Portál s příjmeními

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příspěvekod Zdenek » ned říj 02, 2011 19:07

Dělal jsem to přesně jak píšete a nejmíň 50x. Mail s dotazem jsem již odeslal tak uvidíme. :?
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod New » ned říj 02, 2011 20:54

Chyby v přihlášení psát na redakce@rodopis.cz ...
Uživatelský avatar
New
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 20, 2011 15:43
Bydliště: Nové Kopisty
Oblast pátrání: Podřipsko. Okresy LT, ME, KD, PZ ...
Rodokmen online: viz www. Orientačně ještě MyHeritage - novy.kopisty@atlas.cz

Příspěvekod Peters » úte lis 15, 2011 17:50

4.11.2009:
V současné době nemáme přesný termín, ale rádi bychom změny na serveru dokončili před koncem roku.


29.11.2010:
v současné době vám nemohu dát přesnější datum obnovení registrací. Část plánovaných změn už je dokončena a testuje se a část je ještě ve vývoji. Další informace o zprovoznění registrací budou zveřejněny na stránkách a také vyrozumím emailem všechny zájemce, kteří o registraci mají zájem.

Aktualizace na stránkách probíhají průběžně celý rok, ať už ve formě drobných vylepšení a nebo změn v provozu databáze. Nová jména, která vidíte, jsou do databáze přidávána stávajícími uživateli.


Uplynul další rok, tak to můžu znovu zkusit... i když nevím, jestli to není zbytečné obtěžování provozovatele, když jasně píše, že vyrozumí všechny zájemce, až bude možné se registrovat.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Má jednu velkou chybu

Příspěvekod ponyexpres » ned úno 26, 2012 14:30

layosh1 píše:Nelze se tam zaregistrovat jako nový uživatel:-/ a i přes tvrzení autora, že to v brzké době opět registrace povolí (na můj dotaz mi to odpověděl cca před rokem), se nezdá že tomu tak ještě někdy bude. Jinak je to skvělá věc...



Udělej to jako já. Napsal jsem jim email, kde jsem jim řekl, že od r. 2009 nejde registrace a pořád to píše to samé, no a najednou mi účet vytvořily. Zkusit to můžeš.
ponyexpres
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát úno 20, 2009 18:42
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Portál s příjmeními

Příspěvekod ozana » ned úno 26, 2012 15:11

Tady máte náhradu
http://prijmeni.psinec.com
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Portál s příjmeními

Příspěvekod ponyexpres » ned úno 26, 2012 16:12

ozana píše:Tady máte náhradu
http://prijmeni.psinec.com


Ano, je to obdoba Rodclan. A řekl bych že lépe zpracované. Také jsem se tam zaregistroval. Jen musím dopsat všechna příjmení :)
ponyexpres
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát úno 20, 2009 18:42
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Portál s příjmeními

Příspěvekod pg » ned úno 26, 2012 20:30

Pekne, ale zatim tam tech prijmeni moc neni. A nevidim zadnou moznost nejakeho importu, takze jedina cesta zrejme bude, tam vsechna jmena vkladat manuale jedno po druhem.
Uživatelský avatar
pg
 
Příspěvky: 111
Registrován: pon led 04, 2010 22:06
Bydliště: Oppavia, Silesia / Turicum, Helvetia
Oblast pátrání: Opavské Slezsko: Lesní Albrechtice / Olbersdorf (Waldolbersdorf), Rosochatský mlýn / Rosochatzer Mühle, Jelenice / Hirschdorf, Březová / Bries, Jančí / Jantsch, Větřkovice / Dittersdorf, Kaménka / Kamitz, Véska / Dörffel, Vlkovice / Wolfsdorf, Bílovec / Wagstadt, Stará Ves / Altstadt, Hlubočec / Tiefengrund, Jakubčovice / Jakubschowitz, Skřípov / Skripp
Valašsko: Růžďka, Bystřička

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků