslav,Jan Doležal,Anna Doležalová,Barbora Potušáková


Dotaz je trochu zamotaný a chybí odkaz, ale zde je např. narození Rosalie Leopoldiny Doležal * 30.6.1883 ve Vídni:

http://www.data.matricula.info/php/view ... e0c739f13f



dobrý den,
vítejte u nás, určitě Vám pomůžeme.
Je trochu problematické, že se jedná zřejmě o data osob, které spadají do ochranné lhůty 100 let od narození. Je tedy na Vás, zda budete chtít veřejně zobrazit například doklady k narození Vaší matky a jejího dvojčete.

Je samozřejmě možné začít od babičky, narozené ve Vídni, nález Polexiny berte zatím pouze jen jako pracovní. Vůbec neznáme generace, věk a podobně, takže - možná se trefila, náhody se dějí, ale napřed je třeba vše srovnat.

Napište nejprve, které doklady máte k dispozici - tedy zda se jedná o rodné, oddací, úmrtní listy, případně jaké doklady Vám poslali z pražského archivu. Dalo by se předpokládat, že Vaše maminka asi nevyrůstala spolu se svým dvojčetem (nevěděla jste o něm), čili zde je třeba postupovat rozumně, s ohledem na tuto asi žijící větev Vaší rodiny.

Dál by bylo dobré alespoň orientačně uvést generace a příjmení, které se v nich vyskytují. - s odhadovaným rokem narození
Samozřejmé je uvést jméno obcí, o kterých víte, že se v nich Vaši předci pohybovali - tedy narodili se tam, žili tam, zemřeli...

Zatím pouze víme, že babička se narodila ve Vídni - časově se nedá zařadit, kdy, ani ve kterém století... (neznáme např. Váš věk pro odhad narození babičky), pak jste uvedla nějaká příjmení, ale bez toho, kdo ke komu patřil, kdo si koho vzal.

Takže to zkuste alespoň trochu upřesnit.
Pokud možnost, doklady naskenujte a nahrajte na nějaké úložiště, sem dejte odkaz. (pokud budete potřebovat poradit, ozvěte se, poradíme)

Držím palce, určitě se postupně dopracujete k předkům.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Přijmení Doležal

Příspěvekod Rosa » úte kvě 09, 2017 15:33

Moc děkuji
dodám odkaz na to co mám
Děkuji přeji krásný den
Rosa
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2017 23:42
Oblast pátrání: Hledám předky: Praha - Jaroslav a Růžena Doležalovi nar.22.3.1911
Bratislava -Rozalie Doležalová žila ve městě v roce 19.11.1922,Hafnezova cesta čp.6
Vídeň- Rozalie Doležalová nar.30.6.1883

Re: Přijmení Doležal

Příspěvekod Rosa » stř kvě 10, 2017 0:01

Rosa
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2017 23:42
Oblast pátrání: Hledám předky: Praha - Jaroslav a Růžena Doležalovi nar.22.3.1911
Bratislava -Rozalie Doležalová žila ve městě v roce 19.11.1922,Hafnezova cesta čp.6
Vídeň- Rozalie Doležalová nar.30.6.1883

Re: Přijmení Doležal

Příspěvekod Zora » stř kvě 10, 2017 7:05

Mně opakovaně naskakuje zcela jiná webová stránka a navíc naprosto soukromé, čili nepřístupné.

Koudelková Web Site
Stránka, kterou hledáte, je součástí Koudelková Web Site.
Toto jsou soukromé rodinné stránky, uzavřené pro všechny, kdo nejsou členy.

Snad je jen chyba na mé straně a někdo jiný bude úspěšnější.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Přijmení Doležal

Příspěvekod tama.1 » stř kvě 10, 2017 7:28

Také mě naskakuje soukromá stránka-nepřístupné.
tama.1
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv úno 03, 2011 18:01
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Přibyslavice-Velká Bíteš,Zastávka u Brna,Bystré-Svitavy,Lesoňovice,Pozďatín
rodina Hotárkova,Ditttrichiva,Štouračova,Vošmerova


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků