Příjmení v mém rodokmenu - převážně Chrudimsko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)

2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení v mém rodokmenu - převážně Chrudimsko

Příspěvekod Petr.1965 » čtv úno 08, 2018 1:03

Dobrý večer!...mám ve svém rodokmenu Pětivoké z Osic, kam přišli z Čivic č.p.41.
Petr.1965

Příspěvekod svbe » stř úno 14, 2018 13:00

Mám v rodokmenu Magdalena Pětivoká nar. 5.7.1767 v Čívicích asi čp. 9, otec Václav nar. 4.9.1741 v Barchově (ostatní sourozenci se narodili v Čívicích), matka Sedláková Magdalena dcera Jakuba Sedláka (nar. asi 1703) a Anny (nar. asi 1712) z Jezbořic.
Otec Václava - Jiří Pětivoký (syn asi Jana z Barchova narozen možná Srnojedy), matka Magdalena Křivková (asi 1721) z Čivic- zemřeli Čívice čp. 9 (dcera Václava Křivky).
Zdravím SvBe
svbe

Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Příspěvekod salus » sob bře 03, 2018 12:00

bla.zena píše:Dobrý den, o Kudrnkovi z Kočí se zajímám zatím jen velice okrajově. Můj manžel měl strýce a tetu Zdeňka a Jaroslavu Kudrnkovi z Kočí. Jaroslava rozená Vokálová se narodila ve Vejvanovicích, rok nevím, odhadem 1930 a zemřela v roce 2016. Možná vás bude zajímat následující odkaz, na který jsem náhodou narazila při hledání někoho úplně jiného: http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 52#scan152. Eva

Možná to nesouvisí ale: Jiřina Chlebounová roz. Kudrnková zemřela 10.7.2008, bydlela v obci Kočí č.p. 54 (její manžel Josef Chleboun, zemřel dne 26.2.1993 ve věku 66 let).
Zde: http://www.obec-koci.cz/e_download.php? ... +1-100.pdf a zde: http://www.obec-koci.cz/e_download.php? ... 01-156.pdf jsou majitelé domů v obci Kočí od historie po současnost.
salus

Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče.

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech