Příjmení Engl, Klatovsko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Engl, Klatovsko

Příspěvekod Engl » pát srp 05, 2016 9:03

Zdravím badatele :-)
V mém rodokmenu se vyskytují tato příjmení:
Engl - Klatovsko, Němčice
k Englům se váže: Popule, Uhlíř, Valeš, Velíšek, Zajíc...

Dále pak:
Kantor, Kubašta, Tyšler, Markytán.. - Vimpersko
Engl
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 04, 2016 15:17
Oblast pátrání: Klatovsko, Prachaticko, Strakonicko, Plzeňsko...
Němčice, Kasejovice, Předmíř...

Re: Příjmení Engl, Klatovsko

Příspěvekod jirkabart » stř srp 10, 2016 16:21

Velíšků z této oblasti mám mezi předky hodně - dokonce ze dvou větví (kde matričně nelze dohledat společného předka). Jedna větev byli sedláci z Vojovic a druhá sedláci ze Soběsuk.

A mezi příbuznými mám i ty s příjmením Valeš. Kateřina Bartičková (sestra mého 3xpra dědečka) se v roce 1810 v Němčicích vdala za Tomáše Valeše původem z Radochov 17. Jejich výskyt po svatbě se mi zatím nepodařilo dopátrat.
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Příjmení Engl, Klatovsko

Příspěvekod Engl » čtv srp 11, 2016 8:53

Dobrý den, u těch Valešů mám Marii Valešovou nar. 1814, provdala se za Engla z Němčic. Byla dcerou Josefa Valeše ze Štipoklas a Marie Valešové roz. Králové z Bližanovic. Zkuste tedy kouknout na ty Štipoklasy, mohlo by jít o bratra vašeho Tomáše z Radochov. Já je dále nezkoumala, prozatím.

U Velíšků z Vojovic mám dceru Annu Velíškovou, zem. 1783 a vzala si Matěje Engla, měli 9 dětí...
Engl
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 04, 2016 15:17
Oblast pátrání: Klatovsko, Prachaticko, Strakonicko, Plzeňsko...
Němčice, Kasejovice, Předmíř...

Re: Příjmení Engl, Klatovsko

Příspěvekod jirkabart » čtv srp 11, 2016 21:38

U Velíšků potvrzuji shodu - mám poznamenánu svatbu Anny Velíškové z Vojovic (dcery Vojtěcha Velíška) s Matějem Englem z Němčic (synem Václava Engla) dne 17.10.1728 v Myslívě. Anna se ve Vojovicích narodila 9.5.1709.
Nevím jak jste s bádáním po Velíšcích daleko, můžu ještě nabídnout kroky do minula, pokud budete mít zájem :-)

Na ty Štipoklasy se podívám - v myslívské farnosti jsem zatím tuto rodinu Valešových nehledal.
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků