Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod ksr » sob kvě 27, 2017 1:22

Já jsem v této větvi teprve na začátku, takže tam zatím nevím nic moc. Mám tam Františka Medonose a jeho ženu Annu rozenou Slánskou, narozeni až daleko po roce 1800..
ksr
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 29, 2016 0:57

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod reta » sob kvě 27, 2017 10:34

boženka píše:Dovoluji si přidat svůj seznam příjmení, těším se na případné průniky ;-)

Omlouvám se za plevel ale nedalo mi to. Prosím Tě jaké případné, ty průniky být musely (asi ne všechny) ale jinak by jsi se nemohl ptát. :)
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod lapav » úte úno 20, 2018 9:26

Jsem rodným příjmením Pospíšilová, dědeček byl z Chotče :-)
lapav
 
Příspěvky: 67
Registrován: ned led 26, 2014 11:45
Oblast pátrání: Dýšina, Hojsova Stráž, Brčálník, Klatovsko, Severní Plzeňsko

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod boženka » čtv úno 22, 2018 9:29

já mám Františku, narozenou jako Pospíšilová v Chotči 1836 Kateřině (roz. Pichlánové) a Václavovi, rodiče Václava byli František a Kateřina (roz. Kloučková), víc tam zatím bohužel nevím
vypadá to podobně? ;-)
boženka
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 05, 2017 7:44
Oblast pátrání: Chrudimsko, Pardubicko, Holicko, Praha, Třebovsko, Hradecko, Boskovicko, Brno, Brandýsko, Kladensko, Poděbradsko, Mladoboleslavsko, Čáslavsko a určitě jsem ještě něco zapomněla

Re: Příjmení ze skoro celých Čech a taky trochu z Boskovicka

Příspěvekod Anka » sob črc 13, 2019 19:58

Já mám v rodokmenu Kloučkovi z Chotče :D
Moje praprababička byla Olga roz. Kloučková (9. 7. 1882 Dašice- 19.1. 1955 Náchod)- její otec: Václav Klouček ( narozen 9. 9. 1838 v Hostovicích).
Rodiče Václava Kloučka: Magdalena Zummerová (narozena 17. 4. 1811 v Podůlšanech) a Josef Klouček ( narozen 2. 5. 1808 v Chotči č. 24). Rodiče Josefa Kloučka: Jan Klouček a Kateřina Horáčková.
Mám nějaké záznamy o narozeních a sňatcích, ale moc toho zatím není, teprve jsem s touto větví rodiny začala.
Za jakékoliv informace budu ráda :D
Anka
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 11, 2019 13:00

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků