Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod bilekj » sob led 16, 2016 22:08

Dobrý den, ve svém rodokmenu jsem dosud našel následující příjmení. Číslo v hranatých závorkách znamená počet generací, které mě od příjmení dělí (pokud tam není, je to méně než 5 generací).

Okres Jičín s přesahem do HK:
Balda - Střeleč [8]
Beran - Dřevěnice [7]
Beran - Vojice [9]
Bešťák - Češov [5]
Bílek - Vojice 4, 14, 22 a 59
Bílek - Dílce [5]
Brodský - Chyjice [6]
Bydžovský - Sobčice a Nevrátice [7]
Čížek - Liběšice [9]
Divoký - Vojice [7]
Doležal - Holovousy [8]
Dont - Chodovice [6]
Dotisk - Bukvice [5]
Filip - Sobčice [9]
Haken - Liběšice [7]
Hercík - Bukvice [8]
Hochmal - Domoslavice [5]
Holínský - Slatiny
Holubička - Bukvice [7]
Hovorka - Holovousy [7]
Hrádek - Jičíněves a Slatiny [5]
Hrádek - Mlázovice [8]
Hrdý - Chyjice, Kostelec [6]
Chmelík - Libín [7]
Jakubec - Libunec a Žeretice
Josef - Sobčice [6]
Josef - Slatiny [6]
Kareš - Sylvárův Újezd, Holovousy
Kazda - Dílce [6]
Khun - Vojice, Borovnice [7]
Khun - Podhorní Újezd [8]
Kinčl - Domoslavice [6]
Klepl - Mezihoří [7]
Kmen - Kacákova Lhota [6]
Kocek - Žeretice a Vlhošť [5]
Kolář - Mlázovice [8]
Kopecký - Kamenice [6]
Kopecký - Robousy [6]
Kopecký - Slatiny [8]
Kořínek - Slatiny
Kostka - Ostroměř [6]
Kozelka - Bukvice, Křelina [7]
Kožený - Slatiny [9]
Kracík - Ostroměř [8]
Kračmar - Žeretice a Svatojánský Újezd
Krátký - Vojice [6]
Kraus - Kyje a Ostroměř [7]
Kubíček - Libuň [5]
Kučera - Podůlší
Kudláček - Dolany [8]
Kutnar - Mlázovice 10 [6]
Kvasnička - Konecchlumí [5]
Kyselo - Kovač [7]
Kyselo - Žeretice a Konechlumí? [6]
Kyzivát - Bystřice [7]
Lachman - Liběšice [8]
Lochman - Hubálov [7]
Machan - Lískovice a Ostroměř
Malich - Mlázovice 14 [7]
Matějka - Střevač [9]
Mencl - Vojice [5]
Nájemník - Nadslav, Štidla [7]
Navrátil - Češov [6]
Novotný - Staré Smrkovice a Chomutičky [5]
Novotný - Žeretice 25 [5]
Novotný - Ostroměř [7]
Nožička - Vojice [7]
Nožička - Studeňany [8]
Odvárko - Vitiněves
Odvárko - Vrbice [7]
Pácal - Podhorní Újezd 6 [5]
Pácal - Sobčice [9]
Pád - Vrbice [7]
Patka - Žeretice [6]
Petr - Podhorní Újezd [9]
Petráček - Žeretice [7]
Pokorný - Sylvárův Újezd [7]
Pour - Petrovičky [6]
Rejha - Žeretice a Vrbice
Richtera - Sylvárův Újezd, Bříšťany, Sukorady [5]
Roubíček - Žeretice [7]
Roudný - Úlibice [8]
Rytíř - Robousy [7]
Řehák - Jičíněves [7]
Sedláček - Nemyčeves [6]
Seligr - Lháň [8]
Slavík - Vrbice [8]
Slivko - Vrbice [6]
Sobotka - Studeňany [9]
Strejček - Dřevěnice [7]
Stuchlík - Podhorní Újezd
Syřiště - Ostroměř
Šimon - Žeretice [6]
Škaloud - Slatiny [5]
Škopan - Kněžnice [6]
Šperk - Ohnišťany [7]
Špicar - Kostelec, Hlásná Lhota [8]
Švorc - Bystřice (u Libuně) [6]
Táborský - Chyjice [9]
Taucha - Lískovice [6]
Tauchman - Chlum, Hořice [8]
Tůma - Sobčice [8]
Tryzubský - Střevač, Bukvice, Bílsko
Vacek - Ohnišťany [6]
Václavíček - Myštěves [6]
Václavík - Mlázovice [5]
Vaníček - Slatiny [8]
Veselý - Slatiny, Češov [6]
Vítek - Liběšice, Jičíněves [7]
Vojtíšek - Svatojánský Újezd [6]
Vokatý - Vojice [7]
Vondráček - Drahoraz [8]
Vrbický - Ostrov [10]
Zachoval - Češov, Slatiny
Zhouf - Podhorní Újezd [6]
Žďárský - Lužany [7]

Okolí Rokytnice n. Jizerou:
Donth - Františkov [6]
Herrmann - Horní Rokytnice [7]

Turnovsko:
Dostrašil - Odolenovice a Paceřice
Hanuš - Jenišovice [6]
Havlíček - Ohrazenice [6]
Kobosil - Přepeře [5]
Marek - Ohrazenice
Vinš - Paceřice [5]

Na sever a západ od Prahy:
Beneš - Statenice [5]
Biňovec - Uhy, Dolany (u Kralup n/Vlt.)
Blažej - Kamýk (Velké Přílepy) [6]
Blažej - Předboj [6]
Blažek - Předboj [8]
Císař - Kojetice [8]
Čermák - Uhy
Ehem - Bořanovice [8]
Fanta - Odolena Voda [8]
Horn - Daminěves [10]
Hubáček - Tursko [9]
Jindřich - Podhořany [6]
Jíra - Chramostek [9]
Koliander - Čenkov [7]
Kotrba - Panenské Břežany, Předboj [7]
Kotrba - Bořanovice [7]
Krejsa - Vodochody [5]
Kroupa - Klíčany [8]
Křivánek - Odolena Voda [7]
Lexa - Líbeznice [8]
Malý - Slatina (u Kralup n/Vlt.) [5]
Martinec - Baštěk? [9]
Moucha - Sedlec (u Klecan) [6]
Novák - Kralupy n/Vlt. [5]
Petrák - Kamýk (Velké Přílepy) [7]
Pokorný - Panenské Břežany [9]
Rambousek - Odolena Voda [6]
Srbek - Zlonín, Baštěk, Předboj
Šlechta - Baštěk [7]
Tomek - Hoštice (u Vodochod)
Tovara - Baštěk, Vrbno a Tursko [6]
Turek - Sedlec (u Klecan) [9]

Černokostelecko a Říčansko:
Baloun - Jevany [8]
Balšánek - Ždánice, Nučice, Výžerky, Konojedy
Benda - Praha, Svrabov [5]
Brnický - Nučice [8]
Budský - Srbín [7]
Dolejš - Svojetice [7]
Dražil - Tehov, Všestary [5]
Eliáš - Voděrady, Masojedy [6]
Hanuška - Voděrady [10]
Havelka - Plaňany [8]
Hejtmánek - Oplany, Výžerky [8]
Hervert - Přehvozdí [9]
Hofman - Menčice, Všestary [6]
Holub - Ždánice [8]
Chalupecký - Tehov, Klokočná, Tehovec [6]
Javůrek - Střimelice [9]
Kalousek - Cerhenice [9]
Klíma - Ždánice [10]
Knír - Oplany, Svrabov [6]
Kopecký - Ždánice [10]
Kosina - Konojedy [7]
Koželský - Bohouňovice [9]
Kříž - Radějovice [6]
Kučera - Otice
Kuchař - Tehov [8]
Landovský - Újezd u Průhonic [5]
Matys - Zvánovice [7]
Nehasil, Nevyhasil - Přebozy [8]
Pačes - Jevany, Přebozy
Pokorný - Ždánice, Bohouňovice [7]
Polák - Voděrady [6]
Pospíšil - Svatbín (dříve Svrabov) [5]
Procházka - Svatbín (dříve Svrabov)
Rygl - Masojedy [7]
Slavíček - Osnice, Nebřenice, Křížkový Újezdec
Smejkal - Radlice, Bohouňovice [8]
Snietina/Snietilý - Ždánice (ale pochází z Lanškrounského panství) [7]
Svoboda - Budy [8]
Šmejkal - Nučice [6]
Vaněk - Oleška [6]
Vomáčka - Nučice [8]
Vosecký - Ždánice, Diblíkov [7]
Zeman - Vrbčany, Radim, Přebozy [6]
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Jarato » pon bře 14, 2016 9:28

V rodokmenu mám Jana Bílka z Dílců narozeného 18.5. 1837, jinak já osobně pocházím ze Studeňan. obě příjmení, která z této vesnice uvádíte, byli mojí babičkou velmi užívány. Asii ty rodiny žili ve Studeňanech po několik generací.
Jarato
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 14, 2016 8:59
Oblast pátrání: Jičínsko

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Viburnum » úte bře 15, 2016 11:37

Dobrý den,
v rodokmenu mám pár rodin z Černokostelecka, ale podle jmen odpovídá jen Vomáčka z obce Nučice:
3.1.1761 svatba Václava Vomáčky, syna Martina Vomáčky a Alžběty, dcery Jiřího Semlera. Měli spolu několik dětí, některé se narodili v Nučicích, ale u některých jsem narození nedohledala, jako například u Veroniky (nar. cca 1770), která si 3.2.1793 v Nučicích vzala Tomáše Novotného, taktéž z Nučic. Později se přestěhovali do obce Výžerky a tam také oba dva zemřeli.
Václav Omáčka pocházel z Prusic.
Jinak mám v rodokmenu z Nučic také jména Břečka (také Konojedy) a Hervert (mimo hl. linii). Dále Procházka Černé Voděrady, Kučera Oplany, Pečenka Svatbín, Máček Přehvozdí a Kostelec.
Viburnum
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned pro 29, 2013 16:57
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-21360580 ... ova-kamila

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod bilekj » úte bře 15, 2016 20:54

@Jarato: mám v rodokmenu Lidmilu Bílkovou nar. 10.5.1806, která se vdala za Josefa Kučeru z Podůlší. Její otec byl Jiří Bílek +10.5.1817 v Dílcích č. 5 (staré No. 6) a její matka byla Lidmila Kopecká z Robous.
Bohužel se mi u rodu Bílků zatím nepodařilo zjistit starší předky, protože údaje v matrice jsou poněkud nejednoznačné a budu se muset podívat do gruntovní knihy. Podle Berniční knížky žily v roce 1848 v Dílcích 2 rodiny Bílků: Josef v č. 5 a Jan v č. 9. Podle urbáře z r. 1773 bylo č. 9 (No. 19) postaveno na části pozemku č. 5 (No. 6), což by teoreticky mohlo znamenat, že jejich předci byli sourozenci. Ale v matrice jsem tyto zápisy zatím nehledal. Ke kterému čp. patří Vaši předci?
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod bilekj » úte bře 15, 2016 21:35

@Viburnum: pokud máte zájem, můžu Vám nasdílet soupisy poddanych panství Kostelec n. Č. lesy z let 1662 až 1760, mám jich asi 1/3 nafocenou. V roce 1760 je v Prusicích uveden Václav, syn Martina Vomáčky. Má sice zapsaný věk 11 let, ale to je dáno tím, že tam byl nepořádný písař, který si s tím příliš život nekomplikoval a tím pádem to tam je dost častý jev, takže je nutné soupisy neustále konfrontovat s matrikou. Ale i tak mají tyto soupisy obrovskou informační hodnotu a pomohly mi najít pár zatoulaných stěhovavých rodin. Možná zjistíte, že se rody Vomáčků z Prusic a Nučic sbíhají.
Rod Hervertů z Přehvozdí (Lidmilu) mám až v roce 1685, ale vypadá to, že původně pocházeli ze Stříbrné Skalice.
Rod Procházků možná pocházel z Konojed (Matěj + před 1811), ale nepodařilo se mi tam napojit na konkrétní větev, jelikož údaje z matrik i GK vycházejí poněkud nejednoznačně.
Ostatní příjmení, která uvádíte, jsem dost často viděl při svém bádání na Černokostelecku.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Argema » sob bře 26, 2016 16:49

Dobré odpoledne!
Ve svém rodokmenu mám příjmení Vomáčka. Doposud nejstarší nositel tohoto přijmení je Jan Vomáčka z Nučic cca 1700, který měl za manželku Ludmilu 1701 - 1762, jejich syn Martin Vomáčka - narozen 6.3.1738 měl za manželku Magdalenu ? u ní mi chybí veškerá data. Mohli by tito mí předkové mít něco společného s těmi Vašimi? Zde uvádím svůj kontakt e - mail : mmm.hosek@seznam.cz
Argema
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát dub 05, 2013 13:05

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Diorissimmo » čtv kvě 05, 2016 22:12

bilekj píše:@Viburnum: pokud máte zájem, můžu Vám nasdílet soupisy poddanych panství Kostelec n. Č. lesy z let 1662 až 1760, mám jich asi 1/3 nafocenou. V roce 1760 je v Prusicích uveden Václav, syn Martina Vomáčky. Má sice zapsaný věk 11 let, ale to je dáno tím, že tam byl nepořádný písař, který si s tím příliš život nekomplikoval a tím pádem to tam je dost častý jev, takže je nutné soupisy neustále konfrontovat s matrikou. Ale i tak mají tyto soupisy obrovskou informační hodnotu a pomohly mi najít pár zatoulaných stěhovavých rodin. Možná zjistíte, že se rody Vomáčků z Prusic a Nučic sbíhají.
Rod Hervertů z Přehvozdí (Lidmilu) mám až v roce 1685, ale vypadá to, že původně pocházeli ze Stříbrné Skalice.
Rod Procházků možná pocházel z Konojed (Matěj + před 1811), ale nepodařilo se mi tam napojit na konkrétní větev, jelikož údaje z matrik i GK vycházejí poněkud nejednoznačně.
Ostatní příjmení, která uvádíte, jsem dost často viděl při svém bádání na Černokostelecku.



Mohla bych poprosit o ten soupis poddaných? Mám předky z obcí Výžerky, Nučice, Oplany. Rod Hervertů mám v rodokmenu. Marie Hervertová (1823-1892) je moje prababička, vzala si Jakuba Hejtmánka (1818- 1871) z Výžerek. Nejstarší z rodu Hervertů jsem dohledala jméno Tomáš Hervert. nar. r. 1717
Jméno Břečka mám také v rodokmenu. Anna Hervertová, rozená Břečková nar. 1779 si vzala Tomáše Herverta z Nučic.
Diorissimmo
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 30, 2016 0:50
Oblast pátrání: Výžerky, Oplany, Srbín, Mukařov

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod bilekj » pát kvě 06, 2016 17:12

Diorissimmo píše:[Mohla bych poprosit o ten soupis poddaných? Mám předky z obcí Výžerky, Nučice, Oplany. Rod Hervertů mám v rodokmenu. Marie Hervertová (1823-1892) je moje prababička, vzala si Jakuba Hejtmánka (1818- 1871) z Výžerek. Nejstarší z rodu Hervertů jsem dohledala jméno Tomáš Hervert. nar. r. 1717
Jméno Břečka mám také v rodokmenu. Anna Hervertová, rozená Břečková nar. 1779 si vzala Tomáše Herverta z Nučic.

Poslal jsem vám zprávu.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Diorissimmo » pát kvě 06, 2016 20:22

Děkuji, už jsem tam našla svoje předky, Matěj Hejtmánek - Výžerky, Martin Lizner - Srbín.
Diorissimmo
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 30, 2016 0:50
Oblast pátrání: Výžerky, Oplany, Srbín, Mukařov

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Ivana » čtv kvě 26, 2016 18:27

Dobrý večer,

já mám Annu Eliášovou z Voděrad oddanou 1685 s Jiřím Kubelkou, děti se jim narodily v Bohouňovicích. Dále Václava Hejtmánka oddaný 1683 s Kateřinou v Oplanech, děti (8) se jim narodily ve Výžerkách a nakonec Jiřího Poláka z Voděrad *okolo 1735 oddaný s Ludmilou a Václav Polák též z Voděrad *okolo 1735 oddán s Magdalenou. Z těchto rodů pochází můj prapraděda František Polák *1821 ve Voděradech.

Hezký večer

Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod bilekj » pon kvě 30, 2016 20:31

Dobrý večer Ivano, děkuji za zprávu, předci z rodu Eliáš a Hejtmánek jsou jednoznačně společní. U rodu Poláků jsem ve slepé uličce, takže si nejsem jistý. Detaily jsem Vám poslal mailem.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Diorissimmo » čtv čer 02, 2016 22:14

Ivana píše:Dobrý večer,

já mám Annu Eliášovou z Voděrad oddanou 1685 s Jiřím Kubelkou, děti se jim narodily v Bohouňovicích. Dále Václava Hejtmánka oddaný 1683 s Kateřinou v Oplanech, děti (8) se jim narodily ve Výžerkách a nakonec Jiřího Poláka z Voděrad *okolo 1735 oddaný s Ludmilou a Václav Polák též z Voděrad *okolo 1735 oddán s Magdalenou. Z těchto rodů pochází můj prapraděda František Polák *1821 ve Voděradech.

Hezký večer

Ivana


Také mám v rodokmenu Václava Hejtmánka z Výžerek. Dětí jsem našla celkem 9. Vy máte předky z které větve? Nevíte, kdy se narodil jeho děda Pavel Hejtmánek? Přišel do Oplan od Berouna asi roku 1662. A kdy se narodil jeho otec Matěj. Hledala jsem to, ale v matrikách z té doby jsou velké mezery. Jinak mám v rodokmenu Kateřinu Eliášovou, je to dcera Václava Hejtmánka a Kateřiny.
Diorissimmo
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 30, 2016 0:50
Oblast pátrání: Výžerky, Oplany, Srbín, Mukařov

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Ivana » pát čer 03, 2016 5:45

Dobrý den, otce Matěje a dědu Pavla jsem zatím v matrikách nenašla. Dcera Václava Hejtmánka a Kateřiny Alžběta, nejmladší z dětí je moje ...prababička, zřejmě to bude sestra Vaší Kateřiny Eliášové. Alžběta se provdala za Vojtěcha Kubelku z Bohouňovic.
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod bilekj » pát čer 03, 2016 17:30

Ivana píše:Dobrý den, otce Matěje a dědu Pavla jsem zatím v matrikách nenašla. Dcera Václava Hejtmánka a Kateřiny Alžběta, nejmladší z dětí je moje ...prababička, zřejmě to bude sestra Vaší Kateřiny Eliášové. Alžběta se provdala za Vojtěcha Kubelku z Bohouňovic.

Dobrý den, narození Matěje a Pavla se mi také v matrikách nepodařilo najít, začínají až 1655. Údaje o nich pocházejí ze soupisu poddaných. Posílám Vám odkaz mailem.
Nejstarší matriční zápis je ten, že Václav Hejtmánek se oženil s Kateřinou 24.11.1683 v Oplanech. Ale možná bude něco o Matějovi a Pavlovi v matrice Z, tu jsem tak detailně zatím neprohledával.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Jičínsko, Turnovsko, Černokostelecko, Rokytnice n/J.

Příspěvekod Diorissimmo » sob čer 04, 2016 16:25

Ivana píše:Dobrý den, otce Matěje a dědu Pavla jsem zatím v matrikách nenašla. Dcera Václava Hejtmánka a Kateřiny Alžběta, nejmladší z dětí je moje ...prababička, zřejmě to bude sestra Vaší Kateřiny Eliášové. Alžběta se provdala za Vojtěcha Kubelku z Bohouňovic.


Dobrý den, já jsem z větve od Matěje. Syn Václava a Kateřiny. Alžběta Kubelková je jeho sestra. Narodila se 1701-1772? Mám správné informace?
Jejich sestra je i Kateřina Eliášová. Dohromady 8 dětí: Anna, Jan, Dorota, Martin, Kateřina, Veronika, Matěj, Alžběta.
Otec Václava je Matěj a děda Pavel. Oba jsem našla v Soupisu poddaných. Pavel je tam psaný roku 1662 jako zemřelý. Měl tři děti, Matěje, Martina a Annu. Podle Berní ruly je vedený od roku 1653 v obci Počáply, Králův Dvůr okr. Beroun. Pak se usadil v obci Oplany, jeho vnuk Václav už je ve Výžerkách. Kdy přesně se narodili, to se už asi nepodaří zjistit. Matěj zemřel v březnu 1706 a bylo mu 69 let. Tak se narodil asi roku 1637. Pavel se narodil nejspíš někde na Berounsku.
Naposledy upravil Diorissimmo dne sob čer 04, 2016 16:38, celkově upraveno 1
Diorissimmo
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob dub 30, 2016 0:50
Oblast pátrání: Výžerky, Oplany, Srbín, Mukařov

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků