Příjmení Alt

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Alt

Příspěvekod Jojin » pon úno 13, 2017 9:46

Setkal se někdo ve svém bádání s příjmením Alt - Altová. Havlíčkův Brod či Skuteč mám podchyceny ale případné další se mi nedaří nalézt.

Petr Heyduk"Jojin"
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Zora » pon úno 13, 2017 10:04

http://records.pixistudio.cz/?query=1718
1 narození:
Sobíňov 1747 Jan Alt Matěj Kateřina 47 Krucemburk 000-00704
22.01.2017
Autorem dat je Starý, data jsou veřejně dostupná ve formátu XLS a HTML na webu matriky.msts.cz.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Jojin » pon úno 13, 2017 14:38

Zora píše:http://records.pixistudio.cz/?query=1718
1 narození:
Sobíňov 1747 Jan Alt Matěj Kateřina 47 Krucemburk 000-00704
22.01.2017
Autorem dat je Starý, data jsou veřejně dostupná ve formátu XLS a HTML na webu matriky.msts.cz.

Z

Díky za typ ... o tomto ale vím., dokonce to vypadá na pouhou shodu jmen. Prošel jsem matriky v okruhu cca 25km a nikde nikdo.

Petr Heyduk"Jojin"
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Jan Vodička » sob úno 25, 2017 9:54

Dobrý den. Ve Velké Bíteši se toto příjmení vyskytuje, dokonce byl nějaký čas Jiřík Alt městským primátorem, všiml si toho i Google. H+P
ty Honza a ty Petr
Jan Vodička
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv led 23, 2014 12:08

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Jojin » sob úno 25, 2017 11:16

Díky za typ, podívám se.

Petr H."Jojin".
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Iveta Machilová » čtv bře 30, 2017 20:38

Dobrý den,
s Altovými jsem se potkala při pátrání na Rožďalovicku - Bošín, Podolí, Žitovlice. Ale byl to, myslím, už přelom 17. a 18. století.
I.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Jojin » pát bře 31, 2017 14:14

Díky za informaci. Podívám se ... nevšimla jste si jaké vykonávali povolání?

PH
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Iveta Machilová » pát bře 31, 2017 18:14

Většinou jsou zapsaní jako baráčníci, chalupníci. Ale když jsem se teď dívala do Mikoláškových Pamětí osad, tak tam má u Bošína z roku 1654 hospodáře
Tobiáše Alta s 60 srtrychy, 3 potahy, 4 kravami; dále 3 jalovice, 3 ovce a 30 sviní. Snad Vás potěší, že v dané době byl tak největším hospodářem v obci.
Dále v knize zmiňuje pro usedlost čp. 17 Kryštofa Alta, který se gruntu s 10 kop. 35 záh. ujal před rokem 1680 po otčímovi Kryštofu Kučerovi za 260 kop.
Ke gruntu patřily i 2 zádušní krávy. Po 6 letech usedlost přešla na Antošovi.
U čp. 35: 1747 odkoupil chalupu Vít Alt za 248 zl. a 1770 se jí ujal Jan Bokvaj manžel dcery - Doroty Altové.
Čp. 38:1696 koupil chalupu Václav Alt, ale už 1714 ji prodává Janu Kleinerovi. Vše se tedy týká Bošína.
I.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Jojin » sob dub 01, 2017 14:23

Tak to bude zřejmě jen shoda jmen. Tento rod Altů byli mistři popravčí a později drnomistři v oblasti Brodu (Havlíčkova) a Skutče.

PH
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Ondřej Fafejta » ned črc 02, 2017 17:35

pak ještě Vamberk, ale vyskytují se skutečně zřídka. někdo tu přišel s nápadem, že by to mohl být stejný rod jako Starý, což byl také snížený rod
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Ondřej Fafejta » ned črc 02, 2017 17:37

ale ten ojedinělý zápis ze Sobíňova, budou to asi skutečně pohodní, bez těch rejstříků bych to nikdy nenašel
1746 svatba Matěje a Kateřiny Altových ve Vamberku
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Jojin » ned črc 02, 2017 19:31

Ondřej Fafejta píše:ale ten ojedinělý zápis ze Sobíňova, budou to asi skutečně pohodní, bez těch rejstříků bych to nikdy nenašel
1746 svatba Matěje a Kateřiny Altových ve Vamberku

Moc děkuji. Podívám se na to.

P.Heyduk
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Sagitarius » pon črc 03, 2017 13:33

Nedávno jsem také narazil na vícero Altů v okolí Broumova. Bohužel jsem zatím neměl čas se tím víc zabývat, jen jsem při náhodném podívání narazil na Alta právního posla, takže by to mohla být slibná stopa.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pon črc 03, 2017 13:37

pane Sagitarie, a povíte, v kterých lokalitách/které lokalitě? mimochodem, nejstarší zápis hovoří o Antonínu, synovi Kristiana (jinde Augustina) Alta právního posla ze Starého města. Jaké Staré město jsem zatím nezjistil, ale třeba nějaké na severu?
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Příjmení Alt

Příspěvekod Sagitarius » pon črc 03, 2017 13:42

Ondřej Fafejta píše:pane Sagitarie, a povíte, v kterých lokalitách/které lokalitě? mimochodem, nejstarší zápis hovoří o Antonínu, synovi Kristiana (jinde Augustina) Alta právního posla ze Starého města. Jaké Staré město jsem zatím nezjistil, ale třeba nějaké na severu?


Staré město už jsem také intenzivně hledal, zatím neúspěšně. Na ten Broumov se podívám, ale teď jsem v práci, tak snad večer.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků