Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » pát úno 10, 2017 11:56

Dovoluji si přidat svůj seznam příjmení, těším se na případné průniky ;-)

Bednařík - Pardubicko
Boháček - Boskovice
Cihlář - Radostov
Česák - Urbanice
Dvořák - Svitávka, Sebranice (u Boskovic), v dalších generacích Praha (a Písek)
Eisenschimmel - Mladá Boleslav, Kostelní Lhota
Felcman - Zvoleněves
Fischel - Mladá Boleslav?
Freund - Brandýs nad Labem
Giesler - Skuteč
Hampl - Březhrad, Lhota pod Libčany
Havelka - Rybitví
Hendrych - Vysoké Chvojno, Chvojenec
Herrmann - Kyšice
Hloupý - Pardubicko
Chládek - Vídeň, Praha
Jasanský - Česká Třebová
Karpeles - Brandýs nad Labem?
Kašpar - Vysoké Chvojno
Kleiner - Pňov
Klinger - Kladensko
Klouček - Choteč
Kohoutek - Předhradí
Komárek - Vysoké Chvojno
Kovář - Dlouhá Třebová
Krčmář - Podlesí
Krejčí - Chrudichromy, Letovice, Podolí
Krouský - Katusice
Lašek - Pardubice
Maczků - Sebranice
Mandys - Chvojenec
Matouš - Katusice, Praha
Medonos - Boleslavsko
Michalec - Pardubice, Chleny
Morávek - Choltice
Mrštík - Borek
Myška - Vysoké Chvojno (nevím, odkud se přiženil)
Neustadtl - Studenec, Mladá Boleslav, Heřmanův Městec, Čáslav, Tupadly
Novák - Bojanov
Pazdral - Radostov
Pichlán - Choteč
Pollak - Brandýs nad Labem?
Pospíšil - Choteč
Rybka - Dlouhá Třebová
Sedlák - Bojanov
Seeger - Dobřany
Schulhof (Pinkas) - Brandýs nad Labem, Praha
Slavík - Bojanov
Staněk - Chrudichromy
Střecha - Roudnice nad Labem
Špatenka - Dlouhá Třebová
Špejchal - Pardubice, Choltice, Stará Voda
Šrajer - Lhota pod Libčany
Šrámek - Nový Hradec
Štros - Katusice, Sudoměř
Taussig - Kyšice, Tachlovice, Praha
Trojan - Bojanov
Urbanec - Česká Třebová
Vaníček - Vápno
Vojtěch - Holice
Vorel - Rohovládova Bělá
Žák - Sopřeč
Žaloudek - Dašice
Žítek - Radostov
Naposledy upravil boženka dne pát úno 10, 2017 20:09, celkově upraveno 1
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod Tamy » pát úno 10, 2017 17:39

Nemám v rodokmenu, ale znám rodinu Jasanských z Němčic u České Třebové. A mladý Jasanský chodil kdysi s nějakou Jasanskou, byla někde z okolí, ale říkali, že je to shoda jmen, že nejsou příbuzní. Takže mohu říct, že toto jméno se tam vyskytuje dodnes.
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » pát úno 10, 2017 18:04

ano, my tam máme manžele Františku Jasanskou a Františka Jasanského, debilní děti neměli, mohu-li soudit ;-) Jasanských je tam všude jako maku
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod svbe » pát úno 10, 2017 18:26

Mám v rodokmenu Bednaříka z Pardubicka. Konkrétně Bednaříkovou Kateřinu nar. asi 1802, otec asi Václav Bednařík, matka Alžběta, z Dašic. (dle údajů o narození dětí). Vzala si nejméně před rokem 1829 Hradeckého Václava - kováře ze Stojic, Roku 1843 Ipsera z Morašic. Nenašla jsem ani sňatek s Hradeckým.
svbe
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 19, 2015 10:58
Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod Zuzana Jah » pát úno 10, 2017 19:41

Mám příjmení Hampl z Březhradu - 8 dětí Václava a Kateřiny narozených v letech 1783-1801
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » pát úno 10, 2017 20:03

Zuzano a máte tam jako prvního v r. 1783 Hampla Jana? já jsem u téhle větve zatím skončila spolu s kurentem, tím se teprve učím prokousávat, takže mám jeho rok narození jen vypočítaný ze záznamu o úmrtí, ale mělo by to být 1782 - 83. jestli ano, tak to bude ten "náš", po něm pak samí Josefové a přiženění do Lhoty pod Libčany

jestli se shodujeme, moc ráda bych se od vás dozvěděla víc! :)



svbe Bednaříci taky vypadají nadějně! mám tam zatím jen Magdalenu, která se provdala do Choltic (což je od Stojic kousek) za Václava Morávka, 1834 se jim narodila Barbora, takže i věkově jsou na tom s Kateřinou podobně, třeba to byly dokonce sestry! :)
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod svbe » pon úno 13, 2017 15:48

Chtěla jsem se podívat na sňatek Magdaleny, třeba tam je něco o otci a nenašla jsem to. Nebo u narození dětí bývaly v této době údaje o prarodičích. Můžete se podívat nebo poslat odkaz. Děkuji.
svbe
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 19, 2015 10:58
Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » pon úno 13, 2017 17:18

Tak jsem se do toho pustila, děkuju za postrčení, aspoň tu zase trochu pokročím.

Magdalena (uváděna i jako Marie) se vdávala 6. února 1825 v Ledci (část Choltic), bylo jí 18, je dcerou Václava Bednaříka z Ledce a Anny roz. Žítkové z Bezděkova (někde jsou uváděny Popkovice).

Je to tady https://goo.gl/photos/3YRDHNAKxRYLWiS96 první záznam vlevo nahoře. Stahuju další matriku, napíšu, když se propracuju dál.

edit: ale už se koukám lišíme, máme sice u obou otce Václava, liší se ale matky
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod kikinecka » stř kvě 24, 2017 10:59

Já mám v rodokmenu Trojanovi na chrudimsku (Rtenín, Mezisvětí, Chlum....). Žijí tam dodnes a Trojan byl i můj pradědeček.
kikinecka
 
Příspěvky: 494
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » stř kvě 24, 2017 17:51

moje prababička je taky Trojanová, ale z Bojanova, taky v tom domě dodnes Trojanovi bydlí. zatím jsem ty "moje" Trojanovy dopátrala k Jiřímu, kterému se s manželkou Magdalenou rozenou Koblížkovou rodily děti v Kovářově mezi roky 1740 a 1750. je to zajímavé, ale mám sice předky všude možně v okolí Bojanova, ale ve Rteníně, Mezisvětí a Chlumu ne ;-) museli se s těmi vašimi Trojanovými rozvětvit ještě předtím, tehdy, kam jsem se ještě nedopátrala
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod kikinecka » stř kvě 24, 2017 19:05

boženka píše:moje prababička je taky Trojanová, ale z Bojanova, taky v tom domě dodnes Trojanovi bydlí. zatím jsem ty "moje" Trojanovy dopátrala k Jiřímu, kterému se s manželkou Magdalenou rozenou Koblížkovou rodily děti v Kovářově mezi roky 1740 a 1750. je to zajímavé, ale mám sice předky všude možně v okolí Bojanova, ale ve Rteníně, Mezisvětí a Chlumu ne ;-) museli se s těmi vašimi Trojanovými rozvětvit ještě předtím, tehdy, kam jsem se ještě nedopátrala


Já ty Trojanovi ještě nemám rozpracované, tak třeba časem. Jsem teprve v polovině 19. st.. Nejstarší mám Václava Trojana a Barboru Poláčkovou. A ti o kterých vím více jsou Josef Trojan (1881, Chlum-cca 1960, Rtenín) a jeho manželku Marii Novákovou (1881-cca 1963).
Koblížkovi mám v rodu také, tuším, že jsou z Českých Lhotic, ale tuhle stranu své matky ještě nemám moc rozvětvenou. Ještě tam ani nemám dodělané přímé předky, natož něco více :D
kikinecka
 
Příspěvky: 494
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » stř kvě 24, 2017 19:42

no ono je to srandovní, jak tu jsou pořád ta stejná příjmení dokola, moje teorie je, že to je proto, že je tu kopcovito a nechtělo se jim za holkama chodit daleko :D všichni jsme tu jedna velká rodina ;-)
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod kikinecka » čtv kvě 25, 2017 12:25

boženka píše:no ono je to srandovní, jak tu jsou pořád ta stejná příjmení dokola, moje teorie je, že to je proto, že je tu kopcovito a nechtělo se jim za holkama chodit daleko :D všichni jsme tu jedna velká rodina ;-)


Tak v mém případě je to právě naopak - ze strany mé matky je to sice vše na chrudimsku, ale jak se říká "každý pes jiná ves", z otcovi strany jsou předci ze dvou max. tří vesnici v okruhu pár kilometrů :D
kikinecka
 
Příspěvky: 494
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod ksr » pát kvě 26, 2017 1:06

Mám Medonosovi z Kováňe na Boleslavsku :-)
ksr
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 29, 2016 0:57

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » pát kvě 26, 2017 6:32

já mám Jiřího Medonose se ženou Kateřinou (Novákovou), kterým se rodily děti mezi roky 1780 a 1790 v Mšenu (Anna, Kateřina, Jiří, Barbora, Josef), žil pak ve Skramouši, dál, před něj, jsem se zatím nedostala. v jaké době je prosím máte v Kováni vy?
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků