Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod Niogaza » stř bře 08, 2017 12:55

V mém rodokmenu sleduji tyto hlavní linie:

Foltýnek (Foltynek, Foltinek, Faltinek, Valtinek) - Přerovsko
Holoubek (Holaubek) - Čáslavsko
Krejdl (Kredl, Krédl, Grödl, Grodl) - Chotěbořsko
Moc (Motz) - Mladoboleslavsko
Springer (Špringer) - Bruntálsko (+bývalé Prusko - Skrzypiec (Kreiwitz)), Přerovsko
Tvrdek - Slánsko
Naposledy upravil Niogaza dne čtv dub 06, 2017 8:49, celkově upraveno 1
Niogaza
 
Příspěvky: 103
Registrován: pát dub 05, 2013 22:41

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod mfal62 » stř bře 08, 2017 14:43

Foltýnek - můžete uvést odkaz na nejstarší zápis v matrice?

Pokud to nechcete zveřejňovat, napište mi prosím soukromou zprávu.

zdraví
Miroslav F.
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod redlink » čtv dub 13, 2017 14:39

Krédl a Krejdl z Chotěbořska - mám je taktéž v rodokmenu...
redlink
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 14, 2014 20:14
Bydliště: Chotěboř

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod MrTvola » čtv čer 08, 2017 10:44

Rody MOCŮ má precizně zpracované nějaký Ludvík MÓC odněkud z Brna. Jede v tom těžce na genetické bázi. Kdysi nám domů poslal i zkumavky na sběr genetického kódu. Další kdo má (měl) MOCe zpracované byl Jiří MOC zvukový režisér z ČT (dělal rodokmen už za komunismu) - budiž mu země lehká.
Já mám v rodokmenu rod MOCů z okolí Lysá nad Labem + Kostomlaty (šenkýři a řezníci).
Další MOCové byli u Mělníka.
Ježto to není až tak daleko je možné že najdeme nějakou shodu.
MrTvola
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod MrTvola » čtv čer 08, 2017 10:47

Doplnění:
jednou jsem s tím Ludvíkem mluvil
přímení MOC MÓC MOTZ a pod se prý vyvinulo z německého METZ prostým počeštěním. Takže jsme všichni původem asi nějací germáni nebo co...
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod Niogaza » pát čer 09, 2017 9:12

MrTvola píše:Rody MOCŮ má precizně zpracované nějaký Ludvík MÓC odněkud z Brna. Jede v tom těžce na genetické bázi. Kdysi nám domů poslal i zkumavky na sběr genetického kódu. Další kdo má (měl) MOCe zpracované byl Jiří MOC zvukový režisér z ČT (dělal rodokmen už za komunismu) - budiž mu země lehká.
Já mám v rodokmenu rod MOCů z okolí Lysá nad Labem + Kostomlaty (šenkýři a řezníci).
Další MOCové byli u Mělníka.
Ježto to není až tak daleko je možné že najdeme nějakou shodu.
MrTvola


Děkuji za informace! Já jsem rod Moců nechával až na konec v mém rodokmenu, takže tam ještě nemám tolik lidí. Dost dlouho mi trvalo, než jsem vůbec zjistil odkud se přistěhovali do Prahy, abych mohl pokračovat dále do historie. Zatím jsem skončil na tom, že nemůžu najít otce zatím nejstaršího Moce co mám. Jinak je tam teda po okolí Mnichova Hradiště Moců až až. Přicházím pořád na nové a nové vesnice kde žili. Nevíte náhodou z jaké oblasti ten Ludvík Moc hledá předky? Nebo to rozjel ve velkém a hledá všechno? A co ten Jiří? Od toho se asi na netu nic nedohledá nebo ano? Když zemřel, tak už ho nezkontaktuji bohužel.
Niogaza
 
Příspěvky: 103
Registrován: pát dub 05, 2013 22:41

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod MrTvola » pát čer 09, 2017 10:58

Niogaza píše:
MrTvola píše:Rody MOCŮ má precizně zpracované nějaký Ludvík MÓC odněkud z Brna. Jede v tom těžce na genetické bázi. Kdysi nám domů poslal i zkumavky na sběr genetického kódu. Další kdo má (měl) MOCe zpracované byl Jiří MOC zvukový režisér z ČT (dělal rodokmen už za komunismu) - budiž mu země lehká.
Já mám v rodokmenu rod MOCů z okolí Lysá nad Labem + Kostomlaty (šenkýři a řezníci).
Další MOCové byli u Mělníka.
Ježto to není až tak daleko je možné že najdeme nějakou shodu.
MrTvola


Děkuji za informace! Já jsem rod Moců nechával až na konec v mém rodokmenu, takže tam ještě nemám tolik lidí. Dost dlouho mi trvalo, než jsem vůbec zjistil odkud se přistěhovali do Prahy, abych mohl pokračovat dále do historie. Zatím jsem skončil na tom, že nemůžu najít otce zatím nejstaršího Moce co mám. Jinak je tam teda po okolí Mnichova Hradiště Moců až až. Přicházím pořád na nové a nové vesnice kde žili. Nevíte náhodou z jaké oblasti ten Ludvík Moc hledá předky? Nebo to rozjel ve velkém a hledá všechno? A co ten Jiří? Od toho se asi na netu nic nedohledá nebo ano? Když zemřel, tak už ho nezkontaktuji bohužel.


Režisér Jiří MOC bohužel zemřel ještě před masívním nástupem internetu. Takže to je asi pasé - pokud v tom nepokračuje někdo z rodiny (???).
Pan Ludvík MÓC je jiná kapitola. Pokud si to nepletu tak dostal jakýsi grant na genetický výzkum stěhování obyvatelstva. No a u někoho začít musel a tak plivnul do první zkumavky sám a pak začal oslovovat ostatní nositele příjmení MOC (včetně zkomolenin) a bádat nad tím kde a jak se genetické informace scházejí a rozcházejí a vůbec (v genetickém sledování jsem naprostý laik = nic o tom nevím). Takže jeho počin není prvotně genealogický nicméně se tím dostal asi do nejrozvětvenějšího stromu. Před těmi cca 10lety mu spousta lidí ty zkumavky se vzorky posílala. Rád bych na něj někde znovu získal kontakt.
MrTvola
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod Niogaza » pát čer 09, 2017 11:28

MrTvola píše:Režisér Jiří MOC bohužel zemřel ještě před masívním nástupem internetu. Takže to je asi pasé - pokud v tom nepokračuje někdo z rodiny (???).
Pan Ludvík MÓC je jiná kapitola. Pokud si to nepletu tak dostal jakýsi grant na genetický výzkum stěhování obyvatelstva. No a u někoho začít musel a tak plivnul do první zkumavky sám a pak začal oslovovat ostatní nositele příjmení MOC (včetně zkomolenin) a bádat nad tím kde a jak se genetické informace scházejí a rozcházejí a vůbec (v genetickém sledování jsem naprostý laik = nic o tom nevím). Takže jeho počin není prvotně genealogický nicméně se tím dostal asi do nejrozvětvenějšího stromu. Před těmi cca 10lety mu spousta lidí ty zkumavky se vzorky posílala. Rád bych na něj někde znovu získal kontakt.
MrTvola


Nějaký mail se na něj dá vygooglit ;-) mocludva@mujbox.cz Otázkou ale je, jestli je pořád platný.
Niogaza
 
Příspěvky: 103
Registrován: pát dub 05, 2013 22:41

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod ZEL » sob čer 10, 2017 10:44

Pokud neuspějete, zkuste požádat o kontakt správce genebáze www.genebaze.cz, kam se genetické výsledky ukládají.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Foltýnek, Holoubek, Krejdl, Moc, Springer, Tvrdek

Příspěvekod MrTvola » pon čer 19, 2017 16:21

Ještě mě napadlo ohledně toho kontaktu na Ludvíka MÓCE zkusit AVČR nebo brněnské univerzity (kdyžtak zavolám klukům z VÚT jestli tam něco takového vůbec mají...)
MrTvola
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 26, 2016 11:13
Oblast pátrání: Vlastní předci - okolí obcí - Mělník, Velké Meziříčí, Lysá nad Labem, Praha Východ,


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků