Čáslavsko, Kutnohorsko, Pacovsko, Ašsko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Čáslavsko, Kutnohorsko, Pacovsko, Ašsko

Příspěvekod kacerovsk » pon bře 06, 2017 8:48

Beníšek - Cetoraz,
Berka - Cetoraz,
Hlaváček - Krchleby u Čáslavi
Kačerovský - Hodkov, Horka, Střechov, Vernýřov, Kralice (u KH)
Kavřík - Krchleby u Čáslavi, Kluky, Olšany, Humpolec, Písek, Hraběšín, Chedrbí,
Kocourek - Sedmipány, Hořepník,
Lučan - Nové Vyklantice,
Martin - Hranice u Aše, Doubrava, Studánka,
Pešek - Malešín,
Pišan - Vyklantice,
Ptáček - Němčice, Zderadiny,
Zeman - Roučkovice, Pacov,
Ženíšek - Cetoraz, Roučkovice, Košetice,
kacerovsk
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř kvě 27, 2015 5:08
Oblast pátrání: Pelhřimovsko, Čáslavsko, Hranice u Aše

Re: Čáslavsko, Kutnohorsko, Pacovsko, Ašsko

Příspěvekod zdennal » úte bře 07, 2017 19:53

Dobrý den.Mám Pišany ze Smrdova a Nakvasovic tj.okolí,ale zahlédl jsem i ty Vaše.Zdeněk
zdennal
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 01, 2013 8:14

Re: Čáslavsko, Kutnohorsko, Pacovsko, Ašsko

Příspěvekod kacerovsk » úte bře 07, 2017 22:46

Dobrý den,
moje Pišany jste prosím zahlédl kde? Jako kmotry nebo svědky ve Smrdově,...? Nějak jsem to nepochopila.
Já mám Annu *asi 1776 +19.9.1858, dceru Matěje Pišana - šenkýře z Viklantic 8 , *asi 1731 +10.3.1822. Mám kolem nich zatím mnoho nejasností.
Kac.
kacerovsk
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř kvě 27, 2015 5:08
Oblast pátrání: Pelhřimovsko, Čáslavsko, Hranice u Aše

Re: Čáslavsko, Kutnohorsko, Pacovsko, Ašsko

Příspěvekod zdennal » čtv bře 09, 2017 11:00

Dobrý den.Pišany jsem se zabýval před dlouhou dobou a pouze v suvislosti přímých předků.Nejmladší je Kateřina 1733-1791.Ti moji jsou svobodníky ve Smrdově.V jiné větvi mám Pišany ještě dříve v Nakasovicích také svobodné.Protože část mých předků pochází z tohoto kraje prohlížel jsem okolní matriky a zahlédl Pišany ve Vyklantických matrikách.Všiml jsem si že jsou uvedeni jako poddaní.Vzhlem k tomu,že zápisy byly mladší už jsem se tím nezabýval.Vzhledem k neobvyklosti příjmení a geografické blízkosti se ale domnívám,že jsou příbuzní.Bohužel jelikož starší matriky-Lukavec neexistují bude asi snaha tyto vztahy zjistit složitější (gruntovnice atd.)Pokud Vám to pomůže zahlédl jsem myslím dvě svatby Pišanů z tohoto kraje v městě Kouřimi,ale nepamatuji se přesně odkud,protože se to týkalo zase 18.či 19.stol.Zdeněk.
zdennal
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 01, 2013 8:14


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků