příjmení Tilingr, Tilinger, Janouš

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

příjmení Tilingr, Tilinger, Janouš

Příspěvekod janac » stř zář 14, 2011 7:32

Dobrý den, hledám osoby s příkmením Tilingr, Tilinger, Janouš v okolí Tábora . Mám udělaný rodokmen rodiny Tilingrů do r. 1896. Praděda měl 11 dětí a tak se jejich potomci hledají hůře, matriční knihy O jsou nedostupné.
Pokud máte v rodině tyto příjmení ozvěte se. Děkuji
janac
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 13, 2011 19:27

Příspěvekod kingsware » stř zář 14, 2011 9:00

Zdravím. Nevím sice, v jakých obcích v okolí Tábora potřebujete hledat, ale já pátrám na FÚ Bechyně a Malšice (obce Třebelice, Nuzice a další) - vše okres Tábor a matriky oddaných jsou k dispozici. 8)
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Příspěvekod janac » stř zář 14, 2011 12:22

kingsware píše:Zdravím. Nevím sice, v jakých obcích v okolí Tábora potřebujete hledat, ale já pátrám na FÚ Bechyně a Malšice (obce Třebelice, Nuzice a další) - vše okres Tábor a matriky oddaných jsou k dispozici. 8)


To jsou ale, jen do určitého roku. Pak jsou v archívu v příslušné obci a dávají se k archivaci za několik let. Myslím digi archív v Třeboni. Tam se dávají až uplyne archivační doba . O budou tam dány možná tento rok ale narození a zemřelí až, za několik let. Jedinou možností je tam zajet odobně myslím do té obce kde jsopu dodnes. Já rod Tilingrů mám docela zmapovaný , ale dědovi bratři a sestry jsou rozplýleni popo Čecách / jejich potomci/
Je to Děčín, Brno, Praha, č. Budějovice. Kolem Tábora to mám zmapované, protože tam žijou potomci přímo na chalupě i v Příbrami , kde jsou od mého dědy potomci , ale sestry dědovi se provdaly a já jejich příjmení neznám. Proto jsem se ptala jestli někdo nemá v rodině příjmení Tilingr. Hodně mi pomohl dr. Josev Vaněk z Francie, který ten rod Tilingrů zmapoval ve starší době. Protože tento rod měl povolání pohodný- ras- drnomistr. Ale tu novější historii moc neznám.
Naposledy upravil janac dne pon dub 16, 2012 14:51, celkově upraveno 1
janac
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 13, 2011 19:27

Příspěvekod kingsware » stř zář 14, 2011 12:42

Protože mám jižní i severní (kde taky hledám) Čechy trochu z ruky na osobní návštěvy úřadů, tak využívám e-mailu a zatím odevšad velmi ochotně na moje dotazy odpovídali a nebo mě nasměrovali, kam se se svým dotazem obrátit.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Příspěvekod janac » stř zář 14, 2011 13:20

kingsware píše:Protože mám jižní i severní (kde taky hledám) Čechy trochu z ruky na osobní návštěvy úřadů, tak využívám e-mailu a zatím odevšad velmi ochotně na moje dotazy odpovídali a nebo mě nasměrovali, kam se se svým dotazem obrátit.


DÍKY ZA RADU
janac
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte zář 13, 2011 19:27


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků