Příjmení z Nymburska

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Iveta Machilová » úte črc 26, 2011 11:39

Dobrý den, pokud se tato příjmení vyskytují i ve vašem rodě, ozvěte se. S pátráním teprve začínám, tak budu ráda za každou informaci. Děkuju.
Čížek: Chotěšice, Nová Ves
Dupal: Nouzov
Holý: Chotěšice, Kněžice, Nouzov, Vinice, Záhornice
Jeník: Činěves
Kačírek: Chotěšice
Kleferstein: Chotěšice, Záhornice
Kostka: Činěves, Novohrady
Liška: Bříství, Chotěšice
Mašinda: Kamilov
Němeček: Krchleby
Oupický: Chotěšice
Řeháček: Kněžice, Nouzov
Tomášek: Nouzov
Zach: Chotěšice

Žák: Dřešín u Strakonic

Machyl: Slovensko
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Petr Cizek » sob srp 20, 2011 20:31

Dobrý den,

jméno Čížek se v mém rodokmenu vyskytuje, můj otec byl Bohumír Čížek, dědeček Alois Čížek, pradědeček Alois Čížek.

Co se týká místopisu, tak Herálec, Kamenice u Herálce, Kamenice u Humpolce, Ledeč nad Sázavou, Kamenický Šenov, Česká Kamenice.

Pokud máte zájem, můžeme si vyměnit data. Napište mi na mail.
Mám v rodokmenu zaznamenaných několik tisíc osob, bohužel rod Čížků mám zmapovaný pouze minimálně.

Hezký den
Ing. Petr Čížek
pc@petrcizek.cz
Petr Cizek
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 02, 2010 22:43

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod vladakrivka » pát úno 27, 2015 23:40

Dobrý den,

zajímalo by mě více o příjmení Kačírek, konkrétně zda máte více informací o tomto pánovi

KAČÍREK František * 3. 6.1885 Rusko, 7. pluk, 9. rota

rodák + 4. 6.1958 v Chotěšicích

vlada.krivka@gmail.com

děkuji
Křivka
vladakrivka
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř kvě 30, 2007 14:50

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Iveta Machilová » sob úno 28, 2015 21:40

Dobrý večer,
soudím, že by vás nejspíš zajímaly podrobnosti z doby, kdy sloužil v legiích, ale to je pro mě taky velká neznámá. Já můžu akorát posloužit pár údaji z osobního života. Narodil se původně jako nemanželský. Rodiče - Václav (*1845) a Barbora Štěpánková (*1861) dcera hostinského v Chotěšicích se vzali až půl roku po narození Františka. Jeho otec se živil jako podruh a to bylo i důvodem častého stěhování po gruntech v obci. Po Františkovi následovalo ještě osm sourozenců. Podle data narození - Václav (1891), Josef (1895) a snad i Jan (1898) - předpokládám, že bojům taky nejspíš neutekli. Možná by poradili ve vojenském historickém ústavu v Praze.
Zatím přeju hezký zbytek večera - Iveta M.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod mastermisule » pát čer 26, 2015 15:27

Dobrý den. Mám Němečka Josefa(jeho otec Václav a matka roz.Soumarová z Krchleb) z Ronova(Oskořínku). M
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Iveta Machilová » sob čer 27, 2015 18:33

Dobrý den,
tak to bude nejspíš jen shoda v příjmení, anebo hodně vzdálený příbuzný. U mně jsou to Němečkovi z Krchleb čp. 56. Iveta M.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Sagitarius » pon čer 29, 2015 17:27

Z jaké doby máte ty Klefersteiny? Já mám nějaké v druhé polovině 17. st. v Nymburce.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Iveta Machilová » pon čer 29, 2015 19:50

Dobrý den,
už jsme si, myslím, o Klefersteinech psali na "Okounu" - ivusha. Nějak jsem se s nima nemohla hnout, tak jsem je dala na nějaký čas k ledu. Pořád ještě čekám na ty Smidary, Zámrsku... Naštěstí jsem se před týdnem konečně podívala na matriky Žlunic a ejhle: 14. 11. 1729 se mi v Kozojedech oženil ten Frydrych Kleferstein s Alžbětou dcerou Daniela Menčíka z Kozojed a hned 18. 11. 1730 se v Kozojedech narodil tolik mnou hledaný Tomáš. Bohužel, u Frydrycha nic dalšího nebylo, že by se jednalo o vdovce? Nevím, ale aspoň to:)
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Sagitarius » pon čer 29, 2015 21:58

Iveta Machilová píše:Dobrý den,
už jsme si, myslím, o Klefersteinech psali na "Okounu" - ivusha. Nějak jsem se s nima nemohla hnout, tak jsem je dala na nějaký čas k ledu. Pořád ještě čekám na ty Smidary, Zámrsku... Naštěstí jsem se před týdnem konečně podívala na matriky Žlunic a ejhle: 14. 11. 1729 se mi v Kozojedech oženil ten Frydrych Kleferstein s Alžbětou dcerou Daniela Menčíka z Kozojed a hned 18. 11. 1730 se v Kozojedech narodil tolik mnou hledaný Tomáš. Bohužel, u Frydrycha nic dalšího nebylo, že by se jednalo o vdovce? Nevím, ale aspoň to:)


Aha, tak přeci jste to byla vy. Okoun mě prohledat nenapadlo, jen zdejší mail. :-)
Ten můj Václav Kleifersten z Nymburka měl děti od 1669 do 1695, žádný Frydrych. Ale mezi 1680-1695 chybí záznamy, takže by to stále mohl být jeho syn. Pár jeho dcer jsem našel povdaných po celých Čechách.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Iveta Machilová » stř črc 01, 2015 17:58

Tak ještě jednou zdravím. S tím mojím Frydrychem to bude asi opravdu krapet složitější. Při úmrtí - v roce 1769 - ho pan farář či příbuzenstvo odhadlo na 70 let. Takže předpokládám rok narození 1700/5, podle zkušeností, že zhruba 5 roků přidávali. Svědky na svatbě měl z Chotělic a Vinař a u jednoho potomka měl kmotra ze Smidar, tak Bůh ví...
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Sagitarius » stř črc 01, 2015 20:17

Iveta Machilová píše:Tak ještě jednou zdravím. S tím mojím Frydrychem to bude asi opravdu krapet složitější. Při úmrtí - v roce 1769 - ho pan farář či příbuzenstvo odhadlo na 70 let. Takže předpokládám rok narození 1700/5, podle zkušeností, že zhruba 5 roků přidávali. Svědky na svatbě měl z Chotělic a Vinař a u jednoho potomka měl kmotra ze Smidar, tak Bůh ví...

Koukal jsem že ty Smidary jsou 1/2 km od Chotělic, a ty pak asi 15 km západně od Hradce Králové. Takže to asi bude ta dnešní Hradecká větev. Vinař bude asi Vinoř u Prahy, kam se provdala Ludmila za Samuela Kundráta 1696. A také se tam narodilo dítě její sestře Anně, provdané do Lovosic. (asi byla zrovna na návštěvě)
Taky mám pocit že se Klefersteini nějak moc motali kolem Staré Boleslavi, čert ví co tam měli.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Iveta Machilová » stř črc 01, 2015 22:04

Kdyby jenom u Staré Boleslavi! Nečekaně jsem na ně narazila i v Hořicích a v Jilemnici. Jo, a spíš než o Vinoř u Prahy, to vidím na obec Vinary, které leží nedaleko Smidar a i ty Kozojedy jsou na dohled. Vůbec by mě už nepřekvapilo, kdybych je nakonec objevila úplně někde jinde. Kolikrát to svým předkům tak hezky logicky narýsuju a oni, nevděčníci, přidou z oblasti, která by mě ani ve snu nenapadla:)
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod Spirit » čtv říj 15, 2015 0:36

Dobrý den,
nevím, jestli jste ještě aktivní, ale chtěla bych se připojit se jménem Oupický z Chotěšic. Moje prababička byla Františka Oupická. Prosím ozvěte se mi na mail:
spiritovas[a]centrum.cz
děkuji S.
Spirit
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 15, 2015 0:31
Oblast pátrání: Chotěšice, Benešov u Semil, Tismice,

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod royt » úte bře 08, 2016 12:37

Iveta Machilová píše:Tak ještě jednou zdravím. S tím mojím Frydrychem to bude asi opravdu krapet složitější. Při úmrtí - v roce 1769 - ho pan farář či příbuzenstvo odhadlo na 70 let. Takže předpokládám rok narození 1700/5, podle zkušeností, že zhruba 5 roků přidávali. Svědky na svatbě měl z Chotělic a Vinař a u jednoho potomka měl kmotra ze Smidar, tak Bůh ví...

Nemohlo by být z Vinar - Vinary(okres Hr.Králové)
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Příjmení z Nymburska

Příspěvekod zorbon » ned úno 20, 2022 21:29

Dobrý den, jsem se sestavováním na začátku, ale našel jsem také předka s příjmením Kleferstein (v matrice Klefrštein) - konkrétně Alžběta Kleferštein s Chotělic č. 10. Jde o vazbu prameníci od manželského syna Václava s Václavem Drahorádem (Smidary).
zorbon
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 20, 2022 21:26
Oblast pátrání: Smidary, Chomutice, Hořice v podkrkonoší a okolí
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-13035247 ... %C4%8Dkovy

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků