Hudebnické rody Bendů a Brixiů, rod Mikoláše Alše

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hudebnické rody Bendů a Brixiů, rod Mikoláše Alše

Příspěvekod Monireh » sob kvě 14, 2011 9:24

Dobrý den,
snažím se dát alespoň trochu dohromady rodinný rodokmen...což zde asi není nic moc překvapivého, že? :lol: Každopádně, z matčiny strany mám v příbuzných rod Fanfule z jižních Čech (Veronika Fanfulová byla matka Mikoláše Alše). O Alšovi se dá najít samozřejmě poměrně dost, ale o rodu jeho matky nikoli, takže bych velmi ocenila jakékoli informace. Z matčiny strany se též vyskytují jména Limpouch, Zvoníčková, Čabrádková, Řehoř, Soukupová a Sosna...všichni z jižních Čech..tedy myslím kromě Sosny.

Co se týče dalších rodů, z otcovy strany...Bendů a Brixiů z Benátek n. Jizerou, o těch se dá sice najít pár informací na internetu, ale ne mnoho. Snažím se zjistit něco o příbuzných Bendů, kteří zůstali v Čechách. Zatím jsem našla pouze zmínky o tom, že potomci Bendů žijí dodnes v Německu, ale vzhledem k tomu, že jsem přímá příbuzná, tak tomu tak úplně není. :) Proto by mě zajímalo, jestli zde náhodou někdo nemá někoho z Bendů v příbuzenstvu či o nich nemá nějaké informace. Otec je Židlický, v příbuzenstvu je též Vladimír Židlický, který na čas vlastnil Trojský a Hloubětínský zámek (což je celkem dobrý odrazový můstek při hledání) a (tuším) prababička byla rozená Bendová.

Velice bych ocenila jakékoli informace, které by jste mi mohli poskytnout.

Zdraví,
Monireh/Sosnová
Monireh
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 13, 2011 11:07

rod Mikoláše Alše a rod Famfule

Příspěvekod martinka » pon kvě 16, 2011 18:26

Dobrý den,
nějaké informace o rodu Mikoláše Alše jsou tady:

http://genealogie.phorum.cz/viewtopic.p ... highlight=

Z knížek, které jsou v té diskusi uvedené doporučuji zejména Rod píseckých a mirotických Alšů - tam je v kapitole "III. Rodiče a bratři" spousta informací o rodu Famfule.

martinka
martinka
 
Příspěvky: 86
Registrován: sob bře 14, 2009 15:18
Bydliště: Liberec


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků