Příjmení Šiška

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Šiška

Příspěvekod J.i.Š.i. » čtv úno 09, 2017 13:26

Kdybyste se někdo setkal v matrikách nebo v jiných materiálech s příjmením Šiška, dejte mi prosím vědět.

Jde mi zejména o osoby spojené s těmito lokalitami a o jejich potomky:

Hulín, okr. Příbram - 17. století až současnost

Řikov, Červený Újezd, Poříčí nad Sázavou, okr. Benešov - 19. stol. až souč.

Křivenice, Dolní Beřkovice, okr. Mělník - 20. stol. až souč.

Sušno, okr. Mladá Boleslav - 20. stol. až souč.

Praha-Vysočany - 20. stol. až souč.

Tábor - po roce 1945

Jde mi i o potomky těchto osob:

- Rudolf Šiška (čalouník) se narodil dne 11. dub., 1880 v Miličíně č. 221 a zemřel dne 20. bře., 1965 v Praze. Manželka : Marie Hrubantová [Šišková], svatba dne 10. čec., 1904.
- Petr Šiška (švec) se narodil dne 29. kvě., 1853 ve Velké (Janovské) Lhotě č. 10 (u Vrchotových Janovic) . Manželka :Teresie Fantyšová [Šišková] , svatba v 1876 v Miličíně.
- Vojtěch Šiška (prostý vojín, pak domkář a krejčí) se narodil dne 10. dub., 1827 v Velké Lhotě č. 10 .Manželka : Marie Dvořáková [Šišková], svatba dne 23. úno., 1857.
- Jan Šiška (chalupník) se narodil dne 26. čen., 1797 v Velké Lhotě č. 10. Manželka: Kateřina Mrázková [Šišková] , svatba 1815 ve Velké Lhotě.

- Jakub Šiška (Žiška) (svobodník, sedlák) se narodil cca v 1768 (odpočet dle věku při sňatku) v Hulíně (u Jesenice ) č. 1 . Manželka :Rozálie Trachtová [Šišková], svatba 10. lis., 1793 v Dobrošovicích č.4.
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2331
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Příjmení Šiška

Příspěvekod Homelessbar » sob úno 11, 2017 8:00

Šišku v rodokmenu mám, ale je to okolo roku 1660 1700 a to ve Velkých Těšanech u Kroměříže, takže asi mimo Váš rodokmem
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků