Příjmení od Dr. Tabyho

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod Dr. Taby » pon črc 31, 2006 7:53

V mém rodokmenu se vyskytují následující příjmení:

Beránek,Urbánek , Blahuš , Blahušová , Bohuslavická , Brož , Bujdoso , Chytrá , Chytrý , Čihová , Culka , Culková , Donát , Donátová , Dufek , Erb , Fiala , Fialová , Fišer , Fišerová , Flek , Formánková , Freudová , Frisch , Gajdoš , Gajdošová , Hauptman , Hecker , Hejduk , Hejduková , Hilský , Holzinger , Hostaš , Hostašová , Janská , Josif , Josifová , Kačín , Kadlecová , Kahl , Karel , Klajnová , Kment , Kmentová , Kmoníček , Kmoníčková , Kopecká , Korálek , Korálková , Kreisslová , Krpata , Krpatová , Kuhn , Kulíšek , Lanková , Lízalík , Lízalíková , Luža , Macháček , Maletzká , Matoušová , Městecká , Michner,Bechner , Mikula , Mohaupt , Mrázková , Nachtigall , Nachtingall , Nágl , Nováková , Opat , Opatová , Pašek , Pašková , Plášil , Plášilová , Pulz , Řezníčková , Riedel , Riedelová , Roušal , Roušalová , Schnitter , Schöps , Schöpsová , Siglová , Škoda , Smutný , Stelzig , Stepan , Štěpánek , Štěrba , Štěrbová , Suntich , Suntych , Suntychová , Svoboda , Svobodová , Táborská , Táborský , Terfler,Dörfler , Titlbach , Titlbachová , Tomášek , Tuma , Tůma , Vrzáček , Vrzáčková , Ward.

Jestli se někomu vyskytují také, prosím napište nebo se podívejte na www.taborsky.wz.cz
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Štěpánek, Macháček, Frisch

Příspěvekod margarita » pon srp 07, 2006 10:10

V mém rodokmenu se hodně vyskytují jména Štěpánek a Macháček - a to ve Šlapanicích a menších vesnicích u Brna. Štěpánci pocházejí z Blažovic, Macháčči ze Šlapanic, Jiříkovic a různě okolo, jsou tu velmi rozšíření. Rod Frischů jsou moji předci, původně židé z okolí Boskovic, ale jejich původ je dost nejasný, v knize Židé v Boskovicích se nevyskytují, takže kdoví odkud přišli. V těchto oblastech asi zrovna nebádáte, ale na stránkách jsem nenašla víc informací o místech původu těchto rodin, a tak píšu...
margarita
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 07, 2006 10:01

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod mirai » úte úno 26, 2013 8:21

Zdravím můj děd z matčiny strany byl Kačínjeho příbuzenstvo se nacházelo na plzeňsku.
Ale ještě jsem se do rozkrývání tohoto jména nedostal .
S pozdravem M.Pekárek
mirai
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 26, 2013 7:40

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod obluda31 » úte úno 26, 2013 8:39

mirai píše:Zdravím můj děd z matčiny strany byl Kačínjeho příbuzenstvo se nacházelo na plzeňsku.
Ale ještě jsem se do rozkrývání tohoto jména nedostal .
S pozdravem M.Pekárek


Moji Kačínové pocházeli z Nezdřeva - okr. Plzeň jih. Jako nejstarší mám zaznamenanou svatbu z roku 1669.
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod mastermisule » sob bře 02, 2013 20:16

Dobrý večer.
Příjmení Škoda se v mém rodokmenu také objevuje. Moji Škodové jsou z Jeseníku (Hrubý Jeseník)
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod Jojin » ned zář 29, 2013 17:19

Pro Dr.Taby Mám sestavený rodokmen Heyduků. Tento rod žil téměř tři století v Praze. Při hledání jsem narazil na různé zápisy tohoto jména ať už s"y"nebo"i"či"j".
PS Jak jste přišel k obrázku Bigellse?
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod W22 » pon led 18, 2016 20:08

Dobrý den,

mám v rodokmenu Gajdoše z Halenkova. V případě zájmu o prozkoumání shody se ozvěte.
W22
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon črc 20, 2015 21:02
Oblast pátrání: Moravičany, Suchonice, Výkleky, Makov, Třebčín, Slatinice, Lípy, Hvozdečko, Obectov, Studená Loučka, Halenkov, Skalička, Stínava, Vícov....
Rodokmen online: https://zijemesgenealogii.wixsite.com/pribehy

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod zdennal » pon led 18, 2016 23:02

Několik příjmení mám,ale z jiných oblastí .Jediné připadající v úvahu je Donát ze Zbraslavic(KH).Jakub a dcera Kateřina vdaná 1684 za Jana Adama Ulricha.Zddeněk
zdennal
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 01, 2013 8:14

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod Jezevec » pon zář 26, 2016 8:59

Dobrý den,
není u vás Tomáš Táborský? Od r.1696 se objevil v Poděbradech s manželkou Dorotou a nevím odkud mohl přijít. Poděbradské matriky začínají v r.1650 ale nikde není jediný zápis o jeho narození nebo svatbě.
Děkuji
M.Beneš
Uživatelský avatar
Jezevec
 
Příspěvky: 259
Registrován: pon srp 15, 2016 10:07
Oblast pátrání: Poděbrady, Němčice u Kolína, Kokava nad Rimavicou,

Re: Příjmení od Dr. Tabyho

Příspěvekod eRKáVe » stř dub 13, 2022 13:01

Dobrý den,
mám v rodokmenu Kmenty z Rousínova a Brna.
R.K.
eRKáVe
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 13, 2020 11:56
Oblast pátrání: Sobotka a okolí, Brno a okolí


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník