Portál s příjmeními

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Portál s příjmeními

Příspěvekod New » čtv zář 22, 2011 21:01

S příjmením z rodokmenů poměrně dobře, víc jak 10 let. funguje portál www.rodclan.cz doporučuji jej pravidelně navštěvovat.
Uživatelský avatar
New
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 20, 2011 15:43
Bydliště: Nové Kopisty
Oblast pátrání: Podřipsko. Okresy LT, ME, KD, PZ ...
Rodokmen online: viz www. Orientačně ještě MyHeritage - novy.kopisty@atlas.cz

Má jednu velkou chybu

Příspěvekod layosh1 » pát zář 23, 2011 9:09

Nelze se tam zaregistrovat jako nový uživatel:-/ a i přes tvrzení autora, že to v brzké době opět registrace povolí (na můj dotaz mi to odpověděl cca před rokem), se nezdá že tomu tak ještě někdy bude. Jinak je to skvělá věc...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Příspěvekod TKempny » sob zář 24, 2011 0:22

stránky fungují na novém serveru rodopis.cz

a autor to má asi opravdu velmi na párku protože na první dva mejly mi odpověděl že se registrace znovu spustí za měsíc a ted už se ani neobtěžuje
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Má jednu velkou chybu

Příspěvekod aloe » sob zář 24, 2011 19:34

layosh1 píše:Nelze se tam zaregistrovat jako nový uživatel:-/ a i přes tvrzení autora, že to v brzké době opět registrace povolí (na můj dotaz mi to odpověděl cca před rokem), se nezdá že tomu tak ještě někdy bude. Jinak je to skvělá věc...


Ale lze se registrovat.. napsal sem jim a poprosil o registraci.. vyšli mi vstříc..
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: Má jednu velkou chybu

Příspěvekod TKempny » ned zář 25, 2011 7:31

aoelcz píše:
layosh1 píše:Nelze se tam zaregistrovat jako nový uživatel:-/ a i přes tvrzení autora, že to v brzké době opět registrace povolí (na můj dotaz mi to odpověděl cca před rokem), se nezdá že tomu tak ještě někdy bude. Jinak je to skvělá věc...


Ale lze se registrovat.. napsal sem jim a poprosil o registraci.. vyšli mi vstříc..


---------- Přeposlaná zpráva ----------
Od: Tomáš Kempný <mer>
Datum: 11. dubna 2011 10:22
Předmět: Re:
Komu: redakce <redakce>

Dobrý den,
obracím se na vás znovu se stejným dotazem jako před půl rokem, máte představu kdy bude registrace znovu otevřena? Popřípadě bych rád poprosil o vytvoření účtu manuálně.
S pozdravem TK.

---------------------------

btw. nevím jesli je admin takový lenoch nebo na to prostě sere. nicméně nemyslím si že napsat skript na registraci trvá rok, nehledě na to že nejde vidět že by se na té stránce cokoliv za ten rok co ji znám změnilo.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Příspěvekod Duke of York » pon zář 26, 2011 13:05

Neslo by ty data z te stranky stahnout a udelat novou?
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod layosh1 » pon zář 26, 2011 13:11

To by bylo super, ovšem chtělo by to tým lidí. Když to spáchá jeden člověk v prvotním nadšení, dopadne to podobně, web časem pojde:-/
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Příspěvekod New » pon zář 26, 2011 17:59

Já s tím rodclanem mám dobrý zkušenosti... je pravda, že jsem se registroval někdy v létě 2006, v době, kdy se tam ještě dělaly přímo rodokmeny (něco jako dneska xtree). Pak to nezvládali kapacitně, tak nám na požádání vygenerovali ged soubor, aby jsme pokračovali v jiným programu (já v Ancestry). Ale tu databázi příjmení podle obcí s odkazem na badatele tam zachovali, díky tomu jsem se digitálně dal dohromady se třema rodopiscema, co dělají stejný obce jako já a mají tam shodná příjmení. Od dvou pak mám i pokračování. I když tuším, že kdysi jsem měl s přístupem asi týden potíže (už si to nepamatuju). Dodnes se tam ale do svý databáze dostanu bez potíží a prohlížet si celou databázi taky nemám problém... chodím tam na kontrolu, když narazím v předcích na nový příjmení. Tak hledám, jestli už na tom někdo nedělal. Nejnověší dvě příjmení tam teď jsou zrovna ode mne...
Uživatelský avatar
New
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 20, 2011 15:43
Bydliště: Nové Kopisty
Oblast pátrání: Podřipsko. Okresy LT, ME, KD, PZ ...
Rodokmen online: viz www. Orientačně ještě MyHeritage - novy.kopisty@atlas.cz

Částečn

Příspěvekod layosh1 » pát zář 30, 2011 12:13

Tak jsem opět psal autorovi zda by to nešlo zaregistrovat se. Po dvou dnech se mi dostalo odpovědi, autor mi účet vyrobil a jména už jsem tam zadal:-) Takže asi projekt žije,ale zkomírá nedostatkem času:-/ škoda, budeme doufat, že se to zlepší...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Příspěvekod Zdenek » sob říj 01, 2011 10:55

To bych taky rád. V rodokmenu mám přes 2000 jmen. Nějaký návod jak se tam dostat? Na úvodní stránce je stále: ,,dočasně pozastaveno,,. :cry:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod TKempny » sob říj 01, 2011 13:17

http://rodopis.cz/?module=mysouls&op=add

zkuste tady, kdyz nejsem prihlasemy hodi me to na registracni obrazovku...

pak taky muzete zkusit bombardovat admina s zadosti o vatvoreni uctu a mozna se dockate :)
Naposledy upravil TKempny dne sob říj 01, 2011 15:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Příspěvekod New » sob říj 01, 2011 13:55

No jo, registrace pozastaveny ... tak holt poslat e-mail na redakce@rodopis.cz
Ale stejně to tam hezky přibývá... :P
Uživatelský avatar
New
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 20, 2011 15:43
Bydliště: Nové Kopisty
Oblast pátrání: Podřipsko. Okresy LT, ME, KD, PZ ...
Rodokmen online: viz www. Orientačně ještě MyHeritage - novy.kopisty@atlas.cz

Příspěvekod Zdenek » ned říj 02, 2011 12:05

Tak jsem dostal odpověď, že jsem úspěšně zaregistrovaný. :D :D
Hned jsem to zkoušel, pro přihlášení použil svůj E.mail a heslo, které mi poslali. Ale asi to dělám blbě. Hlásí mi to, že přihlášení je neplatné. :cry: :cry:
Kdo poradí???
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod bursica.d » ned říj 02, 2011 16:49

Možná, že Váš účet nebyl ještě aktivovaný. Do přihlášení se zadává jen e-mail a zaslané heslo (to si pak můžete změnit) a klikne se na modré kolečko s šipkou. Zkoušel jste to po několika dnech znovu ?
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod TKempny » ned říj 02, 2011 17:08

Zdenek píše:Tak jsem dostal odpověď, že jsem úspěšně zaregistrovaný. :D :D
Hned jsem to zkoušel, pro přihlášení použil svůj E.mail a heslo, které mi poslali. Ale asi to dělám blbě. Hlásí mi to, že přihlášení je neplatné. :cry: :cry:
Kdo poradí???


pokud dáváte heslo stylem ctrl c strl v tak si zkuste zkontrolovat jestli se vám k tomu nepřipletla mezera. jinak bych zkusil napsat adminovi že je někde chybka
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků